Nový most by měl v budoucnu pomoci dopravě ve Světlé nad Sázavou. Využijí ho řidiči, cyklisté i chodci

Světlá nad Sázavou by se měla dočkat nového mostu přes řeku Sázavu. Měl by pomoci odklonit hustou dopravu vedenou přes světelské náměstí směrem na Habry.

Stavba je ve fázi přípravy projektu, tu má na starosti Kraj Vysočina a město Světlá nad Sázavou. Most bude sloužit řidičům, cyklistům a nahradí stávající lávku pro pěší propojující ulice Zámeckou a Nádražní. „Předpokládané náklady, vycházející ze současných cen, jsou v rozmezí 110 až 140 miliónů korun. Projekt má vyřešit přetížení centra města osobní a nákladní dopravou a v návaznosti na vedení vysokorychlostní trati už diskutujeme s budoucím investorem i úpravu zdejší železniční stanice a jejího blízkého okolí včetně přejezdu,“ uvedl novinářům hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Přeložka silnice II/347, která do Světlé nad Sázavou přivádí dopravu od Humpolce povede v budoucnu v územní rezervě mezi obchodním centrem PennyMarket a světelskými sklárnami, částečně budou využity i stávající místní komunikace a prostranství, která čekají úpravy, jejich rozsah má upřesnit zpracovávaná projektová dokumentace. „Celková délka úprav je cca 655 metrů. V předmětném území se nachází velké množství historicky uložených inženýrských sítí, jež budou muset být přeloženy nebo upraveny,“ doplnila Eva Neuwirthová, mluvčí Kraje Vysočina.

Zatím není jasné, kdy se stavba začně realizovat. Projekt figuruje mezi připravovanými akcemi určenými k intenzivní přípravě, do budoucna naváže na současnou opravu světelského náměstí.

Zdroj: https://jihlavska.drbna.cz/zpravy/doprava/18178-novy-most-by-mel-v-budoucnu-pomoci-doprave-ve-svetle-nad-sazavou-vyuziji-ho-ridici-cykliste-i-chodci.html?utm_source=copy

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zloděj se vloupal do domu, sebral šperky a poškodil balkonové dveře. Škoda se dostala skoro na 150 tisíc

St Zář 7 , 2022
Policisté pátrají po zloději, který se v době od soboty 3. září do odpoledních hodin následujícího dne vloupal do řadového domu na ulici Jiřická v Humpolci. Majiteli způsobil škodu přes sto tisíc korun.
Prvosledové hlídky mají speciální výstroj i výzbroj. Policisté museli projít intenzivnějším výcvikem.

You May Like

Témata