Vysočině výrazně ubyly ubytovací kapacity pro uprchlíky

2

V regionu zásadně klesl počet volných ubytovacích kapacit. Nouzové ubytování, které má kraj k dispozici v Humpolci, hlásí plný stav.

Krajským asistenčním centrem pomoci Ukrajině v Jihlavě prošlo k dnešnímu dni více než 13 tisíc osob. V rámci republikových kvót se má Kraj Vysočina nyní postarat o 2 348 uprchlíků. Většina Ukrajinců je však v tuto chvíli ubytována v soukromí formou solidárního podnájmu.

V regionu zásadně klesl počet volných ubytovacích kapacit. Nouzové ubytování, které má kraj k dispozici v Humpolci, hlásí plný stav. Zároveň skončila možnost nouzového přístřeší v prostorách CZ LOKO Areny v Jihlavě, neboť objekt chce provozovatel opět využívat pro sportovní aktivity.

Po ukončených zápisech může do mateřských škol v Kraji Vysočina nastoupit 150 ukrajinských dětí, do základních škol se jich v regionu úspěšně zapsalo 288. Jak v mateřských, tak v základních školách jsou ještě k dispozici volná místa.

Axl

2 thoughts on “Vysočině výrazně ubyly ubytovací kapacity pro uprchlíky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Legendární Prázdniny v Telči slaví čtyřicetiny. Přijede J.A.R., Mňága i Buty

Pá Čvc 29 , 2022
Poslední červencový víkend láká k návštěvě Telče čtyřicátý ročník festivalu Prázdniny v Telči. V Třebíči začíná festival židovské kultury Šamajim a letecké muzeum v Koněšině pořádá dětský den. Váza fest opět míří na koupaliště v Novém Městě na Moravě. V zámeckém parku v Pacově se uskuteční již po čtvrté sraz […]
Legendární Prázdniny v Telči slaví čtyřicetiny. Přijede J.A.R., Mňága i Buty

Témata