Novinky z Jihlavy – 3.–17. 6. 2024

Krásný dobrý den! Přehled toho nejdůležitějšího, co se uděje v následujících čtrnácti dnech v Jihlavě.

 

#DoJihlavy s radostí! 

Vůně léta v jihlavských ulicích avizuje slunečné dny a teplé večery. Přijďte je strávit na Masarykovo náměstí, kde je pro vás nachystané příjemné posezení, zábava pro malé i velké. Zahrajte si pinec, kuželky nebo pétanque, ochlaďte se v mlžné bráně, vychutnejte si gastronomickou nabídku jihlavské Maringotky. Prostě vyrazte #DoJihlavy s radostí a prožijte čas na náměstí jako doma. V našem letním infocentru vám rádi poradíme, kam zajít i co nezmeškat. Bude pro vás otevřeno až do poloviny září a nahradí tak provoz TIC Matky Boží 22.  Informace ke kulturnímu dění ve městě bude i nadále poskytovat také TIC na Bráně Matky Boží.

 

Až do 13. 9. je připravena série letních Pátečních koncertů na Masarykově náměstí, kde uslyšíte vše od jazzu, blues a rocku, přes folk, funky a rokenrol až po písně z Kuby. Začátky koncertů jsou vždy v 19:00 a vstup je zdarma.
Od 6. 6. můžete zpívat a tančit každý čtvrtek na tradičních Promenádních koncertech v centru Jihlavy. Lesanka, Lučanka, Galáni, Vysočinka a řada dalších dechových kapel zpestří letní odpoledne po celé léto.
S létem je neodmyslitelně spjato  Letní kino na Heulose, které v červenci opět spouštíme.
Těšte se na hvězdné filmy pod hvězdným nebem: Duna, Barbie, Wonka i nejnovější film úspěšného režiséra a jihlavského rodáka Jirky Havelky, Zahradníkův rok. Ke skvělému filmu si můžete koupit i nějakou dobrotu v občerstvení.
Nedělní procházka patří ke každému ročnímu období. V létě vám ji zpestříme Nedělní pohádkou na Parkánu v ulici Matky Boží. Přijďte se svými dětmi nebo vnoučaty strávit nezapomenutelné odpoledne plné fantazie v historických kulisách města.
V pátek 14. 6., v 10:30 představíme na náměstí v našem mobilním TIC koncept jihlavského léta, připravený program a nový merch novinářské veřejnosti. Přijďte se i vy podívat, setkáte se zde s našimi ambasadory, kteří se stali  tváří kampaně.

 

#DoJihlavy na Mahlera! 
Jarní část festivalu Hudba tisíců Mahler – Jihlava nabízí začátkem června hned několik zajímavých koncertů.
Ať už vyrazíte 5. 6. na Projekt Ekstáze se skvělou harfenistkou Kateřinou Englichovou, sopranistkou Alžbětou Poláčkovou a hobojistou Vilémem Veverkou do velké gotické síně jihlavské radnice, 10. 6. na scénické nastudování Mozartovy slavné opery Figarova svatba v Horáckém divadle nebo 13. 6. na unikátní projekt „Má vlast před mou vlastí“ – vlastenecké motivy v české hudbě 19. století do kostela Povýšení sv. Kříže, prožijete neopakovatelné hudební večery s mistry české i zahraniční hudby.

 

Ve středu 5. 6. se v 15:00 vydejte i na Mahlerovskou procházku centrem města s výkladem průvodce.

 

Pošlete své děti S Gustou do světa! Dům Gustava Mahlera nabízí od 8. – 12. 7. příměstský tábor pro děti od 6 do 12 let (s ukončenou 1. třídou ZŠ).  Děti se vypraví po stopách malého Gustava a nahlédnou do atmosféry konce 19. století v Jihlavě. Čeká je výtvarný program doplněný o hudební experiment.

 

#DoJihlavy za historií
Se slavnostním otevřením Stříbrného domu vyrostla na spodním cípu náměstí dočasná tribuna, která je účelovým nosičem zmenšeniny postupně vznikající fasády nově otevřeného domu. Prostor využívají koordinátoři JAM ke svým edukačním programům o architektuře a zároveň slouží jako Meet point komentovaných prohlídek JAM. Tribuna také umožňuje prohlídku domu, které jinak brání   nedostatečný prostor před domem.

 

Stříbrný dům již vypráví svou historii a doplňuje tak nabídku oblíbených komentovaných prohlídek a procházek. Termíny prohlídek naleznete v našem kalendáři. Projít si Stříbrný dům můžete také se Smart Guidem, který si stáhnete zde a následně zadáte do vyhledávače „Jihlava“.

13. června v 16:00 můžete s koordinátorem Jihlavského architektonického manuálu projít Proměnami jihlavského náměstí a 17. června v 15:00 Historií městského nádraží. Nabídku komentovaných prohlídek a přednášek JAM postupně doplňuje, termíny najdete na našem webu.

 

Jeden z nejvýznamnějších českých malířů a ilustrátorů, Gustav Krum, by v květnu oslavil 100 let!
Kresby rodáka z Jihlavy znají čtenáři časopisů Pionýr, Ohníček i knih Karla Maye a Jaroslava Foglara. Skvěle dokázal také vystihnout dobové reálie historických témat.
V Domě Gustava Mahlera můžete do září navštívit výstavu jeho obrazů a skic Jihlavy, které dosud nebyly nikdy veřejně vystavené! Horkou novinkou je rozpohybovaný obraz z jihlavské mincovny v Bráně Matky Boží, který vás i se zvukovou kulisou přenese do středověké dílny. Zde si také můžete prohlédnout kopie obrazů z historie Jihlavy, jejich originály najdete v primátorském salonku jihlavské radnice. S Gustavem Krumem se můžete seznámit také při komentovaných procházkách s průvodcem a objevit tak zajímavou osobnost i historii krajského města.

Léto začíná v Jihlavě, buďte u toho s námi!

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rekonstrukce ulice Hradská

St Čvn 5 , 2024
Začíná rekonstrukce ulice Hradská, jejíž součástí bude zhotovení vodovodu a kanalizace, realizace nové vozovky a chodníků včetně parkovacích zálivů u školy a výstavba malého kruhového objezdu v křižovatce ulic Hradská, Dukelská a Podhrad.
Seznam dopravních omezení: Víme, kudy na Pelhřimovsku neprojedete

You May Like

Témata