Řidiči v Humpolci o víkendu neprojedou Hálkovou ulicí

Jinou cestu musí o víkendu zvolit řidiči, kteří chtějí jet v Humpolci na Pelhřimovsku přes Hálkovu ulici. Její úsek bude v sobotu i neděli kompletně uzavřený. Auta místem neprojedou od křižovatky s ulicí Poděbradova k domu s číslem popisným 422. Město se totiž chystá opravit povrch silnice z dlažebních kostek.

Návrh k rekonstrukci Hálkovy ulice dal Petr Machek. Podle něj silnice nezvládá ustát dopravu.

„V téhle části je povrch ze žulových kostek. A posledních pár let tudy vede enormní provoz. Zrušili totiž nedalekou autobusovou zastávku. Takže autobusy i náklaďáky jízdou kostky vytlačují a ty jsou promačkané,“ vysvětlil Machek. Ten doufá, že v budoucnu se podaří kostky úplně nahradit. „Prozatím zůstanou, teď se opraví prolákliny. V budoucnu by tu mohla být i rekonstrukce plynového vedení,“ předeslal.

Dva dny bez možnosti projetí Hálkovou ulicí bude muset vydržet také Jaroslav Mann. Poblíž ní má firmu, která bude mít v sobotu otevřeno. „Ale jen dopoledne. Věříme, že nás ani zákazníky to neomezí. Jen budou muset použít jinou příjezdovou cestu než tu s Hálkovou ulicí. Se zákazem počítáme,“ doplnil muž s tím, že opravu vítá.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/ridici-v-humpolci-o-vikendu-neprojedou-halkovou-ulici-20221020.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Psali kdysi o Humpolci: Za Magorem v Humpolci. Drž hubu, Jiřino!

Pá Říj 21 , 2022
V městském muzeu v Humpolci narazíte v prvním patře na tuto zajímavou trojici. Nejedná se ovšem o typické obyvatele Humpolecka v lidových krojích, nýbrž, jak každý snad pozná, o indiány, konkrétně o apačského chlapce, siouxského náčelníka a čerokézského stařečka, jenž je již oblečen pobělošsku. Má ovšem na sobě nějaká cingrlátka – a rovněž tepee vyměnil […]

You May Like

Témata