Obnos na kontu veřejné sbírky vzrůstá

10

Snahám o postavení nového zimního stadiónu v Humpolci napomohli extraligoví hokejisté, kteří uskutečnili exhibiční zápas v Pelhřimově. Utkání HC Lasselsberger Plzeň – HC Chemopetrol Litvínov s výsledkem 6:3 sledovalo 650 diváků a výtěžek ze vstupného poputuje na konto sbírky určené na obnovu ledové haly.

Humpolecký hokej, ale i všichni občané města se zájmem o ledový sport, tak dostanou povzbudivý dárek. K dnešnímu dni se na kontu sbírky podařilo shromáždit přes 253 tisíc korun. Nyní po extraligovém duelu přibyde dalších 16.500,- Kč. Zásluhu na tom mají nejen platící diváci, hráči, ale i rozhodčí, kteří dokonce zápas odřídili bez nároku na honorář (pouze za úhradu nákladů na cestovné). Všichni se akce v Pelhřimově zúčastnili rádi, včetně Roberta Reichela, olympijského vítěze a mistra světa. Jak se vyjádřil gólman Litvínova Radek Fiala – to, co postihlo Humpolec, se za určitých okolností může stát kdekoliv a komukoliv. Proto se nikdo nezdráhal poskytnout tento druh pomoci. Jednu z přestávek zápasu vyplnilo krasobruslařské vystoupení dvou havlíčkobrodských dívek, které shodou okolností v Humpolci těsně před zhroucením střechy trénovaly. Trenérka obou dívek se vyjádřila, že se jednalo o značně nepříjemný zážitek a snad právě proto se krasobruslařky rozhodly hokejovému klubu pomoci svým vystoupením na pelhřimovském ledu.


(Zdroj: Deník Vysočina, Jiskra Humpolec)

myska

10 thoughts on “Obnos na kontu veřejné sbírky vzrůstá

 1. Chci jenom upřesnit informace v článku – 253000 Kč bylo ke dni 15.3.2006 včetně výtěžku z exhibice 16500 Kč. Přišlo 508 platících diváků a včetně dětí, které měli vstup zdarma, zápas sledovalo asi 750 lidí (odhad). Velmi si ceníme tohoto projevu solidarity extraligových celků a oběma jsme poslali poděkování. Obrovský dík patří patronovi celé sbírky panu Josefu Augustovi, který silou své osobnosti toto utkání domluvil a zaštítil. Na jaro nebo léto již společně plánujeme další akci – zápas Klubu Amfora v Humpolci. Dneční stav účtu je 269000 Kč. Zdraví a všem dárcům za humpolecký hokej děkuje Jirka Hynek

  1. Pane Hynku, jménem redakce Humpoláka vám děkuji za upřesnění a doplnění informací vztahujících se k výše uvedenému článku. Takovéto spolupráce si rozhodně vážíme. Apropó – zápas Klubu Amfora je výborný nápad!

     1. Tak sbírka se nám konečně trochu pohnula-stav k dnešku t.j.22.3.05 je 336 tis.Kč…
      Potvrdilo se nám,že benefiční utkání přineslo nejen okamžitý efekt,ale díky velice solidní mediální podpoře i následnou reakci dalších dárců,moc děkujeme!!
      Na další benefici se,jak už psal Jirka, pilně pracuje..
      Hodně si také slibujeme od převodu zimního stadionu do majetku města,což by se mělo podařit doufejme již v dubnu po valné hromadě TJ Jiskra.Tento převod by měl rozhoupat jak místní podnikatele,tak širokou veřejnost – pak začne bez nadsázky platit „občané města sobě“.. Franta Šerák

     2. Dokud je v Jiskře Vališ a vlastní majetek, tak nic nedám!!!!

     3. Franto, rád přidám na nový stadion, ale bez Vališe a musí si to vzít město do své péče. Petr

     4. Tak zatim to ale moc na ochotu Jiskry nevypada a jestli je pravda, ze stavebni dozor dela opet p.Pazderka a mesto je mimo, tak mi tak pripada, ze se snazi z toho „nekdo“ vydolovat co se da a koupit si tim i loajalitu. Jenom mi neni jasne, jestli si mysli, ze mesto udela tu samou chybu dvakrat a zaplati jim znovu stadion, aby se meli o co nestarat. Kdyz clovek vidi, jak to (ne)funguje na tech nejnizsich postech v TJ, tak uz ho potom neprekvapi ani pomery v tech vyssich, ligovych vrstvach.
      P.S. Na tu valnou hromadu asi pruvan stacit nebude, spis buldozer, nektere struktury jsou zarostle hodne hluboko.JK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nová telefonní čísla hasičů

Pá Bře 17 , 2006
Od dnešního dne jsou v provozu nová telefonní čísla pevných linek Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina. Telefonní čísla tísňového volání 150 a 112 a čísla mobilních telefonů zůstávají zachována.

You May Like

Témata