Nehodovost na Humpolecku za poslední dny stoupla

Od 13.prosince se v okolí Humpolce i ve městě samém odehrálo větší množství dopravních nehod.

V úterý krátce po deváté hodině dopolední došlo k dopravní nehodě přímo v Humpolci. Řidič vozidla Ford Sierra jel ulicí Nádražní od firmy Status směrem k vlakovému nádraží. Zde na zledovatělé vozovce, která je tvořena dlažbou, dostal smyk, vjel do protisměru a narazil přední částí do zaparkovaného nákladního vozidla Fiat. Hmotná škoda byla vyčíslena na 70 000 korun.


V odpoledních hodinách se stala další nehoda také v Humpolci. Řidič Škody 105 jel ve směru od Jiřic do centra Humpolce. Jel po silnici, která je označena jako vedlejší, a na křižovatce se silnicí I/34 se srazil s autobusem Mercedes, který jel po hlavní silnici ve směru na obec Jiřice. Škoda byla vyčíslena na 4 000 korun.


Ve středu1 4.prosince kolem třetí hodiny odpoledne jel jednačtyřicetiletý řidič s nákladním automobilem BMW X5,4 po silnici III. třídy ve směru od obce Bystrá na Humpolec. Po projetí pravotočivé zatáčky na zledovatělé vozovce nezvládl řízení svého vozidla, dostal smyk a vjel vlevo mimo vozovku. Zde narazil přední částí do stromu. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění, způsobená škoda činí 200 000 Kč.


Rovněž v odpoledních hodinách došlo k dopravní nehodě jednačtyřicetiletého řidiče nákladního automobilu Mercedes Benz Vito 111. Ten jel po silnici I. třídy č. 34 ve směru od obce Skála na Rozkoš. Plně se nevěnoval řízení vozidla a ze zadu narazil do vpředu jedoucího nákladního automobilu VW Transporter, který snížil rychlost jízdy v důsledku silničního provozu. Způsobená škoda: 70 000 Kč.


Až dvě hodiny byly ve středu večer bez elektrické energie lidé v desítce vesnic a třetině města Humpolec. Výpadek způsobil řidič nákladního auta Nissan Eco, jenž při couvání ve Vystrkově narazil do elektrické rozvodny. Čtyřicetiletý řidič couval na místní komunikaci před autobazarem a zadní částí narazil do rozvodny. Náraz poškodil rozvodnu a způsobil odpojení dalších asi dvaceti trafostanic v okolí. Energetikům se podařilo závadu z větší části odstranit do hodiny, asi dvě obce zůstaly bez proudu delší dobu. Způsobená škoda zatím není známa.


Ve čtvrtek 15. prosince se ve 21.40 hodin stala na Humpolecku dopravní nehoda, jejímž viníkem byl opilý chodec. Řidič osobního vozidla Fiat Brava jel po silnici v obci Rozkoš ve směru od obce Humpolec na obec Skála. Náhle mu vstoupil z pravé strany do jízdní dráhy chodec, který předtím zavrávoral, a narazil do boku pravého předního blatníku vozidla. Po nárazu upadl na vozovku. Při dopravní nehodě došlo ke zranění devětadvacetiletého chodce, který utrpěl zranění s dobou léčení do 14 dnů. U řidiče vozidla byl alkohol dechovou zkouškou vyloučen, avšak u chodce byl výsledek dechové zkoušky 2,69 g/kg alkoholu v dechu, následně byl u něho proveden odběr krve. Způsobená škoda činí 2 000 korun.

(Zdroj: HBin, MF Dnes)

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Čtyřtunová jednohubka na Lipnici

Po Pro 19 , 2005
Od soboty 10.prosince zdobí náměstí v Lipnici nad Sázavou žulová jednohubka s pětimetrovým párátkem, vážící úctyhodné čtyři tuny.

You May Like

Témata