Druhá vlna televizní digitalizace pokračuje

V České republice probíhá druhá vlna televizní digitalizace.

Po dočasném pozastavení přechodu na nový vysílací standard DVB-T2 aktualizovala vláda ČR termíny pro vypínání stávajících sítí. Ve čtvrtek 27. srpna 2020 vypnou vysílání ve stávajícím standardu DVB-T na 32. kanálu vysílače Pardubice – Krásné a na 33. kanálu vysílač Jihlava – Javořice, jejichž signál přijímá většina domácností v Pardubickém kraji a na Vysočině.
Zároveň se tentýž den definitivně na nový standard DVB-T2 přeladí vysílač Jeseník – Praděd z 36. kanálu v Olomouckém kraji a vysílače Ostrava – HošťálkoviceOstrava – Hladnov a Frýdek-Místek – Lysá hora z 54. kanálu v kraji Moravskoslezském. 
 
Aby Česká televize poskytla svým divákům dostatek času na přeladění, spustila vysílání v novém standardu DVB-T2 již v březnu roku 2018, a to na 26. kanáluObyvatelé domácností, kteří stále přijímají signál z končící platformy DVB-T, tak mohou na nový standard přeladit již nyní.  
 
Jelikož se jedná o náročný proces, rádi bychom Vám i občanům Vaší obce nabídli pomoc. 
 
S jakýmikoli dotazy ohledně termínů vypínání, způsobu přeladění nebo jiných technických problémů se můžete obrátit na naše divácké centrum na čísle 2 6113 6113, případně na e-mailu info@ceskatelevize.cz. Podrobnější informace jsou zároveň dostupné na webu www.digict.cz
 
Zdroj: Česká televize

Odkazy

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková ; www.mesto-humpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ministr zdravotnictví oznámil návrat roušek.

Po Srp 17 , 2020
Povinné budou od 1. září ve veřejných vnitřních prostorách.

You May Like

Témata