Nový knižní bestseller – Miloš Zeman

v úterý 1.2.2005 vyšly v knižní podobě paměti nejchytřejšího z chytrých, vysočinského poustevníka Miloše Zemana s názvem „Jak jsem se mýlil v politice“.

Chtělo by se říci, jako by někdy dělal něco jiného. Tímto svým počinem se Zeman postavil vedle J. Rowllingové, M. Viewegha, Dostojevského a dalších. Ani ne tolik co do kvality textu, nýbrž tím jak se toto dílko prodává. Úspěch knihy podepřela média, zejména Blesk, který ocitoval některé pasáže, kterak tatíček Zeman šije do svých zlobivých socánků. Zejména Petra Buzková asi přišla o klidný spánek, když je v knize nazvána "línou courou". Standa Gross je "namyšlený nevzdělanec" atp. Otázka je, co Zemana k tomuto vedlo, minimálně o Grossovi to už každý soudný člověk ví. Rozhodně však sociální demokracii nepomohl. Té už asi nepomůže nic. Leda že by měl Zeman v úmyslu starou, ošklivou ČSSD úplně dorazit, aby jako rytíř bez bázně a hany nechal povstat novou, jako Fénixe z popela.

Čtenář se dozví spoustu pikantností, nejen o členech ČSSD, ale i o podrazáctví uvniř strany. Co je však velmi zajímavé, Zeman tvrdí, že V. Klaus je nejlepší prezident, jakého jsme mohli získat a dokonce, že prý je lepší než by býval byl velký Miloš.

Při četbě jakoby odněkud zavál na čtenáře ztuchlý vítr od dnes již politických mrtvol. Smát se či propadat zoufalství. Zeman se stal jakousi ikonou nedávných politckých časů, které jsou již pryč. Časů, kdy on jako politik narážel na silné a inteligentní protivníky, ktaří se předháněli v ekonomických poučkách a citacích slavných filosofů. Při pohledu na členy dnešních vlád, kteří se sotva umí podpsat si toho vnímavý pozorovatel musí všimnout. Určitě si toho všimnul i Zelený Raoul.

Čtěte dále:   Letní pouťový parket Kejžlice

Jsem velmi rád, že tato knížka vyšla. V únorové (březnové) bramborové sezóně je to pro knihkupce velmi příjemné zpestření.

Karel Kratochvíl

Karel Kratochvíl

3 thoughts on “Nový knižní bestseller – Miloš Zeman

  1. Zajímalo by mě, zda bude tato kniha k dostání v knihkupectví J.Zábrany. První výtisk byl prý okamžitě rozebraný, připravuje se sice dotisk, ale ten určitě nebude stačit uspokojit poptávku. V internetových knihkupectvích kniha zatím taky není k mání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecké kino a projekt 100

St Bře 2 , 2005
Březnový filmový program začíná uvádět letošní várku filmů z přehlídky Projekt 100. Jaké filmy můžete vidět a co to vlastně je? Čtěte dále:   Výstava Vánoce našich babiček

You May Like

Témata