Tradiční Trh řemesel v Havlíčkově Brodě

V pondělí 17.listopadu se bude v H.Brodě konat podzimní trh uměleckého zboží a výrobků zapomenutých řemesel s ukázkami výroby a doprovodným programem na památku významného dne.

17.11.2008  od 8:00 – do 17:00 hod.


Místo konání: Havlíčkovo náměstí, vestibuly budov obou radnic
Havlíčkovo náměstí bude v den trhu od 4 do 18 hodin uzavřeno pro veškerá motorová vozidla.


 


37.ročník


– tradiční listopadový trh – možnost zakoupit předměty rukodělné výroby a shlédnout na místě práci řemeslníků i umělců, kterých bude na 150
– vystoupení divadelní a šermířské společnosti Exulis Brno, hudebního dua Elthin
– dřevěný kolotoč pro děti


 


Tradiční jarní a podzimní trhy uměleckého zboží a výrobků zapomenutých řemesel se konají jako připomínka významných historických událostí vždy 8. května (Den vítězství) a 17. listopadu (události roku 1939 a 1989) v Havlíčkově Brodě. Na Havlíčkově náměstí se sejdou trhovci s rukodělným zbožím, které si také zaslouží, aby jeho výroba nebyla zapomenuta, mnozí v zajímavých krojích a někteří přímo s výrobními nástroji. Během let se trh rozrostl a všichni zájemci se na náměstí ani nevejdou, proto se akce konají i v jeho přilehlých částech. Celý den probíhá rovněž atraktivní doprovodný program doplněný středověkou hudbou. Malé děti se mohou dokonce svést na historickém dřevěném kolotoči.


 


Přijďte okusit vůni pražených mandlí, medoviny, koření anebo pečeného selátka a zažít okouzlující atmosféru dávno zašlých časů.


 


Bohatá obrazová ukázka z 33.ročníku:


http://www.muhb.cz/vismo/dokumenty2.asp?u=3782&id_org=3782&id=476376

Čtěte dále:   Bystřicko je rájem Vysočiny. Víte, kde leží Zubří země?

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Soukenictví v Humpolci a různé povídky i příběhy IX

St Lis 12 , 2008
Závěrečný díl pamětí sepsaných soukeníkem Adolfem Havelkou. O tom, že i takové vandrování mělo svá pevně stanovená pravidla. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Začíná Honzlův Humpolec, budou i Šibřinky

You May Like

Témata