Daniel Šimek z Humpolce zdolá Mont Blanc. Pomůže hemofilikům

Třiadvacetiletý Daniel Šimek z Humpolce se pokusí jako první český pacient s poruchou srážlivosti krve zdolat vrchol nejvyšší hory Evropy. Účastí na expedici chce vybrat peníze, které poslouží na léčbu hemofiliků v rozvojových zemích světa.

O výstup na téměř pět tisíc vysokou horu v Alpách se Daniel Šimek původem z Humpolce pokusí letos v červenci. Na horu se vydá ještě s dalšími osmi hemofiliky. Výstupem chtějí podpořit mezinárodní projekt Save One Life. Cílem akce je pomáhat pacientům s poruchou srážlivosti krve v rozvojových zemích světa. „Vybrali mě jako zástupce Českého svazu hemofiliků, s nímž už delší dobu spolupracuji. Je to pro mě obrovská výzva, a i když hory nejsou můj největší koníček, nemohl jsem tuto nabídku odmítnout,“ komentoval Daniel Šimek.

Účast na expedici je ale podmíněná tím, že na ni student vybere čtyři tisíce eur. Peníze poté půjdou přímo k lidem s hemofilií na úhradu jejich léčby. „Naše cesta není dobrodružstvím několika šťastlivců. Je to projekt, který ovlivní životy lidí po celém světě. A já jsem moc rád, že mohu být jeho součástí,“ doplnil Daniel Šimek.

On sám trpí poruchou srážlivosti krve od narození. Pochází z Humpolce, nyní žije v Praze, kde studuje čtvrtým rokem matematiku na Univerzitě Karlově. Zájemci mohou Daniela Šimka finančně podpořit zasláním peněz na účet Českého svazu hemofiliků, 2109200873/2700. Do zprávy je třeba napsat Mont Blanc. Lidé mohou příspěvky poslat i pomocí QR kódu.

Daniel Šimek se vydá na Mont Blanc. Foto: se souhlasem Daniela Šimka

Čtěte dále:   Starostou Humpolce se stal dosavadní místostarosta Petr Machek. Ruku pro něj zvedlo 12 z 21 zastupitelů

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

IDNES.CZ: V Humpolci roste první nákupní park. Lidé se těší i bojí vylidnění centra

Pá Úno 9 , 2024
Před dokončením je nové Obchodní centrum Klokan v Humpolci. Otevře se 7. března. Vzniklo na bývalém autobusovém nádraží, nabídne obchody s oděvy, obuví, elektronikou i chovatelskými potřebami. Vznikne zde parkoviště pro 166 aut. Práci tu najde přes sto lidí. Zaznívají však obavy, že to ublíží malým prodejcům z centra města. […]

You May Like

Témata