Nejzajímavější výkony festivalu redkordů

Přinášíme vám nejzajímavější výkony z festivalu rekordů, který se konal minulý víkend v Pelhřimově.

Karikaturista pod vodou Lubomír Vaněk z Brna za 9 minut nakreslit 30 karikatur pelhřimovských potápěčů pod hladinou pelhřimovské kašny Hana Zadinová z Havlíčkova Brodu vypila půllitr budvaru za 9,4 s bez pomoci rukou.

– Jiří Korn z Prahy umístil do děr při kulečníkové hře pool během 1 hodiny 434 koulí. Překonal tak stávající rekord jistého Angličana (285 koulí za 1 hodinu). Korn odehrál 29 regulérních her.

– Jiří Žaloudek z Čáslavi unesl 2 kufry o hmotnosti 2×125 kg na rekordní vzdálenost 75 m za 55,47 s.

– Zdenda Knedla alias Železný Zekon (115,4 kg) levitoval ve výšce 2,5 m po dobu 3:01,9 min. Po celou dobu pokusu měl na břiše posazenou jako zátěž asistentku o váze 65,4 kg.

– Handicapovaný sportovec Dušan Petřvalský ujel na svém speciálně upraveném vozíku – handbiku – stokilometrovou vzdálenost za 5:59,16 h.

– Vladimír Hyška vytvořil český rekord v rychlostním stloukání másla. Za použití historické máselnice z roku 1901, odstředivky z roku 1930 a 5 litrů mléka stloukl v čase 13:37,64 přibližně 20 dkg másla.

Čtěte dále:   Parkování v centru Pelhřimova je dražší. Připlatí si hlavně místní

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vysočina ukázněná, ale EU věří o něco méně

Po Čvn 16 , 2003
Lidé na Vysočině jsou proti českému průměru ukázněnějšími voliči, jejich důvěra v Evropskou unii je však o něco nižší. Ukázal to výsledek celostátního referenda o přistoupení ČR k EU. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Unikátní prohlídku zažije Želiv, budou furianti

You May Like

Témata