Obchodní řetězce expandují na Vysočinu (Jak se staví LIDL IV)

11

Zatímco práce v místech, kde má v Humpolci stát market Lidl, postupují hlemýždím tempem, v Pelhřimově si hodlají postavit v pořadí již pátý a zároveň ze všech největší supermarket Kauflaund. Otevřen by měl být již v listopadu s předvánoční nabídkou pro své zákazníky. Dočkají se i humpolečtí otevření diskontu ještě v tomto roce?

Prozatím byly v prostorách budoucí prodejny Lidl zbořeny průmyslové objekty bývalých humpoleckých strojíren – jak vás Humpolák již dříve informoval. Viz http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3492, http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3508.
Po ukončení demoličních prací bylo prováděno třídění stavební sutě, separace nežádoucích příměsí a odklízení kontaminované zeminy (viz následující foto). Od března se ale zdálo na staveništi víceméně pusto a téměř se nedal postřehnout nějaký stavební ruch. V první červnové dny však bylo započato s rozvodem kanalizace, tak snad už se v brzké době pohne stavba směrem kupředu.
V Pelhřimově stejně jako v Humpolci nesou místní podnikatelé stavbu dalšího velkého supermarketu s nelibostí. Obyčejní občané ale příchod obchodního řetězce vítají, mnozí jezdili za většími nákupy do Jihlavy. Pelhřimovský Kaufland vyroste v Táborské ulici nad čerpací stanicí.


I samotná Jihlava se bude moci pochlubit novými obchodními zónami. Okolí výpadovky z Jihlavy na Pelhřimov se změní v obrovské komerční centrum, kde vznikne čtrnáctihektarový prostor zaplněný množstvím obchodů. Krajská Mekka nakupování by měla obsahovat asi 35 tisíc čtverečních metrů prodejních ploch: velký obchod, elektro, nábytek, hobby, to všechno doplněné shopping mallem menších obchodů. Stavební práce by měly začít na jaře příštího roku, kompletně by mělo být centrum dokončeno do konce roku 2008. Na jaře 2007 by se v Jihlavě také měla rodit další komerční zóna: City Park pod Znojemským městem. Obě centra mají mít nejméně jeden společný rys: součástí obou budou markety známých řetězců a velká parkoviště s přibližně tisícovkou míst. Místo výpadovky na Pelhřimov už ale provází menší skandálek. Jihlavské listy v některých svých článcích naznačily podezření ze střetu zájmů, k němuž mohlo dojít při nákupech pozemků na zmíněnou komerční zónu. Dle novin jihlavský právník Petr Nevrkla skupoval lukrativní pozemky od Pozemkového fondu, pro který řadu let zároveň pracoval jako jeho právní poradce, a dopustil se tak minimálně morálního pochybení.

Čtěte dále:   Záchranáři se budou stěhovat do nového. Stavět se bude i v Bystřici

 
 

myska

11 thoughts on “Obchodní řetězce expandují na Vysočinu (Jak se staví LIDL IV)

 1. Ahoj, jak se pozná obyčejný občan od neobyčejného? Já osobně tedy nemám potřebu kvůli velkým nákupům opouštět brány Humpolce. Pokud se jedná o jídlo, drogistické zboží a další každodenní potřeby, v pohodě si vystačím s místními obchody. Karel

  1. Omlouvám se za špatnou interpretaci. 🙂 Výraz „obyčejný občan“ byl zvolen (uznávám, že nevhodně) v kontextu rozlišení podnikatelů a nepodnikatelů. Což ovšem nevylučuje eventuelní možnost, že podnikatel je obyčejný občan a nepodnikatel neobyčejný občan a také to, že obyčejnému občanu může postačit nabízený sortiment v Humpolci (či Pelhřimově) stejně jako tomu neobyčejnému, ale i přesně naopak. Nóóó, pěkně jsi mě do toho, Karle, zamotal :)))

   1. Jasně, rozumím tomu. Ale takové krásné souvětí už jsem dlouho nečetl. Klobouk dolů. Karel

    1. Ale jinak se tu brzy začne stavět ještě další supermarket – a to na křižovatce u VODAKU vedle firmy SMIP a to už zřejmě místní prodejci nerozdýchají a to si nemyslím, že je dobře …..

     1. Hodne lidi ale nezajima kam jdou dane z retezcu a koho zamestnavaji ani zanik malych prodejen a pracovnich mist na uzemi mesta a tudiz snizeni odvodu dani do mestske kasy atd. To za cenu toho, ze by mnozi obcane ztratili neco ze sve tloustky z duvodu nutnosti prejit obri Humpolec do jineho vzdalenejsiho retezce. A jestli v Jihlave vznikne obchodni zona popisovane velikosti, kde myslite, ze bude vetsina z nich travit vikendy a tudiz porizovat vetsi nakupy? To ze usetrene penize utrati za dopravu jim nevysvetlite, navic stejne pres den na Nove nic zajimaveho nebezi, tak mamo jedem …

 2. Nevím jak vy, ale já bych tisíckrát než LIDL uvítala parčík. Uprostřed města je, podle mne, naprosto nevkusné stavět „krabici“ s vetešnictvím… Vedle domova důchodců a škol by bylo jistě pěkné mít místo pro relax….
  Nebydlím v Humpolci dlouho, takže nevím, jak se o tom rozhodovalo, ale podle všeho rozhodla pohodlnost lidí!!!!!!! No a asi taky kdo platí víc…. Tfuj Tajxl!
  Jaro

   1. jojo neměl příjezdovou cestu k tomu objektu, tak nebyl zájemce o nákup, resp. pozemkům a jejda už tam je a bez problémů 🙂 v naší zemi jde všechno (někomu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Víkend rekordů v Pelhřimově

Pá Čvn 9 , 2006
Dnes začíná v Pelhřimově 16. ročník dvoudenního Mezinárodního festivalu rekordů a kuriozit. Podle agentury Dobrý den, která festival připravila, by letos mohlo přibýt do České knihy rekordů až 70 nových záznamů. Festivalový program začal dnes ve 14:00 hodin na Masarykově náměstí a ukončen bude ve 23:30 hod. Druhý a závěrečný […]

You May Like

Témata