Týdenní fronta jako ve Žďáře? Ve Větrném Jeníkově budou prodávat pozemky

5

Sedmnáct stavebních parcel v lokalitě Pod Zámkem nabízí vedení Větrného Jeníkova na Jihlavsku. Podobně jako v nedalekém Žďáru nad Sázavou bude platit, že kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Prodej bude na základě písemné žádosti o koupi konkrétního pozemku. „Zájemci mohou své písemné žádosti podat osobně, nebo v zastoupení na základě plné moci, šestnáctého září od tří do pěti odpoledne na Úřadu městyse Větrný Jeníkov,“ sdělil starosta Tomáš Helar. Konkrétní parcely budou prodávané podle pořadí podání žádosti, každý zájemce přitom může podat žádost o koupi více pozemků.

Lokalitu Pod Zámkem čekají výrazné změny.
Lokalitu Pod Zámkem čekají výrazné změny.

Ve Větrném Jeníkově přitom chtěli pozemky prodávat jinou cestou. „Původně jsme chtěli mít startovací cenu a jít formou dražby. To lidé nechtěli, chtěli vědět, kolik to bude stát. Tak jsme ustoupili, šli jsme pod cenu a kdo dřív přijde, bude mít větší výběr,“ popsal starosta.

Dotaz na situaci podobnou té ze Žďáru, kdy lidé už několik dní a nocí stanují před radnicí, Tomáše Helara pobavil. „Je to v zámeckém areálu, tam lidem nic nehrozí. Když půjdu do práce a bude tam stan, budu vědět, o co jde,“ usmál se starosta.

Cena za metr čtvereční zasíťovaného pozemku je tisíc devět set korun. V městysi je mimo jiné škola i školka, tři obchody, pediatr i lékař pro dospělé. Z Větrného Jeníkova je to pár minut do Jihlavy nebo do Humpolce, na dálnici jsou lidé ještě dříve. Díky tomu je pak reálné dojíždět denně za prací třeba i do Brna. Pozemky jsou volně přístupné, zájemci se mohou kdykoliv přijet podívat.

Čtěte dále:   Pocitová mapa v Pelhřimově: lidé kritizovali nádraží a ubytovnu, chválili Stráž

Axl

5 thoughts on “Týdenní fronta jako ve Žďáře? Ve Větrném Jeníkově budou prodávat pozemky

  1. Jediný prodej za skutečně tržní cenu je v dražbě…. To snad není možný v 21 století. Není starosta náhodou bolševík, ty mají takové nápady.

  2. Nejseš nějaký moc chytrý ? Ať si to obec prodává, jak chce. Jasně tam starosta uvádí, proč to tak rozhodli.

    1. Prostě mi to hlava nebere, hospodaří s veřejným majetkem. Šli jsme pod cenu, kdo přijde dřív…vždyť je to šaškárna :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bernard v Humpolci oslaví Mezinárodní den čokolády pralinkami s pivní pálenkou

Út Zář 13 , 2022
Čokoládovými pralinkami s pivní pálenkou oslaví v úterý třináctého září Mezinárodní den čokolády humpolecký pivovar Bernard. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Želivě chystají Octoberfest, v Pelhřimově trhy
Novinku pivovar představí na Mezinárodní den čokolády, tedy 13.

You May Like

Témata