Petr

22 thoughts on “Nové autobusové nádraží v Humpolci je v provozu

 1. Je pěkné, moderní čekárna. Ještě by to chtělo naučit lidi chodit po chodníku, než se to tam celé dodělá. Myslím ty obchody a Kaufland

 2. Nové nádraží je obrovská ztráta pro celý Humpolec. Nemohu najít jediný kladný bod na jeho vybudování. Ale rád bych. Bohužel však nenacházím. Utěšovat se krásou haly mi opravdu nijak moudré nepřipadá. I tento objekt haly je v budově staré 30let..Tedy žádná novota. To si mnozí příznivci tohoto projektu neuvědomují.

   1. Spokojen s novým nádražím může být pouze blázen nebo skalní Modrý pták anebo kamarád Kučery…. a nebo kamarád Kratochvíla – toho nemocného z ICOMU….

    1. Z Vašeho příspěvku plyne, že nejste spokojen a potažmo že tedy Vy nejste blázen. Jste si jistý/á?

    2. Redigoval jsem krajinský časopis Neodvislost. Dnes po té zkušenosti, kterou jsem měl s listem, vím zcela určitě, že jakmile má nějaký časopis název Neodvislost, znamená to, že se našlo několik zámožnějších lidí, kteří pocítili potřebu kdekomu vynadat, a že si založili Neodvislost.

     List ten sloužil tedy podobnému účelu. Práce jsem mnoho neměl, neboť vydavatelstvo zahrnulo mě články, které jsem jen upravoval k tisku. Byl to zejména tamější lékárník, který mně vyplácel služné, pak dva obchodníci s koloniálním zbožím a jeden obchodník s dobytkem. Ti bili do radnice s plnou vervou.

     Nejvíce příspěvků přinášel obchodník s dobytkem. Liboval si v projevech, které byly sice kusé, náhle přetržené, ale tak jadrné, že jsem byl nucen škrtat půl stránky. Přinesl například Dopis z města, jak to nazýval.

     Jest to proti radnici, zejména proti starostovi, řekl, vytahuje z kapsy viržinko. To byl jeho zvyk. Tím viržinkem mě jaksi podplácel.

     Nápis článku zněl: Znám tě, kulhavý ďáble!

     To přece víte, že kulhá, pravil, starostovi se také říká šmaťha.

     Bylo to tedy proti starostovi. Dál byl už jmenován plným jménem a stálo tam: Kdo byl proti tomu, aby nebyl prodán kus obecní městské louky panu Jedličkovi? Proč prodali ten kus tomu přivandrovalému Mejstříkovi? Říká se, že se vždy dvě sv& najdou, a tak si pan starosta s panem Mejstřikem padli do náručí.

     To sv a tři tečky škrtnu, pane Jedličko.

     Co vás napadá, pane redaktore, sv, když jsou za tím tečky, je právě efektní. To má švih a každý hned ví, že sv s tečkami znamená hroznou svini, a budou se smát jak tomu Mejstříkovi, tak starostovi. Dál uvidíte ještě zkratku pr a za tím sedm teček, to neznamená prase, nýbrž proklatče, totiž proklatče starosto! Zkratka v s třemi tečkami znamená vole, to hned uhodne každý čtenář. To všechno nesmíte škrtat.

     Marně jsem mu vykládal, že do listu nesmí přijít ani sv, ani pr, ani v, ani ty ostatní vypsané urážky, pan Jedlička neúprosně stál na tom, že se tedy musí o tom poradit vydavatelstvo listu a že se večer sejdeme u pana lékárníka.

     Toho večera nastal krutý boj v bytě pana lékárníka o to, zdali sv s třemi tečkami a ty ostatní zkratky jsou s to srazit radniční kliku.

     Pravil jsem, že jako zodpovědný redaktor, kdybych to otiskl, přijdu před porotu a že budu zavřen.

     Pan Skorkovský z vydavatelstva počal mluvit o Barákovi a o Grégrovi, ti že kvůli novinám seděli v žaláři a že to je jen čest.

     Pan lékárník sdílel můj názor. Pravil, že je pro ostrý způsob psaní, ale že článek pana Jedličky je přece jen trochu ostrý a že třeba seškrtat ty urážky.

     Jak tam nebude svině, proklatče a vole, zvolal pan Jedlička, tak článek ztrácí na své kráse.

     Pan Skorkovský i pan Pavlousek byli při něm.

     Kdo by z nezasvěcených nás poslouchal, ten by se jistě podivil, proč právě od lékárníků se ozývají pořád slova svině, proklatče, vole.

     Jako anděl jsem mluvil o slušnosti tisku, pan lékárník se mnou souhlasil, ale pan Jedlička s ostatními pány stál neúprosně na sv s třemi, na pr se sedmi a na v s třemi tečkami.

     Debata byla bouřlivější a bouřlivější. Pan Skorkovský mně vytkl, že jsem mu v předešlém článku škrtl větu: Kdo by tedy z počestných občanů náhodou zabloudil do zasedací síně radniční, nechť si rychle ucpe nos a utíká z toho místa puchu a nemravnosti.

     A to jste také neuveřejnil, že starosta má novou služku, se kterou se v noci prochází po zahradě.

     Vždyť jste, pane Pavlousku, sám řekl, že se vám to jen zdálo ve spaní.

     Nu dobře, pane redaktore, ale copak to nemělo název Sen poplatníka o jednom starostovi z našeho města? Pamatujete se, že jsem vám řekl, že je to výborná věc, že to má přijít pod čáru? Víte, jak tam bylo, jak se starosta proměnil najednou ve velblouda? A vy jste to dosud neuveřejnil!

     Pan Jedlička si zatím promyslil, co naposled řekne: Když to tam nedáte, pravil vstávaje, pište si ty blbosti sám.

     …. J.Hašek – Módní referát paní Jedličkové

 3. Docela by me zajimalo, kolikrat zdejsi mudrlanti pouzili za poslednich 20 let autobus, ci dokonce humpolecke AN. Tim nechci naznacit, ze by je to diskvalifikovalo pro diskusi. Proste jsem zvedavy.

   1. To je komické. Když se to hodí, tak je Humpolec pro určitou zájmovou skupinku městečko, větší vesnice, díra po granátu, apod. A jindy se tu zase operuje požadavkem, že by se měl Humpolec přiblížit veleměstům typu Brod a Pejr. Tedy ovšem účelově v něčem, co chce ta skupinka. Takže postavit další obchoďáky. Tím se prý dostaneme na vyšší level a nespadneme do ubohosti sídel typu Ledeč, Světlá. Hmmm. Možná by měli tito moudří lidé sepsat co vše je přiměřené našemu městečku, aby se v tom méně moudrá většina dokázala zorientovat. Předem díky!

  1. Je to již v úvodní zprávě z města. Pan starosta píše, že autobusák je v šestiměsíčním zkušebním provozu. Po jeho vyhodnocení může být následně zkolaudován.

   1. Teď už jen aby se na pozemku bývalého autobusáku začalo stavět, aby ta odpornost zmizela jednou provždy.

     1. Ubytovny ty teď vládnou světem, sledujte jen kolik se ve městě buduje nových míst bydlení

     2. To bys tem chudakum pral opravdu kvalitni bydleni u tak frekventovane silnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dotační programy z rozpočtu Města Humpolec na rok 2019

Út Lis 20 , 2018
Zastupitelstvo města Humpolec na svém 24. zasedání dne 26. září 2018 svým usnesením č.531/24/ZM/2018 rozhodlo o vyhlášení zahájení řízení o poskytování dotací z rozpočtu města na podporu sportovní, kulturní a vzdělávací, sociální a zdravotní činnosti, památkové péče, ochrany životního prostředí, komunálních služeb z rozpočtu města

You May Like

Témata