V Humpolci otevřeli nové očkovací místo. Vakcínu bez registrace dostane denně až 150 lidí

20

Vysočinské nemocnice s. r. o. v Humpolci v pondělí 10. ledna otevřely nové očkovací místo. Bez registrace se tam mohou zájemci očkovat proti covidu-19 vakcínami od firem Pfizer/BioNTech a Moderna. Centrum u recepce zařízení v ulici 5. května bude otevřené vždy od pondělí do pátku od 12:00 do 15:30. Denně se v něm může očkovat asi 150 lidí, řekla Kateřina Kernová, vedoucí obchodního a marketingového úseku společnosti.

Centrum podle ní vzniklo ve spolupráci s Humpolcem a Krajem Vysočina, který poskytl očkovací látku pro první dny provozu. Očkovací místo je určené zájemcům o přeočkování i těm, kteří chtějí teprve první dávku. Děti neočkuje. S sebou je nutné mít kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz, rezervace není nutná.

„Uvidíme, jak budou chodit lidi, protože nevíme, jak budeme vytíženi, takže teď budeme mít týden takový zkušební režim bez rezervace, a pokud by byl přetlak nebo větší zájem, než kolik bychom byli schopni (naočkovat), tak budeme zavádět rezervační systém,“ řekla Kateřina Kernová. U očkování je přítomen lékař, dvě zdravotní sestry a dva pracovníci, kteří se starají o administrativu očkování.

Bez registrace i ve čtvrtek

Všechny potřebné informace o očkování v Kraji Vysočina, například, co s sebou a jak se případně registrovat,najdou zájemci na tomto webu.

Lidé v Humpolci se mohou přijít naočkovat proti covidu také ve čtvrtek 13. ledna, a to v centru Mikádo na Havlíčkově náměstí. Ani v tomto případě nebude třeba registrace.  Mobilní očkovací tým bude očkovat od 10 do 17 hodin zájemce starší 18 let jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson.  Podány budou i všechny dávky vakcíny Pfizer/BioNTech.

Proti koronaviru očkují na Vysočině všechny krajem zřizované nemocnice včetně Nemocnice Jihlava, která zajišťuje chod velkokapacitního očkovacího centra Hruškové Dvory. Očkovací centra fungují také v Počátkách a Chotěboři nebo na poliklinikách v Telči a Třešti, očkují i soukromé ambulance. Nemocnice a centra mají některé dny vyhrazené pro očkování bez registrace. Neregistrovaní mohou dostat vakcínu také od mobilního týmu, který ve spolupráci s Krajem Vysočina zajišťuje organizace Podané ruce.

Čtěte dále:   POSLEDNÍ KONTROLNÍ DEN

Od 1. do 9. ledna letošního roku podali zdravotníci na Vysočině s asi půl milionem obyvatel 24 956 očkovacích dávek, od začátku očkování loni v lednu to bylo přes 731 tisíc dávek. Posilující třetí dávku dostalo 133 244 lidí, vyplývá z informací ministerstva zdravotnictví.

Axl

20 thoughts on “V Humpolci otevřeli nové očkovací místo. Vakcínu bez registrace dostane denně až 150 lidí

 1. Osobně bych radši četl, že v Humpolci otevřely 3 zubařské ordinance kde má doktor smlouvu s pojišťovnou a 2 ordinace pro děti a dorost. Na co je očkovací centrum když po městě běhají lidi a schánějí kdo je ošetří 🙁

  1. To by museli chtít lékaři ty ordinace v Humpolci otevřít. Dokud se nezavedou znovu umístěnky, tak sem nikoho nedostanete ani párem volů. O tom je dnešní svoboda, bohužel..Ani milion na ruku od města je sem nedostane.. Mladí doktoři dělat nechtějí..A nebo za hotové…

    1. Ten sice na pojišťovnu jede, ale účtuje si víc než pojišťovna hradí a tak se tam těžce doplácí

     1. Buďte rád/a za to. Já jezdím k zubaři do Prahy a platím také vše…

     2. Já bych s placením i souhlasil, ale když měsíčně musím platit 16,8% z přijmum, tak bych po 30 letech očekával, že za mě ta pojišťovna něco uhradí

     3. Pojistovny se u nas obecne snazi klintelu ojebat co to jde.
      Napriklad u sousedu v Nemecku to je zcela o necem jinem. A to se mnohdy jedna o stejnou pojistovnu.

 2. Tako to je skvela zprava. Bude kde dotankovat dalsi a dalsi davky. Osobne si pockam na desatou a pak si necham celou serii vpalit najednou. 🤣

    1. Vopíchanci jak jsou čím dál víc agresivní a nervózní. Šmakuláda nefunguje, covid končí a oni se teď pozorují jak jim to zkurvilo zdraví 🤣

     1. No pak by mne tedy zajímalo, co tak fatálně zkurvilo duševní zdraví vám, když to nebyla „šmakuláda“.

     2. Antivaxery je potřeba veřejně bičovat každý týden na náměstích aby se jim rozsvítilo v hlavě..

     3. takoví hrdiny, co by někoho bičovali, bych chtěl poznat… to by bylo legrace 😀

  1. Bohužel. Je obecně nepochopitelné, jak se lidé mající problém dát dohromady kloudnou větu bez gramatické chyby, stali přes noc odborníky na molekulární biologii. Kdyby vaši rodiče měli k preventivním medicínským postupům přístup stejný jako vy, možná bychom byli čtení těchto bludů dneska ušetřeni.

   1. Mate pravdu pane. Je to stejne jako opovrhovani DDT. Stejny hlupaci ho zatracovali az dosahnuli jeho zakazu. A kolik lidi pak diky komarum dostalo malarii uz je nezajimalo vubec. Dneska chemie neodmyslitelne patri k zivotu a to co nam na Kovid davaji je urcite dobre. Jinak by nam to preci nenabizeli. Kdo trochu cte tak vi, ze to je na Kovid nejlepsi. A rika to i dost obvodovych doktoru. A take hlavne tez muzete do restaurace.

    1. No tak srovnávání těchto vakcín (byť ano, s neobvykle rychlým testovacím procesem) s DDT…No…co dodat. Pán je asi suterén.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o pivovaru - AGRIS.CZ: Pivovar Bernard otevře zjara nové návštěvnické centrum, po ročním odkladu

Čt Led 13 , 2022
Rodinný pivovar Bernard v Humpolci otevře nové návštěvnické centrum letos zjara, zaměstná v něm čtyři desítky lidí. Po měsíčním zkušebním provozu bude centrum naplno fungovat od června. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy pivovaru. Podle loňských informací podniku jde o projekt za víc než 150 milionů korun, jehož součástí je […]

You May Like

Témata