Evropský týden udržitelného rozvoje na Vysočině

Ve dnech 30. května až 5. června 2017 se Česká republika už potřetí zapojí do Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR).

Cílem projektu je šířit myšlenku udržitelného rozvoje a propagovat iniciativy, které ho podporují. „Do projektu se každoročně zapojují země z celé Evropy a pořádají tisíce tematických akcí, jako jsou výstavy, konference, semináře, workshopy, filmová promítání, komunitní akce nebo dny otevřených dveří,“ uvádí Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.
 
 
 

V rámci letošního programu proběhne v Kraji Vysočina akce Cesta za čistým vzduchem, která je zároveň součástí Světového dne bez tabáku v Jihlavě, a výstava „Mámo, táto – pojďme bydlet zdravě!“ v Havlíčkově Brodě.

V roce 2016 se do ETUR, koordinovaného Evropskou sítí pro udržitelný rozvoj, zapojilo 38 evropských zemí, ve kterých se uskutečnilo celkem 4211 akcí. V České republice proběhlo 58 akcí a i tentokrát se Česko zařadilo mezi země s nejvyšším počtem zapojených akcí.

 

Více informací o Evropském týdnu udržitelného rozvoje a pozvánky na jednotlivé akce naleznete na http://www.tydenudrzitelnosti.cz/. Zájemci mohou svou aktivitu zaregistrovat a zpropagovat na uvedených webových stránkách. Základním kritériem je, že téma akce musí souviset s trvale udržitelným rozvojem a zároveň musí vycházet ze 17 cílů udržitelného rozvoje.

ZK

  • Jana Böhmová, Koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, odbor regionálního rozvoje
Čtěte dále:   Nová éra pro dětské domovy. Humpolec a Senožaty se sloučí dohromady

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Evropský region Dunaj-Vltava – 28 nejhezčích jednodenních výletů na kole

Pá Kvě 26 , 2017
Bavorsko-Rakousko-Česká republika – jedním z mnoha společných znaků místních obyvatel je vášeň pro cykloturistiku Čtěte dále:   Nová éra pro dětské domovy. Humpolec a Senožaty se sloučí dohromady

You May Like

Témata