Školní statek se mění v zoologickou zahradu

1

Nejen tradiční hospodářská zvířata jsou chována na humpoleckém školním statku. K exotickým druhům, které se zde zabydlely již dříve, přibyli tři pávi.

Páv a dvě pávice přicestovali do Humpolce z Jindřichova Hradce. Zatím se zabydlují ve skladišti, ale až obrostou stromy, které tak vytvoří přirozenou hradbu bránící úniku, vyrazí pávi do terénu. Jejich „zpěv“ brzy přivítá abiturienty při chystaných oslavách 120.výročí založení zemědělského školství v Humpolci.


 


Do prostor školního statku míří o víkendech početné skupiny rodičů s dětmi. K vidění jsou zde totiž také tři lamy krotké, o kterých Humpolák podrobněji informoval zde http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3382. Kromě nich se zde nachází mongolské ovce, které právě vyvedly jehňata, a volně se pohybující falabela Máša, kterou lze považovat za mezistupeň mezi koněm a poníkem. Vedení statku však žádá všechny rodiče, aby v žádném případě nenechali své děti na falabelu sedat, neboť má zdravotní problémy a mohlo by jí být tímto způsobem ublíženo.


 


Zanedlouho by měly areál školního statku osídlit i křepelky. Vedení statku načerpalo inspiraci ve slovenské družební Polnohospodárske škole Ivanka při Dunaji, kde se právě chovem křepelek zabývají. Uvažováno je také o chovu pštrosů, zatím se ale prověřují možnosti vhodných podmínek a výše nákladů nutných na jejich obživu. Zvyšování počtu exotických druhů zvířat v každém případě motivuje studenty zemědělské školy, kteří se tak v reálu seznamují s jejich chovem. Protože většina z nich pochází ze zemědělských usedlostí nebo farem, mohou tak obohatit domácí chov právě o tyto druhy.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Humpolec se chrání před povodní, rozšířil varovný systém

myska

One thought on “Školní statek se mění v zoologickou zahradu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec uvažuje o využití služeb městské policie

Čt Bře 22 , 2007
V minulosti humpolecká radnice zřízení městské policie odmítla z důvodu vysokých nákladů. Nyní však uvažuje o možnosti navázání spolupráce s městy, která městskou policii mají. Představa je taková, že by policisté z jiných měst čas od času do Humpolce zajeli na výpomoc. Čtěte dále:   COOP otevřel svou první automatizovanou […]

You May Like

Témata