O seniory se bude starat charita

Havlíčkobrodskou charitu zvolili jako provozovatele pečovatelské služby zastupitelé Humpolce. Podle slibů charity má být služba občanům ještě rozšířena a stát bude méně. Humpoleckým se přihlásil jen jeden zájemce.

Výběrem provozovatele pečovatelské služby se zabývali v souvislosti s převedením této služby z kraje na města humpolečtí zastupitelé. „Bylo několik variant, jak zřizovat pečovatelskou službu, a protože varianta, aby tuto službu provozovalo samo město, se nám zdála poměrně nákladná, rozhodli jsme se vypsat výběrové řízení,“ uvedl místostarosta Tomáš Křišťan.
Do tendru se však přihlásil pouze jediný zájemce, a to Oblastní charita Havlíčkův Brod. Ta je již provozovatelem Klubu Astra, denního stacionáře pro seniory v Humpolci, který má sídlo právě v domě s pečovatelskou službou.
Charita by v Humpolci chtěla pečovatelskou službu provozovat nejen v takovém rozsahu, jak byla pro obyvatele k dispozici doposud, ale chtějí služby ještě rozšířit. „Budou mít k dispozici nejen pečovatelky, ale i kvalifikovaný zdravotnický personál, takže pokud bude potřebovat senior mimo dovozu obědů poskytnout i jiné odborné lékařské služby, jako například pravidelné nebo i jednorázové aplikace injekcí, bude s rozvozem obědů jezdit i kvalifikovaná zdravotní sestra, která požadovaný zdravotnický výkon provede,“ vysvětlil Tomáš Křišťan.
Jelikož tyto výkony proplácí zdravotní pojišťovna, občané by navíc nezaplatili ani korunu. „Klienti pečovatelské služby by neměli zaznamenat jakoukoli změnu, možná spíše k lepšímu. Některé jejich platby by se mohly i snížit,“ řekl vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních věcí na městském úřadě Josef Fiala. Týkalo by se to prý především donášky obědů, která se nyní pohybuje kolem deseti korun, a poté co bude provozovat tyto služby charita, by měla cena klesnout na zhruba šest korun.
Oblastní charita také přislíbila, že si své pracovníky bude vybírat ze stávajících pečovatelek, které nyní od krajského úřadu dostaly výpovědi.

Zdroj: MF-DNES

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Srdecne pozdravy z USA - III

St Říj 22 , 2003
Byt v Americe a nejet se podivat na Niagarske vodopady? Tak to by asi neslo. Čtěte dále:   „Hommage à Santini“ 2023

You May Like

Témata