Úprava zimního stadionu si vyžádala dva miliony

3

Město Humpolec postavilo hokejovou halu hned dvakrát a momentálně se chystá vést soudní spor o náhradu škody za její zřícení. Několikamilionová dosavadní investice však není poslední. Bezplatný totiž nezůstává ani samotný provoz ledového stánku.

Pracovníci specializované firmy tam zrovna dokončují výměnu chladicího zařízení. Tato oprava se nedala již déle odkládat a provozovatelé byli rádi, že vůbec zdárně dokončili předchozí sezonu. Zatímco hala ještě voní novotou, ve strojovně se s ničím výrazněji nehýbalo ještě od časů přichlazovaného otevřeného kluziště. Výměnu zařízení bylo nutno provést nejen kvůli téměř havarijnímu stavu starých chladírenských věží, ale také kvůli dodržení hlukových norem.


O provoz, stejně jako o koupaliště Žabák, se od letošního roku stará společnost Zimní stadion. Ta však na základě dohody platí ze svého pouze drobné opravy v řádu tisíců korun, hrazení závažnějších úkonů zůstává na majiteli sportovišť. Tím je město Humpolec, z jehož kasy nyní tedy ubyly další dva miliony korun. Nejedná se však o neobvyklou situaci, zařízení tohoto typu se zpravidla dotují. Zastupitelé města si ale slibují, že soukromý nájemce dokáže provoz haly ekonomicky zhodnotit, či přinejmenším snížit ztrátovost na minimum a městu tak nevyvstanou další vysoké náklady na údržbu.


 


Sportovci mají se zimním stadionem poměrně smělé plány. Po vzoru Pelhřimova a dalších hokejových měst uvažují do budoucna i o letním provozu. Pomocí soustředění hostujících klubů a dalších sportovních akcí si chtějí přivydělat na sezonu.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

myska

3 thoughts on “Úprava zimního stadionu si vyžádala dva miliony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

K ústům a uchu přibudou i oči

Čt Srp 16 , 2007
Ke kamenným Ústům pravdy a Bretschneiderovu uchu vytvořil v rámci Národního památníku odposlechu známý kamenosochař Radomír Dvořák v jednom ze zatopených lomů nedaleko Lipnice nad Sázavou poslední objekt nazvaný Zlaté oči. Dílo bylo dokončeno na konci července a slavnostně bude odhaleno 14.září.

You May Like

Témata