Nová silnice z Humpolce na Brod uleví Věži a Skále

Pro řidiče lepší a rychlejší cesta z Humpolce do Havlíčkova Brodu. Pro obyvatele Věže a Skály úleva od stávajícího provozu.

Na silnici první třídy, která vede hustý provoz i kamiony od dálnice D1 v Humpolci k Havlíčkovu Brodu, vznikne do pěti let nová silnice.

O stavbě přeložky silnice 1/34 na trase z Havlíčkova Brodu do Humpolce rozhodl Kraj Vysočina a vydal územní rozhodnutí. „Mezi obcí Věž a její místní částí Skála vznikne téměř čtyři kilometry dlouhá silnice se čtyřmi mosty a jednou mimoúrovňovou křižovatkou. Přeložka má zajistit větší bezpečnost silničního provozu a místní obyvatele ušetřit negativních vlivů dopravy,“ komentoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jiří Veselý.

Začátek nového úseku silnice vznikne mezi kafilerií a Věží, kde také bude nová mimoúrovňová křižovatka. Zpět na původní silnici se nová přeložka napojí za Skálou, v místě za nepříjemnou a prudkou zatáčkou.

Zahájení stavby nové silnice je v plánu v roce 2026. „První auta by se po nové přeložce silnice mohla projet v roce 2028,“ doplnil Veselý. Předpokládaná cena nové stavby je 654 milionů korun.

převzato z: https://pelhrimovsky.denik.cz/z-regionu/nova-silnice-z-brodu-na-humpolec-ulevi-vezi-a-skale-podivejte-se-kudy-povede-202.html

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Srážka s gaučem na dálnici u Humpolce: do spadené sedací soupravy narazil kamion

Čt Lis 9 , 2023
Na dálnici D1 u Humpolce leží gauč. Tohle kuriózní oznámení přijali v úterý těsně před sedmou hodinou večer policisté na Vysočině. A krátce poté i o nehodě, když do sedací soupravy narazil řidič s kamionem.

You May Like

Témata