Značka “zimní výbava“ se objeví na dálnici již v pátek

Nová dopravní značka, která bude upozorňovat na to, že musíte mít zimní gumy mezi Humpolcem a Jihlavou na dálnici D1, začne platit od zítřejšího dne.


V pátek 7.listopadu začne dopravní označení montovat firma Značky Praha. Bude se jednat o 12 značek „zimní výbava“ a čtyři značky „konec zimní výbava“. Značky budou umístěny na hlavním tahu a na všech vjezdech ve vymezeném úseku mezi 90. a 112. kilometrem dálnice, zatím bez dodatkové tabulky o platnosti od pěti stupňů Celsia, tak jak na to již dříve upozorňovalo ministerstvo dopravy. V praxi to znamená, že od chvíle, kdy budou značky na dálnici stát, musejí je řidiči začít okamžitě dodržovat. Jinak jim hrozí pokuta 2000 korun nebo ztráta jednoho trestného bodu.


Dosluhující hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil se ještě na poslední chvíli bude snažit umístění značek zabránit a chce požádat ministra dopravy, aby umístění značek přehodnotil a zrušil. Podle jeho názoru jde o přehnaně rychlý a nepromyšlený krok a silnice nižších tříd tímto úkonem mohou být ohroženy. Bude docházet k jejich devastaci a kalamitním situacím, které mohou zavinit řidiči kamionů bez zimní výbavy, kteří budou z dálnice kvůli tomu sjíždět. Podle hejtmana přichází v úvahu mnoho jiných a schůdnějších variant, jako například povinné použití zimních gum v případě, že bude souvislá sněhová pokrývka nebo vydání  nařízení, že zimní výbava bude povinná na celé Vysočině. Je zastáncem i radikálnějšího řešení, kdy by měly platit zimní gumy pro celou republiku.


(Zdroj: Pelhřimovský deník)


 

Čtěte dále:   Jen některá města na Pelhřimovsku začala rok 2024 se schváleným rozpočtem

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bernard zahájí plesovou sezonu v Humpolci

Pá Lis 7 , 2008
V sobotu 8. listopadu se ve Spolkovém domě v Humpolci koná 8. reprezentační ples Rodinného pivovaru Bernard. Ples začíná ve 20 hodin. Čtěte dále:   Pocitová mapa v Pelhřimově: lidé kritizovali nádraží a ubytovnu, chválili Stráž

You May Like

Témata