Nesem Vám…

32

Ačkoli humpolecké náměstí skrápěl v páteční odpoledne nepříjemný déšť, účast na předvánočním setkání občanů byla poměrně hojná. Nepříznivé počasí nezabránilo ani předání sedmitisícového šeku Dětskému domovu v Humpolci. Tuto částku, která bude určena na sportovní vybavení, věnovali dětem humpolečtí podnikatelé.

Občanům města popřáli krásné vánoční svátky starosta Jiří Kučera, předseda humpoleckého podnikatelského klubu Milan Dočkal a zpěvačka Naďa Urbánková. Humpoláky přijela pozdravit i místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, která dorazila se zpožděním, neboť dálnici D1 blokovala nehoda pěti aut.


 


Několik fotografií z akce si můžete prohlédnout zde: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20091211nesemvam.html


 


Nezapomeňte, že dnes od 19:30 hod. můžete prožít Staročeské Vánoce na divadelní scéně humpoleckého kina. S pěveckým sborem Čech a Lech se vydáte po stopách obyčejů spjatých s vánočním časem. 


 

Čtěte dále:   Béčko Velkého Meziříčí na Humpolec nestačilo

myska

32 thoughts on “Nesem Vám…

 1. 7tisíc a všichni významní podnikatelé? To je šńupička, ne dar. Ve vší úctě jen vánoční zdobení některých firem bude stát víc..

  1. Přesně tak, raději bych tak směšnou částku vůbec nezmiňoval. Určitě by „všemocné humpolecké podnikatele“ v čele s M. Dočkalem nevytrhlo, kdyby věnovali peněz více.

   1. Možná by to chtělo ty dotyčné,co se na tu částku složili vyjmenovat.
    Na druhou stranu,taky nemuseli dát nic a dík za to,že si utrhli od úst.

   2. 1 a 2 komentář: pánové, hluboce před Vám smekám. Označit částku 7000Kč za šňupičku a směšně malou si ani se svým mírně nadprůměrným platem netroufnu. Cvičně jsem si to vzal do kalkulačky a doba, kterou musím odvést zaměstnavateli, aby se mi tato částka objevila na účtu vůbec není malá.
    Kolik jste (při svých pravděpodobně obrovských) příjmech věnovali na jakoukoliv podobnou akci Vy?

    A nebo je to jen malá závist typu: „vydělám tatak na splátky Providentu, sám mám kulový, ale ty hnusný kravaťáci nevědí co s penězi, tak ať platí ….“

  1. Firmy, které přispěly na celou akci (nejen tedy pro Dětský domov), byly zmíněny moderátorkou programu přímo na akci, jejich loga byla dále promítána na pódiu po celé odpoledne. Netroufám si jmenovat, protože bych určitě na někoho zapomněla, ale třeba budou sponzoři zmíněni v Radničních listech nebo na webu města.

 2. Opět typická reakce. Jde o závist údajně…

  Nejde. Jenom si myslím, že částka je dost malá, nic víc. Možná trochu zaokrouhlená by vypadala lépe. a vy hned se závistí.

  1. Ale ne, ono jen to zaokrouhlování je takové všelijaké …….

   Ze 7000Kč by se mělo udělat 10 000? Nebo 100 000Kč? Taky špatný, zaokrouhlíme nahoru – 1 milion korun je takové pěkně kulaté číslo. A spolku podnikatelů to nic neudělá, mají peněz dost ….
   A co už, milion sem, milion tam …. seberem jim podniky, firmy, konta …….. Stejně si na to nemohli poctivě vydělat! Patří je zavřít! A pár nejbohatších popravit, pro výstrahu!!

   *Možný scénář jsem trochu nadsadil, ale když se kouknu 60 let zpátky, ono to taknějak bylo.
   **Stejnou logiku při rozdávání cizích peněz předvedli socialisti v parlamentu při schvalování rozpočtu. Taková velkodušnost a štědrost se jentak nevidí!

   :tadymabytsmajlikcoobraciocivsloup:

   1. Souhlas s Františkem, ikdyž v posledním příspěvku opravdu trošku nadsadil a ten vygradovaný závěr by tam být nemusel. Toho hnusu tady už bylo dost v padesátých letech.

    Mám to jenom z doslechu, ale nepodávalo se veškeré občerstvení zdarma? Platilo se nějaké vstupné? Myslím si, že vše bylo zaplaceno a zorganizováno podnikateli. Ti pak navíc přispěli dětskému domovu. Nemyslím si, že to byla zase až tak levná záležitost a určitě zabrala spoustu času všem zúčastněným a těm kdo ji organizoval.

    Martin

    1. Možná tam mohla být nějaká kasička na dobrovolné vsupné, třeba by se pro děti vybrala větší částka. Pokud se tam nacházela a já si jí nevšiml, tak mě to mrzí, příště se polepším :-).
     Murlo

    2. Podnikatelům všechna čest,bez nich by se akce akce asi nekonala.
     Možná někomu jde o to,kolik to vlastně ty podnikatele stálo a kolik jich celkem bylo.Jestli čtyři anebo dvacet,kteří se na tu akci složili.A není to vlastně jedno ?

 3. Františku,Františku,plkáš a to je smutné.Všechna čest podnikatelům,že tuto akci zorganizovali,ale podívejte se do jiných měst jak tam to probíhá a jaké částky se tam vyberou,a to je Humpolec nejlepší město pro podnikání,nebo snad ne ?

  1. Ach jo, tak znova:

   pár lidí z vlastních prostředků uspořádá akci, rozdají nějaké občerstvení, nějaké dárky, nějaké peníze. Dobrovolně, aniž by je k tomu nutil nějaký zákon, vyhláška, nebo třeba mohli čekat nějakou protihodnotu či budoucí zisk.

   Patří jim pěkně poděkovat.

   Nechápu, proč padají věty typu: „Dali málo, mohli víc.“
   Znovu se ptám: Kdo z kritiků kolik na podobné účely věnoval? Jakou souvislost s tím má majetek a výše příjmu jednotlivých dárců? Jakou souvislost s tím má titul nejlepší město pro podnikání?

   Kéž by slova z huby do ruky vejíti ráčila a napřesrok se třeba dočkáme podobné, lepší akce s mnohem vyšší hodnotou darů

  2. nedelejte s toho pani kovbojku tech par tisic tuto humpoleckou partu podnikatelu nepolozi jen at neco delaj pro lidi ty zase delaj na ne nehajim nikoho ale proc to rozebirat a je dobre ze se tu neco deje!! zdravi Lada

   1. Jak bylo zmíněno, tato akce navazuje na tradici z první republiky, kdy bohatí dělali něco pro chudé. Tak je jenom dobře, že se to opakuje. Chudí byli obdarováni, bohatí si koupili odpustek na svědomí a vše je O.K.. A taky se blíží konec roku a jak jinak uložit finance, aby je nespolkly daně? Přeci je nedají jen tak státu, takto se dá něco ulít. Vlk se nažere a koza zůszane celá. A to mi vyhovuje. A jestli někdo tvrdí opak, tak asi dlouho podnikat nebude. Jen ať to v naší republice zůstane ještě dlouho v těchto kolejích. Chvála našim politikům, že se máme takhle dobře. Žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně … Jirka.

    1. Ještě jednou pro ty pomalejší z nás – na to aby někdo mohl někomu nějaké peníze vůbec dát si je musí napřed vydělat.
     Murlo

     1. Murlo, to je v zasade pravda. Ovsem existuji i vyjimky. Napriklad v parlamentu letos (nejen) rozdavaji penize, ktere nejen ze nevydelali, ale dokonce je ani nemaji ……

     2. Ano, jak je vidět i ze zdejších příspěvků, cizí peníze se rozdělují nejlépe.
      Murlo

     3. Blbě nám bude všem, protože se nenajde nikdo kdo by minimálně o třetinu zredukoval státní zprávu, přesvědčil alespoň 300.000 nezaměstnaných aby vykonávali práci kterou musí místo nich dělat cizinci, aby vysvětlil rodičům že děti které nejsou chytré můžou dělat řemeslo atd…To se nestane, takže brzy dojde k nepokojům. Pochybuju že to bude trvat až do „osmičkovýho“ roku 🙂

    2. Prosím vás, tím že někomu něco daruji neuleji žádné svoje vydělané peníze před státem ! Podnikatel si pouze sníží o tuto částku svůj daňový základ a ne jak si myslí spousta lidí, že je to přeci jedno – proč by ty peníze nedal, má je dát státu nebo nám, vždyť je to přeci jedno. Ty peníze musí nejdřív každý vydělat a pak je může někomu darovat. Jediné co se stane je, že z nich neodvede daň, ale o ty peníze se dobrovolně připraví.

     1. Přesně tak.Může si koupit tryskáč,auto,stroje(do firmy),zaplatit si reklamu a nebo ty prachy někomu darovat.V každém případě je musí nejdřív vydělat.

    3. „Odpustek na svědomí“,“takto se dá něco ulít“. To jsi mě fakt pobavil Jirko. Teď ještě kolik je 1+1? 11? :-)))))))

     1. Milý Pierre, jsem rád, že jsem Tě pobavil a myslím si, že v tomto státě ještě dlouho bude 1+1 = 11. Alespoň podle toho, jak se v parlamentu a senátu rozdává (a to bez rozdílu v politické příslušnosti). Jinak je dobře, že se ve městě takovéto akce konají, sám jsem na děti z DD taky přispěl. A je jedno, zda to pořádají podnikatelé, myslivci, rybáři či někdo další. A trocha ironie opět působí, velmi rád zde čtu různorodé reakce. A dlouhou dobu už tolik příspěvků k článku nebylo. Přeji všem příjemné prožití vánočních svátků a hodně štěstí a zdraví v novém roce 2010. Jirka

     2. Někdy to tu ale bohužel není ironie a nejsem sám komu vadí, že se Humpolák anonymním navážením do nejrůznějších lidí posouvá někam kde by nemusel být. Někteří už pro něj používají název „žumpa“ a dříve činní autoři jako třeba Charles nemají chuť publikovat, což je škoda. Jinak PF2010

     3. Nojo, my víme kteří nám říkají „žumpa“. Těm kterejm nejvíce vadíme, že existujeme. Ale kolikrát to budu muset ještě vysvětlovat, že Humpolák nikdy nikoho bezdůvodně a bez důkazů nenapadá, nenapadal a ani to nehodlá dělat. To dělají někteří čtenáři v komentářích pod místními články. Ale za to Humpolák nemůže. Kdyby jsme zde komentáře zakázali, tak by byl vlastně Humpolák skoro mrtvej a bylo by to minimálně nefér k těm několika pravidelným a normálním čtenářům, kteří tu někdy tak hezky a věcně diskutují. A zakazovat je jenom proto, že se to někdy někomu nelíbí …. tak to sorry. 🙂

 4. Bohulibá akce, ovšem nepřeceńujme ji. Podnikatelé ji zorganizovali, vymysleli, uskutečnili. Starost s ní je nutno ocenit.
  Je ovšem iluzorní tady navrhovat, aby ji dělal např. obráběč kovů ze strojíren, skladník ze skladu z centra města nebo zedník ze stavby. podnikatelé tady mají svůj klub, jsou na radnici i v zastupitelstvu, hovoří spolu. Pro ně je to přeci poněkud lehčí se domluvit než výše uvedená řemesla.

  Má dnes šanci třeba prodavačka nebo zámečník být zvolen do zastupitelstva města?? Obávám se že ne. Proto tyto akce musí zkrátka pokud chtějí provádět právě podnikatelé…
  Dědek z vesnice

 5. Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán… Jinak řečeno úspěch se zkrátka v této zemi neodpouští.

  Přeji všem pěkné Vánoce a vše nej do Nového roku.

  frrrr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vánoční mejdan v Karambě

Po Pro 14 , 2009
Restaurace a bar Karamba Vás zvou tuto sobotu 19.12.2009 na Vánoční mejdan, který zde proběhne. Uvidíte a uslyšíte Fast Food Orchestra, Discoballs a MC Dr. Kary. Začátek ve 20:00. Cena vstupného v předprodeji: 160,- Kč. Čtěte dále:   IDNES.CZ: V Humpolci roste první nákupní park. Lidé se těší i bojí […]

You May Like

Témata