Za Poslední aristokratkou na hrad Roštejn

V noci ze soboty 29. srpna na neděli 30. srpna 2020 se uskuteční Hradozámecká noc, která je považována za vyvrcholení návštěvnické sezóny na památkách.

„I letos se do Hradozámecké noci zapojí hrad Roštejn. Pro své návštěvníky zde připravili promítání filmu Poslední aristokratka a volný vstup na trasu B a věž po setmění,“ zve na hrad nedaleko Telče náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

Hradozámecká noc se koná vždy poslední srpnový víkend již od roku 2010 a je pořádána Národním památkovým ústavem. Jejím cílem je představit památky v netradiční době a navíc se zajímavým programem. Letošním oficiálním hostitelem je zámek Mnichovo Hradiště. Právě zde bude probíhat hlavní program. Dále se do akce zapojují různorodé památky napříč Českou republikou – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. A to nejenom státní objekty, které spadají pod správu Národního památkového ústavu, ale i ty s jiným vlastníkem. Kraj Vysočina má své zastoupení hradem Roštejn.

 

Vstupní brána hradu se otevře od 19.00 hod. Filmová komedie Jiřího Vejdělka s názvem Poslední aristokratka tematicky zapadá do hradního prostředí a je zárukou příjemně stráveného večera. V hlavních rolích uvidíte Hynka Čermáka, Tatianu Dykovou, Yvonu Stolařovou, Pavla Lišku, Elišku Balzerovou, Vojtu Kotka a další. Přijďte se podívat, jak se bude v Čechách dařit rodilému Newyorčanu, kterému spadne do klína díky šlechtickým předkům jejich rodové sídlo zámek Kostka s jeho podivuhodnými obyvateli. Předpokládaný začátek promítání na hradním nádvoří je předběžně stanoven na 20.15 hod. Před samotnou projekcí i po ní bude všem návštěvníkům letního kina umožněn volný vstup na interaktivní hradní trasu B a do věže, kde vedle stálé miniexpozice probíhá ještě fotografická výstava pana Radka Christiana.

 

noc

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

30 let programu Interreg – 30 výletních cílů

Pá Srp 21 , 2020
Program přeshraniční spolupráce oslavuje v tomto roce 30 let.

You May Like

Témata