Nechte se otestovat na HIV

Kontaktní a poradenské centrum v oblasti drogové problematiky Spektrum se připojuje k Evropskému týdnu testování na HIV. Od pondělí 24.11 do čtvrtka 27.11 se bude možné nechat bezplatně a diskrétně otestovat.

Tisková zpráva ze dne 19.11.2014

   

     Kontaktní a poradenské centrum Spektrum se ke kampani připojuje bezplatným testováním z kapilární krve na HIV, které je určeno široké veřejnosti. Přijít otestovat se může každý, kdo mohl být v minulosti vystaven riziku infekce HIV (zejména prostřednictvím nechráněného pohlavního styku).

V týdnu od 21. do 28. listopadu proběhne Evropský testovací týden. Jde o druhý ročník celoevropské kampaně s hlavním cílem zpřístupnit bezplatné testování na HIV. Akce v rámci tohoto týdne předcházejí Světovému dni boje proti AIDS 1. prosince. Zastřešující organizací kampaně v České republice je Státní zdravotní ústav.

    

Kontaktní centrum bude testovat na HIV v těchto časech:

24.11.       Pondělí           Havlíčkův Brod          17:00 – 19:00

25.11.                  Úterý              Žďár nad Sázavou        8:00 – 12:00

27.11.                  Čtvrtek           Žďár nad Sázavou      12:00 – 17:00

Testování bude prováděno přímo v Kontaktním a poradenském centru (Žižkova 16, Žďár nad Sázavou) a v Havlíčkově Brodě na základě telefonické domluvy na 777 816 722.

Více informací a seznam testovacích míst naleznete zde:

http://www.aids-hiv.cz/html/evropsky-testovaci-tyden.html

http://www.hivtestingweek.eu/home

Kontakt:

                 Mgr. Josef Soukal, vedoucí programu

                 mobil: 608 816 721

                 e-mail: josef.soukal@kolping.cz

Spektrum

Kontaktní a poradenské centrum v oblasti drogové problematiky

o         Služby pro uživatele nelegálních drog v kontaktním centru – výměnný program a distribuce zdravotnického materiálu, testování na HIV a hepatitidu C, předávání informací, poradenství lidem, kterým nějakým způsobem do života zasáhly drogy. A to buď že sami drogy užívají, nebo jsou v kontaktu s někým, kdo řeší problém s drogami.

o         Služby pro uživatele nelegálních drog poskytované Terénním programem – Poskytují se stejné služby jako v kontaktním centru, jsou však poskytovány v přirozeném prostředí klientů, tedy v bytech, na ulici, v parku. A to v okrese Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod.

o         Služby pro rodiče a blízké – poradenství týkající se konkrétních situací (dítě experimentuje s návykovými látkami, partner užívá drogy, potřeba se s někým poradit…), poskytování odborných informací, odkazování

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

V Humpolci na SŠ vsadili na vzdělávání dospělých

St Lis 19 , 2014
SŠ informatiky a cestovního ruchu se snaží aktuálně reagovat na potřeby trhu již několik let. Kromě denního studia se zaměřila také na studium určené pro dospělé.
Copyright All right reserved Theme: Default Mag by ThemeInWP

Témata