O upáleného mladíka se měsíc zajímala policie

17

Devatenáctiletý Zdeněk Adamec z Humpolce, který se ve čtvrtek ráno upálil na Václavském náměstí v Praze, měl problémy s policií

Sebevraha od února stíhala z podněcování útoků na veřejná zařízení. Hrozily mu až dva roky vězení. Mladík zanechal na internetu dopis na rozloučenou, jehož celý text přetiskujeme.

Obvinění souvisí s případem tzv. darkerů, kteří úmyslně přerušují dodávky elektřiny pro rozsáhlé oblasti. Podle pelhřimovských policistů se trestného činu dopustil tím, že na internetu zveřejňoval návody k takovým útokům.

Sebevrah však záležitost viděl zcela opačně. Nepřímo na to poukazuje v závěru svého dopisu na rozloučenou. „Jakási teroristická organizace mě využila k vytvoření svých internetových stránek. Bohužel oni jsou z toho asi venku,“ stěžuje si.

Záchrana byla marná

Devatenáctiletý mladík ráno přišel na rampu Národního muzea, odložil si věci, polil se hořlavou tekutinou a zapálil se. V plamenech seskočil na chodník pod kašnu, kde si ho povšiml policista v civilu, a následně i službu konající policista. Okamžitě se ho společně snažili bundou a hasícím přístrojem uhasit, což se jim nakonec podařilo. Další policisté na místo přivolali záchranou službu a hasiče.

„Tísňový telefonát jsme dostali v 7:33. Na místě jsme byli do dvou minut. Muže se snažili zachránit tři lékaři. Snaha o záchranu byla marná, protože měl stoprocentně zasažené celé tělo popáleninami druhého a třetího stupně,“ řekl ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz s tím, že mladík za čtyřicet minut zemřel. „Případ jsme předali policii,“ dodal.

Policie místo tragédie uzavřela

Mluvčí pražské policie Daniela Razímová uvedla: „Polil se hořlavou látkou, s největší pravděpodobností šlo o benzín. Zemřel v sanitce při převozu do nemocnice.“

Policie prostor po tragédii ihned ohradila, v devět ráno však už byl volně přístupný a tragédii připomínaly jen stopy po ohni.

Mladík se upálil zřejmě kvůli osobním problémům
K případu upáleného mladíka se dopoledne vyjádřil také ministr vnitra Stanislav Gross, který ačkoliv dopis neviděl, potvrdil, že má informace, podle kterých chtěl hoch upálením protestovat proti poměrům v České republice.

Mluvčí pražských hasičů Václav Hladík přitom dříve tvrdil, že muž zvolil takto drastický způsob sebevraždy kvůli osobním důvodům a nikoliv politickým.

Podobný názor má i policie. „Měl u sebe dopis na rozloučenou. Z jeho textu nevyplývá, že tento nešťastný čin měl politický podtext. Z dopisu je patrné, že on sám měl problémy, které blíže nespecifikoval. Mladík měl dále u sebe třístránkový materiál Akce pochodeň 2003. On sám je pravděpodobně autorem tohoto materiálu, který popisuje problémy celosvětového charakteru,“ řekla pražská policejní mluvčí Eva Brožová.

Přetiskujeme celou verzi dopisu, včetně odkazů, které sebevrah do stránky vložil.

Akce Pochodeň 2003
Vážení obyvatelé celého světa!

Akce nazvaná Pochodeň 2003 je pokračováním protestů proti zlu které je všeobecně tolerováno po celém světe. První vlnu protestů začal Jan Palach který se upálil někdy v roce 1968 na protest proti tehdejšímu komunistickému režimu. Brzy po ním se upálil Evžen Plocek, Jan Zajíc a další hrdinové. Podívejte se na stránky http://www.totalita.cz kde to najdete. Ani po revoluci v 17. lístopadu 1989 jsme si příliš nepomohli. Jistě už můžeme svobodně hlásat že ten nebo onen politik se nám nelíbí atd. aniž by nám hrozila práce v uranových dolech, ve školách již není nejdůležitější k zahájení výuky fotka Lenina ani do našich dětí nikdo nevtlouká žádnou propagandu atd. Ale bohužel se objevili jiné věci. Takzvaná demokracie kterou jsme si vybojovali vlastně demokracií v pravém slova smyslu není. Je to jen vláda úředníků, peněz a dalších mocipánů kteří šlapou po obyčejných lidech. Celý svět je již ovládnut penězi a zkažen. Na záchranu není pozdě ale pokud budeme takto pokračovat dále tak se buď všichni udusíme ve znečištěném vzduchu nebo povraždíme při válce. Možná jste četli v novinách, viděli v televizi co se dnes děje. Každý týden vražda, střílí se už i ve školách. A kdo za to může? My všichni, ano my všichni kdo na to nečině přihlížíme, nebo si říkáme to se nás netýká atd. Je tomu asi rok co se střílelo ve školách. Nikdo proti tomu nic neudělal. Stále každý den usedáme k televizi, to jest Satanův vynález pokud to tak nazvu. Koukáme se na krvavé filmy, dovolujeme aby se na to dívaly i naše děti(v mnohých rodinách vychovává děti spíše televize než rodiče) co tedy můžeme čekat? V zdánlivě nevinném kresleném filmu Tom a Jerry je víc násilí než v kdejakém jiném filmu.

A co třeba trochu ekologie? Každou sekundou do atmosféry a řek vypouštíme tuny odpadu a my jen přihlížíme. Výfukové plyny z aut pomalu otravují celou Zemi. A co proti tomu? Třeba přestat jezdit autem? To asi těžko. A proč už alespoň nemají všechna auta povinně katalyzátory? A jak dlouho trvalo prosazení mezinárodního nařízení o zákazu používání freonů. A proč zákazy? To potřebujeme nad sebou mít policajta který by na nás dohlížel? Proč jsou potřeba zákony? To si každý člověk nemůže sám uvědomit co smí a co nesmí? Jak je vidět jsme civilizace nevyspělá a máme se co učit. Lidstvo se musí učit z chyb ale problém je že některé chyby uděláte jen jednou. Copak jsme civilizace sebevrahů? Ne spíš se hodí heslo Teď my a po nás potopa. Za sto let už budeme chodit v plynových maskách pokud to takhle bude pokračovat dále. Na Zemi žije přes 2 miliardy lidí. A všichni si pod sebou podřezávají větev. Civilizace spěje k sebezničení. Viděli jste už někdy skládky odpadků v Americe? Nekonečné hory svinstva. A všichni každý den děláme to samé: přijdeme z práce domů a rovnou k televizi. Když mi to všechno dochází tak musím říci jediné: nezmění li se lidstvo radikálně během několika desítek let celá tato civilizace zanikne ve špíně nebo ve válkách. Celé lidstvo je ovládnuté Satanem. To je jako z hororu! Jenže je to skutečnost.

A co války? Neustálé testy jaderných zbraní, pořád vymýšlíme nové prostředky jak se navzájem zabíjet. Lidé by se měli sjednotit a ne bojovat proti sobě.

A jak bude vypadat budoucnost? Zřejmě po velké energetické krizi když dojde ropa vypukne několik válek o její zbytky. To už je tady. Proč si myslíte že Američani útočeji na Irák? Bojeji se druhého Usámy? To ne, to jen lid který je ovlivňován médii a vádou to je jen záminka. Irák má ropu a Američáni jí chtěji, to je ten důvod. Korea má jaderný zbraně a Ameriku to příliš nevzrušuje. A co bude potom? Většina lidí začne umírat, kvalita života půjde dolů, jen pár lidí bude bydlet v palácích, moderních domech, vše na úkor obyčejných lidí. To je tedy naše budoucnost, můžeme ji změnit ale nic pro to neděláme. Tuto akci také možná přijmete jako informaci a další den budete pokračovat ve svém obvyklém životě.

Čtěte dále:   Přednáška „Děti a internet"

Jak vypadají mezilidské vztahy? Podívejte se všude kolem. Lidi se k sobě chovaji hrozně. Neustálé násilí, skoro každý týden vražda, všude po velkých městech světa se váleji bezdomovci, řada z nich za to ani nemůže. Po ulicích se potulují narkomani, na úřadech úplatky, a co k tomu přispívá? To jak vychováváme své děti. Posadíme je k televizi a je o vše postaráno. Jak jednoduché. To se pak není čemu divit když již desetileté děti vraždí(minulej rok v Americe) podle krvavých filmů. Co je lidstvu platno že tu nikdo není věčně když ho po smrti nahradí ještě horší lidé. V našich školách již bují šikana, každý kdo chce patřit mezi ty lepší musí vyzkoušet nějaké drogy, již patnáctileté děti chodí rovnou ze školy do hospody kde se někdy tak opijí jak by si to nedovolili ani dospělí lidé. Drogy, násilí, peníze a moc. To jsou hlavní hesla této civilizace. A když máte náhodou nějaký problém všichni se proti vám obrátěji jako vosy. Lidem dělá velké potěšení dívat se na bolest druhých. Je snadné někomu ublížit ale už vůbec není snadné někomu pomoct. To dá práci, a to mi přece nechceme, co bychom za to měli.

Dobrým krokem k řešení by bylo zavedení totální demokracie.
která by zajistila skutečnou vládu lidu. Jak by to fungovalo? Vláda by měla omezená práva. Pokud by vydala nějaký zákon nebo nařízení, muselo by nejprve projít schválením ne však hrstky poslanců ale schvaloval by celý lid. V podstatě by to bylo jako volby nebo schvalování zákonů poslanci. Jako když poslanci schvalují například nový zákon. Prostě zmáčkne příslušné tlačítko ano nebo ne a je to pak se spočítá pro co hlasovala většina(tento úkol již přebrali počítače a je to otázka pár sekund). Zavést něco podobného v rámci celé republiky by nebyl určitě takový problém. Stačilo by pár místností které se používají například při volbách vyčlenit jen k takovému účelu. Každý volič co by přišel by prostě zmáčkl tlačítko ano nebo ne, obsluha by uložila do databáze jeho jméno z občanského průkazu(aby nějaký chytrák nemohl volit vícekrát). Počítač by vyhodnotil výsledky během několika minut. Vždyť to známe z voleb, ale tohle by bylo pořád. Samozřejmostí by bylo že každý občan může protestovat proti něčemu nebo navrhnout např. nový zákon atd. Podal by si žádost na úřad, po schválení by byl přesunut do hlasování jak už bylo popsáno výše. Celý systém by měl výhodu že by politika v zemi záležela na všech a ne už na pár stovkách lidí kde jsou pro většinu důležité peníze, sláva nebo moc a o lidi se vůbec nezajímaji. Už by nehrozila jaderná válka kvůli tomu že by pár americkým mocipánům ruplo v hlavě ale vše by záviselo na celém lidstvu. Ale to přeci nechceme, teď se máte dobře, ti co se nemají jsou malý páni a co bude po nás to nikoho nezajímá.

Naštěstí totální demokracie už částečně funguje. Bohužel jen na počítačích. Existuje skupina tisíců programátorů celého světa která vyvíjí zcela zdarma systém Linux což je balík programů na počítač. Jedná se o plnohodnotný operační systém, lidé ho vyvíjejí zcela dobrovolně a nic za to nechtějí. Vypadá to nadějně, časem budou totiž programy čím dál složitější a ty které budou vyvíjeny uzavřenou skupinou lidí(komerční software) a ten kdo si je koupí nemůže si program ani upravit aby se neprohřešil proti autorskému zákonu budou obsahovat čím dál více chyb. Uzavřená skupina lidí snáze udělá chybu než tisíce lidí z celého světa. Jelikož toto není stránka o počítačích tak musím končit s popisem, pokud byste však chtěli Linux vyzkoušet, doporučuji se podívat na http://www.abclinuxu.cz, http://www.linux.cz, nebo http://www.mandrake.cz (Linux Mandrake je nejlepší pro začátečníky, na stránce lze objednat cédéčka s Linuxem za asi 400Kč.Přenesme se ale z virtuální reality do skutečného světa. Ten nám totiž hoří.

odkazy na další stránky

http://www.vesmirni-lide.cz
http://www.cipova-totalita.szm.sk
http://www.detizeme.cz
http://www.inzine.cz/clanok.asp?id_clanok=727

Co jsem se rozhodl udělat a proč
Jsem další oběť takzvaného demokratického systému kde ale nerozhodují lidé avšak peníze a moc. Po celý svůj život jsem se setkával s problémy které jsem asi nedovedl řešit. Jenže bylo jich nějak moc. Už nemohu dál. Ostatní si z ničeho nic nedělají, nikoho nic nezajímá. Je to hrůza. Lidé mají radost z utrpení druhých. Vše skončilo rokem 2002-2003 kdy mě dokonce jakási teroristická organizace dokonce využila k vytvoření svých WWW stránek(protože je je umím programovat v (X)HTML nebo PHP) bohužel oni jsou z toho asi venku a měli ty chytře vymyšlené protože případné pátrání po nich musí nutně skončit u mého počítače doma. Nevím ale mám pocit že jsem byl něčím ovládán a když jsem se probudil bylo již pozdě. Celý svůj život jsem měl plný neúspěchů. Po celý svůj život jsem měl s touto společností problémy, mám pocit že nepatřím do této doby. Protože jsem Jako další oběť Systému jsem se rozhodl že moje utrpení musí skončit navždy. Ale ne někde v ústraní ale na veřejnosti. Ať už má na tom podíl kdokoliv Satan, špatná doba – to je jedno, chci aby se lidé nad sebou zamysleli a snažili se zmírnit zlo které každý den páchají. A to lze udělat jen jediným způsobem. Více o mě se již dozvíte ze stránek novin.

Prosím neudělejte ze mě blázna.

Zdroj: ČTK

Axl

17 thoughts on “O upáleného mladíka se měsíc zajímala policie

 1. Humpolec se „proslavil“ v novodobé historii zhruba 2x: tím, že se tam odstěhoval Hliník a že se rodák z Humpolce upálil. Překvapuje mě, že odhalování pseudodesek a jmenování pánů S+S čestnými občany města věnujete tolik prostoru a času, ale o Zdeňkovi ani slovo, ani názor. Ruce pryč. Zajímá mě, co si myslíte, Humpoláci! Pochopili jste ho, nebo ho odsuzujete? Jaká panuje v Humpolci nálada? Doufám, že ho známí humpolečtí pokrytci nezatracují, podle mě je to hrdina, který před sebou jako Sisyfos valil balvan stmelený z nepochopení výjimečnosti, ztráty soukromí, deprese. Martin Jirous ten nekonečný nihilismus, který podle mě pramení z úplně specifického maloměšťáctví Humpolce, které nemá obdoby, skvěle vystihl, stejně jako Jan Zábrana. Zdeněk zažil, že Humpolec umí být hodně krutý…

 2. Nevím , co si myslí ostatní humpoláci .
  Můj názor je takový , že nikdo nemá právo
  vzít si život . Určitě si nemyslím , že
  by ze Zdeňka někdo měl dělat blázna . Svůj postoj ke světu nám sdělil . Je mi
  osobně velmi líto , že neviděl žádnou
  jinou šanci , jak to , co se mu nelíbí
  zkusit změnit . Život je příliš vysoká
  cena za gesto,které má burcovat ostatní.
  Nevím , do jaké míry myslel na svoji rodinu , na lidi kteří ho měli rádi , a teď ho postrádají…Nezbývá než věřit ,
  že jeho čin nebyl marný , a že jeho cíl
  bude alespoň zčásti naplněn .
  Věřím , že je možné změnit většinu toho ,
  co se na tomto světě Zdeňkovi nelíbilo .
  Pokud ovšem každý začne sám od sebe ,
  a bude tomu co dělá stoprocentně věřit .
  Zázraky se dějí málokdy , a k cíli vede
  jen trpělivá každodenní činnost . A to myslím platí univerzálně . Zkusme se
  chovat k ostatním slušně , jistě se nám
  to všem vyplatí .

 3. Souhlasím s vámi, že neměl právo brát si život, to má jen bůh. Myslím, že v jeho činu je víc symboliky a smyslu, než se na první pohled může zdát. Upálil se den po popeleční středě, což je křesťanský svátek: prach jsi a v prach se obrátíš… Tento svátek má ale obdoby třeba v mýtu Fénixe, upáleného a znovu se rodícího z popela – to chtěl naznačit on. Život na zemi, který každému z nás může občas připadat jako vězení s tou nejhorší ostrahou, chtěl vyměnit za jiný život… A já věřím, že jeho duše našla pokoj.

 4. Hmno, nemyslim si ze tohle by zrovna Humpolec nejak proslavilo. Taky si nemyslim, ze to ma neco spolecneho s nejakym pokrytectvim a malomestactvim v Humpolci. Alespon nic takoveho z jeho dopisu na rozloucenou nevidim. Podle meho by k podobnemu cinu onen mladik dosel, at by zil v Humpolci, Benatkach nad Jizerou nebo Londyne. Proste nebyl spokojeny s chodem a behem tohoto sveta a udelalo se mu z toho tak spatne, ze to proste uz neunesl. Coz mozna muzu chapat, ale rozhodne si nemyslim a nesouhlasim, ze to co udelal je resenim. Rozhodne tim nepomohl k zlepseni situace a veci a ani ten cin nema smysl, protoze za mesic si na nej nikdo (krome jeho blizkych) samozrejme ani nevzpomene. Svet se zkratka povali dal. Odsuzovat ho nemuzeme. Odsuzovat muzeme akorat sebe, ze jsme si toho nevsimli vcas a nepomohli mu. Jsme dneska vetsinou vsichni az prilis zahledeni do sebe.

 5. no pravo vzit si zivot asi mel, koneckoncu byl to jeho zivot. Kdyz teda odhledneme od toho, jak tento skutek zasahl jeho blizke, ale to nic nemeni na tom, ze pravo mel. Nicmene si rozhodne nemyslim, ze demonstrativni sebevrazda je zrovna to nejlepsi reseni a zpusob jak problemy resit.
  A jeste jednu poznamku: Dneska jsem slysel v radiu, ze jeho otec vini z jeho smrti policii, ktera ho vysetrovala coz mi prijde dost scestne. od toho tady policie je aby vysetrovala (napr. navadeni k trestnym cinum). A tvrzeni, ze byl zneuzit teroristickou organizaci… Snad, kdyz delam pro nekoho stranky tak vim jaky je obsah, ne?

 6. Ty mi chces teda rict, ze kdyz mi nekdo daruje psa, tak ja ho pak muzu kdykoliv umlatit k smrti a zabyt, protoze je to muj pes?

 7. Uběhly dva dny od smutné tragédie ,
  média zaplnila pár stránek touto
  smutnou senzací a rozruch pomalu
  utichá . Za Zdenkovým činem zůstane
  asi jen doživotní bolest jeho rodiny…
  Byl bych rád , kdyby se podobný čin už nikdy nemusel opakovat . Všem , kteří
  se cítí jako Zdeněk chci touto cestou
  vzkázat , že by měli zkusit v něco věřit.
  V něco , co jim pomůže povznést se nad
  problémy , neúspěchy , šikanu , blbou
  náladu…Nemusí to být zrovna náboženství. Stačí i víra v sebe sama ,
  v to že každý máme svůj životní úděl ,
  víra v lepší příští , v lepší svět…
  Pokud se nám nelíbí něco v tomto světě
  a nemáme pocit že to změníme , jde přeci
  obrátit svou pozornost i na jiné věci .
  Život nabízí tisíce mikrosvětů , ve kterých nám může být dobře…Opravdu
  nemá cenu umírat tak mladí a bez boje .
  Život je to nejcennější co máme ,
  a i s těmi problémy je krásný !

 8. Ja si myslim, ze malomestactvi je fenomen, ktery jeste doposud nebyl poradne zmapovany. V podstate se da vysledovat za vsemi temi zly, ktere zminuje Zdenek ve svem dopise. Mozna je to moje osobni posedlost sosactvim, ale chci jenom vyjadrit svuj nazor. I kdyz to nepojmenoval malomestactvi, tak ja cim dal vic citim, ze tam lezi koreny. Vsechny ty shrnuti jeho zivota, ktere probehly tiskem o tom vypovidaji. Co vime: byl samotar (byt jedinacek v Humpolci se uz skoro rovna sebevrazde, protoze nemas s kym konzultovat generacni nazory. Jses obklopeny rodici, podle Blesku silne vericimi, takze tvoje eventuelni deprese nebo napr. jina sexualni orientace jsou povazovany za neco o cem se vubec NESMI mluvit.) Je logicke, ze unikal do virtualniho sveta, protoze tam mohl kdykoli komunikovat s kymkoli a byl vdecny i za komunikaci s darkery. Jemu evidentne chybela komunikace, i proto svuj zivot ukoncil tak demonstrativne. Takovym zpusobem, ktery vsechny donuti ke KOMUNIKACI. Na techhle strankach s oblibou pretahujete clanky z idnesu, takze i ja pretahnu jeden komentar z diskuse k malomestactvi: „S tím maloměšťáctvím naprostý souhlas. Ten kluk natuty trpěl nějakou neléčenou psychickou chorobou stylu schizifrenie, deprese či schizoafektivní psychóza. Vím o čem mluvím a rozhodně tím nemyslím tu módní „depku“ kterou máme v televizi denně na talíři. Problém Humpolce je, že tam je na každého strašně vidět. Já si myslím, že prostě Zdeněk nevyhledal včas odbornou psychiatrickou pomoc. Třeba ze strachu co tomu řeknou sousedi !!! – to by mi připadalo pro Humpolec velmi typické. Tyto psychické poruchy jsou v neléčené formě velice zákeřné, bez správné diagnózy si rodiče myslí, že je to jen „blbej puberťák“ a pak se najednou diví, když spáchá sebevraždu.“ No nevim, na tom Humpolci neco bude…

 9. To bylo PRIROVNANI pako! Misto psa si nahrad manzelku, dite, svuj zivot … Chtel jsem tim jenom rici, ze ne se vsim co je Tvoje, nebo co Ti bylo darovano si muzes nakladat podle libosti.

 10. A Vy si mila Evelyn opravdu myslite, ze tohle je problem jenom Humpolce? Humpolec je male mesto a je tisice mensich (i vetsich) mest, kde se potykaji se zcela ztejnymi problemy. Ale to uz hold je problem maleho mesta, ze si tu takrikajic kazdy vidi do talire a renesance sem prichazi az posledni. Nekomu se to libi, nekomu ne. Komu ne, ma moznost se presunout do velkomesta. Ale IMHO tam je na tom jeste hur. Ale to zalezi … Ja osobne davam pednost malemu mestu kde se kazdy zna, nez anonymite velkomesta, kde uz si s nikym nemuzu popovidat, protoze nikoho nezajimam …. Coz je zase IMHO horsi a pusobi jeste vice depresivne.

 11. Myslim, ze za to castecne muze prostredi, ve kterem vyrustal, coz je Humpolec. Z vlastni zkusenosti vim, ze dospivani v Humpolci je fakt tragedie, melodrama, komedie. Kolikrat jsem chtela spachat sebevrazdu, ale nemela jsem tolik odvahy. Myslim, ze Humpolec je malomesto non plus ultra, proste nejtypictejsi a zaroven uplne odlisne od vsech typickych malomest. Z neho muzou vzejit bud geniove, pokud prekonaji systematicke ubijeni tvurciho potencialu, nebo spokojeny prumer, pro nehoz jsou vrcholem kultury Pivni slavnosti v Humpolci, nebo zoufalci, kteri se snazi svoji nedefinovatelnou nespokojenost nejak zahnat, vetsinou alkoholem. Samozrejme, kazdy svobodny clovek se muze prestehovat – ale ne v sestnacti, kdyz zije pod mikroskopickym dozorem rodicu, musi chodit do skoly a vlastne vubec sam nevi co chce…

 12. Ó Evelyn , Vám asi musel někdo z Humpolce
  pořádně ublížit . Proč tolik odsuzování
  Humpolce ? Nemyslím si , že v Pelhřimově,
  v Jihlavě ani v Brně nebo třeba Dejvicích
  je situace o mnoho odlišná . Je pravda ,
  že čím větší město , tím jste ostatním
  více ukradená (pokud vás to tedy trápí).
  Zkuste se zeptat na sídlišti v Praze
  a v Humpolci na jméno někoho z jejich
  domu . Procentuelně se nevědoucí odpovědi
  nebudou příliš lišit . Prostě jsme čím
  dál více zahleděni jen na své problémy .
  Bude to jistě i životním tempem . Myslíte
  si opravdu , že prostředí v Humpolci může
  někoho dovést k sebevraždě? Čím proboha?
  Třeba Vám to bude divné , ale já mám stejně jako Axl raději život v Humpolci .
  Nemyslím si ale , že by se mi někdo smál
  (že jsem tlustý,nosím brýle,…) víc než
  v jiném městě . Možná to může být problém
  pro člověka , co se bere příliš vážně…
  Odmítám odsouzení toho , že Humpolec jako takový je prostředí nevhodné pro
  jakoukoli fázi života . Howgh!

 13. Jestli Evelyn=pani Eva z Toronta (a podle stylu psani ano) tak se omlouvam vsem Humpolakum. Ja ji sem nasmeroval, a to uz jsem vedel, jaka je ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak jsem potkal lavinu

Pá Bře 14 , 2003
Převzato odjinud Čtěte dále:   Lampiónový průvod

You May Like

Témata