O Zlatého Ámose se uchází také učitelé z Humpolce

10

Celostátní anketa Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele se týká i dvou pedagogů z Humpolce. Lenka Domšová ze Střední školy Obchodní a Jiří Kaňa ze ZŠ Hálkova se zapojí do únorového regionálního kola, kde změří síly s dalším zástupcem Vysočiny – havlíčkobrodským Hynkem Bouchalem a s učiteli z Jižních a Východních Čech. V článku si můžete přečíst, z jakých důvodů žáci a studenti nominovali pedagogy do soutěže.

Mgr. Jiří Kaňa – ZŠ Hálkova


Učitel zeměpisu a tělesné výchovy


Charakteristika(očima žáků VI.C)
   Pan učitel je:
* Milý, hodný a zajímavý.
* Hodný, slušný, šikovný, milý, vtipný, srandovní, laskavý, obětavý a ochotný.
* Zeměpis se s ním učí rychle a dobře, v Kalištích nám pomohl, když jsme nemohli najít cestu, která vedla k cíli, taky jsme si s ním užili spoustu legrace.
* Je moc hodný, nejvíce se nám s ním líbilo na Bělici, dělali jsme tam s ním různé hry, např. noční hru, skalní golf atd.
* Je milý, veselý, hbitý, vtipný a sportovně nadaný.
* Je společenský a chytrý.
* Je mladý, hodný, milý, sportovní, vtipný, srandovní, chytrý, zajímavý, chápavý, normální, dobrý, úžasný, vyučený, vysoký, štíhlý, oblíbený, užitečný, obětavý a senzační.
* Je to skvělý učitel, moc jsem si ho oblíbila hlavně na Bělici, oblíbila jsem si ho proto, že je s ním sranda a je moc zábavný a hlavně je s ním sranda, pana učitele nejde moc rozesmát, tváří se tak vážně, jako na Bělici, když jsme měli noční hru, vadí nám, že máme pana učitele Kaňu jen dvakrát do týdne a kluci čtyřikrát, ale je to jedno, myslím, že jsme všichni rádi, že ho máme, hlavně já.


Příhoda
Jak jsme byli s panem učitelem Kaňou na chatě Bělici
Naše třída jela na chalupu Bělice u Kališť. Hned jak jsme přijeli, tak se všichni ubytovali. První den rychle utekl a už byl druhý den ráno. Učili jsme se pracovat s busolou. Pan učitel s paní učitelkami nám připravovali cestu za pokladem. Celá naše třída se moc těšila. Všechno Ráchel uteklo a už bylo odpoledne. Všichni se oblékli a šli před chatu. Učitelé už na nás čekali. Pan učitel Kaňa nás rozdělil do dvojic a dal nám busoly a šel k pokladu. Paní učitelky nás pouštěly po 5 – 10 minutách. Když už byli všichni na cestě, tak se sešli na jednom místě, protože nevěděli kudy a zabloudili. Asi po čtvrt hodině jsme našli cestu zpět. A nakonec jsme všichni poklad našli!! Nejvíce na tomto výletu nás zaujal pes Píďa.

Pes Píďa
Jednoho dne, myslím že to bylo úterý, jsme měli první hodinu zeměpis s panem učitelem Kaňou. Zuzce, Simě, Evce a Ivetě přijel autobus z Horních Rápotic pozdě. Do Humpolce jim přijel až v 8:30 hodin. Do školy spolužačky přišly až po půl deváté.
Ve školních šatnách již bylo zavřeno a tak šly vchodem, kudy chodí učitelé. U dveří čekal pes Píďa na pana učitele Kaňu. Děvčata se přezula a nevšimla si, že Iveta nechtíc pustila psa Píďu do školy. Holky šly do učebny zeměpisu a Píďa za nimi. Všichni se tomu moc smáli. Pan učitel chtěl Píďu odvést ven, ale ten se mu vysmekl a utíkal za naším spolužákem Petrem. Po zvonění pan učitel Píďu vzal a odvedl ho ven ze školní budovy.
Za třídu VI.C Iveta Dvořáková a Kristýna Kotenová

Čtěte dále:   Béčko Velkého Meziříčí na Humpolec nestačilo

Mgr.Lenka Domšová – Střední škola Obchodní
Učitelka českého jazyka, občanské nauky, cestovního ruchuCharakteristika

Učitelka českého jazyka. Má svůj styl výuky, při výuce studentů se řídí heslem Jana Amose Komenského „Škola hrou“. Využívá svých znalostí a snaží se je nám předat.


Příhoda
Příhod s touto paní učitelkou bylo mnoho. Nedá se vybrat pouze jedna, promiňte. Každý rok má naše škola Den otevřených dveří, a tato paní učitelka vždy organizuje přípravy na tento den . Jelikož je tato škola v Humpolci a ten je spjat s Hliníkem,
tak se toho paní učitelka chytla a celý den otevřených dveří byl spjat s touto postavou. Vím, že vám asi tato příhoda nebude stačit, ale chtěl bych touto cestou poděkovat paní učitelce za to, co pro nás dělá. Děkuji.
Urban Aleš, student střední školy


myska

10 thoughts on “O Zlatého Ámose se uchází také učitelé z Humpolce

    1. V dobrém? Vždyť ten člověk snad nebyl/není psychicky v pořádku. Neměl žádný respekt, a tak si ho získával občas trochu podivným způsobem. Nadávání do různých zvířat, třískání s třídní knihou, vyhazování sešitů oknem atp. Zdraví jeho bývalý žák.

     1. bohužel, byl to obyčejný alkoholik, kterého dlouho všichni kryli – nebo tolerovali ?

     2. já znám ještě daleko horšího učitele,je také známý jako kapelmajstr jisté skupiny,která hraje na bálech atd.prý už ale naštěstí je v penzi.jenže to nebyl pedagog a přesto ho ani nový režim nespláchl,dokonce aspiroval na ředitele.znáte jeho jméno také

     3. tak to nevim o koho by mohlo jít… leda týpek „Vaňěček“

     4. Hloušek,to je legenda,bohužel ve špatném směru…ten nenaučil nic,jen po škole děti nechával,ještě že v 80letech jezdily autobusy v 16.30.dnes by se děti domu nedostali…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Smajlíci

St Led 23 , 2008
Nedávno jsme si připomněli, že počítačový emotikon oslavil své pětadvacáté narozeniny. Tentokrát se podíváme, jaký za čtvrt století udělalo používání „smajlíku“ pokrok. Účastníci internetových debat se totiž s pouhou dvojtečkou, pomlčkou a závorkou nespokojili a vytvořili spoustu nových podob. Čtěte dále:   Béčko Velkého Meziříčí na Humpolec nestačilo

You May Like

Témata