Novac dostal za bodnutí pouze čtyři rokyl

9

Humpolec – Dumitru Novacovi z Rumunska, který loni v červnu bodl dvaadvacetiletého mladíka poblíž nočního klubu Hell v Humpolci na Pelhřimovsku, hrozilo za pokus o vraždu až osmnáct let vězení. Od soudu v Táboře ale nakonec odešel s mnohem mírnějším trestem, než sám čekal.

Dumitru Novac.

Dumitru Novac.Foto: Archiv Deníku

Předseda senátu Petr Černý ve čtvrtečním překvapivém rozsudku čin překvalifikoval na zvlášť závažný zločin těžké újmy na zdraví a čtyřiadvacetiletého Novaca poslal do vězení na čtyři roky, což je navíc trest rok pod samou spodní hranicí trestní sazby. „Senát po vyhodnocení důkazů dospěl k názoru, že obžalovaný neměl v úmyslu vraždit. Kdyby to mu tak bylo, vzhledem k dalším okolnostem bychom museli uvažovat o trestu kolem patnácti let," uvedl mimo jiné v odůvodnění rozsudku Petr Černý.

Kromě čtyřletého trestu dostal Novac, který je ve vazbě, ještě trest vyhoštění ze země na deset let. Zdravotní pojišťovně musí zaplatit bezmála 119 tisíc korun a poškozenému mladíkovi padesát tisíc korun jako nemajetkovou újmu.

Rozsudek zatím není pravomocný. Státní zástupkyně i obžalovaný uvedli, že počkají na písemné vyhotovení rozsudku, a teprve poté se rozhodnou, zda se odvolají, či nikoli. Pokud odvolání padne, bude muset případ projednat ještě Vrchní soud v Praze.

ncident se stal loni 25. června. Po předchozí hádce s poškozeným si Rumun došel na ubytovnu pro kuchyňský nůž a vrátil se s ním na ulici, kde se dostal do rvačky s poškozeným mladíkem, kterého bodl do hrudníku. Mladík přežil jen díky včasné laické a odborné lékařské pomoci. V nemocnici musel být operován a lékaři mu odebrali poškozenou slezinu. Novac se hájil tím, že se jen bránil útoku mladíka, který ho srazil pěstmi na zem. Podle soudu však rozhodně o nutnou obranu nešlo, protože Novac si pro nůž došel na ubytovnu a vyhrožoval s ním skupince mladých z diskotéky. Negativní roli sehrál i alkohol. Oba účastníci incidentu byli opilí. K mírnějšímu trestu soudce sáhl nakonec proto, že ten nejzávažnější konflikt, při němž došlo k bodnutí, vyvolal podle soudu poškozený. Klíčové bylo i to, že Novac bodl jen jednou a nůž pak upustil na zem.


převzato z pelhřimovského deníku: http://pelhrimovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/novac-dostal-za-bodnuti-jen-pouze-ctyri-roky-20170406.html

Autor: Roman Martínek

zdroj
Zdroj: http://pelhrimovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/novac-dostal-za-bodnuti-jen-pouze-ctyri-roky-20170406.html


Zdroj: http://pelhrimovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/novac-dostal-za-bodnuti-jen-pouze-ctyri-roky-20170406.html


Zdroj: http://pelhrimovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/novac-dostal-za-bodnuti-jen-pouze-ctyri-roky-20170406.html

Petr

9 thoughts on “Novac dostal za bodnutí pouze čtyři rokyl

  1. Tvl co ten clanek psalo za lempla ? Jakej Humpolec na Pelhrimovsku? Humpolec je snad na Humpolecku, se prober.

   1. Vážený, než budete kritizovat, tak mrkněte někdy na mapu, co takový Humpolec u Sušice? I když je pravda, že v Pelhřimovském deníku by málokdo očekával, že by se mluvilo o Humpolci ze Šumavy, ale jistota je jistota, autor se asi chrání, aby nějaký čtenářský lempl nemohl vznést dotaz o jakém to jako Humpolci je řeč.. 🙂

     1. Autor chtel zrejme oprasit zaslou slavu a nadrazenost okresniho mestecka.
      Zaplat pan buh mame uz tuto cast historie za sebou a takove vyroky jsou tak leda k pousmani. Zdravime Pelhrimov na Jihlavsku. 😉

     2. Humpolec měl vždy historicky blíže k Havlíčkovu Brodu než k Pelhřimovu. Už díky železnici.Bylo chybou,že při vzniku okresů v 60.letech jsme spadli pod Pelhřimov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pletení pomlázek

Po Dub 10 , 2017
Ve čtvrtek 13.4.2017

You May Like

Témata