Nechte se otestovat na HIV

Kontaktní a poradenské centrum v oblasti drogové problematiky Spektrum se připojuje k Evropskému týdnu testování na HIV. Od pondělí 24.11 do čtvrtka 27.11 se bude možné nechat bezplatně a diskrétně otestovat.

Tisková zpráva ze dne 19.11.2014

   

     Kontaktní a poradenské centrum Spektrum se ke kampani připojuje bezplatným testováním z kapilární krve na HIV, které je určeno široké veřejnosti. Přijít otestovat se může každý, kdo mohl být v minulosti vystaven riziku infekce HIV (zejména prostřednictvím nechráněného pohlavního styku).

V týdnu od 21. do 28. listopadu proběhne Evropský testovací týden. Jde o druhý ročník celoevropské kampaně s hlavním cílem zpřístupnit bezplatné testování na HIV. Akce v rámci tohoto týdne předcházejí Světovému dni boje proti AIDS 1. prosince. Zastřešující organizací kampaně v České republice je Státní zdravotní ústav.

    

Kontaktní centrum bude testovat na HIV v těchto časech:

24.11.       Pondělí           Havlíčkův Brod          17:00 – 19:00

25.11.                  Úterý              Žďár nad Sázavou        8:00 – 12:00

27.11.                  Čtvrtek           Žďár nad Sázavou      12:00 – 17:00

Testování bude prováděno přímo v Kontaktním a poradenském centru (Žižkova 16, Žďár nad Sázavou) a v Havlíčkově Brodě na základě telefonické domluvy na 777 816 722.

Více informací a seznam testovacích míst naleznete zde:

http://www.aids-hiv.cz/html/evropsky-testovaci-tyden.html

http://www.hivtestingweek.eu/home

Kontakt:

                 Mgr. Josef Soukal, vedoucí programu

                 mobil: 608 816 721

                 e-mail: josef.soukal@kolping.cz

Spektrum

Kontaktní a poradenské centrum v oblasti drogové problematiky

o         Služby pro uživatele nelegálních drog v kontaktním centru – výměnný program a distribuce zdravotnického materiálu, testování na HIV a hepatitidu C, předávání informací, poradenství lidem, kterým nějakým způsobem do života zasáhly drogy. A to buď že sami drogy užívají, nebo jsou v kontaktu s někým, kdo řeší problém s drogami.

o         Služby pro uživatele nelegálních drog poskytované Terénním programem – Poskytují se stejné služby jako v kontaktním centru, jsou však poskytovány v přirozeném prostředí klientů, tedy v bytech, na ulici, v parku. A to v okrese Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod.

o         Služby pro rodiče a blízké – poradenství týkající se konkrétních situací (dítě experimentuje s návykovými látkami, partner užívá drogy, potřeba se s někým poradit…), poskytování odborných informací, odkazování

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci na SŠ vsadili na vzdělávání dospělých

St Lis 19 , 2014
SŠ informatiky a cestovního ruchu se snaží aktuálně reagovat na potřeby trhu již několik let. Kromě denního studia se zaměřila také na studium určené pro dospělé.

You May Like

Copyright All right reserved Theme: Default Mag by ThemeInWP

Témata