Zastupitelstvo 20. 11. 2019 – rozšíření pivovaru

39

Ve středu 20. 11. 2019 je na program zasedání zastupitelstva zařazen bod „Změna územního plánu č.4“. Jde o návrh pivovaru Bernard na změnu využití u sousedních parcel, kdy na nich plánují rozšíření areálu. Humpolák navrhuje čtenářům: oslovte zastupitele města. Podrobnosti najdete v článku.

Na výřezu letecké mapy ze serveru „mapy.cz“ jsou pozemky naznačeny červenou linkou.

Pivovar Bernard s tímto záměrem počítá již delší dobu, domy a pozemky vykoupil před nějakým časem. Rozšíření výroby podléhá přísným pravidlům. Aktuální stav je takový, že na pozemcích nelze stavět halu, protože Územní plán města je závazný a aktuálně nepovoluje jiné využití pozemku, než bydlení.

Zastupitelé budou na svém zasedání 20. 11. rozhodovat o tom, zda provedou změnu a povolí využití pozemků pro lehkou výrobu. Protože se pod článkem s programem zasedání zastupitelstva strhla na toto téma obsáhlá diskuse, přinášíme tuto informaci ve formě samostatného článku s uvedením podoby a rozsahu změny a vyzýváme čtenáře Humpoláka:

napište svému zastupiteli, jak se na věc díváte Vy. Jde o rozhodnutí, které přímo ovlivní sousedy pivovaru a nepřímo vlastně celý Humpolec, podobu centra na desetiletí dopředu.

Kontakty na zastupitele jsou zde:
Kontakty

 

Návrh usnesení, tak jak bude předložen na zastupitelstvu je ZDE.

 

39 thoughts on “Zastupitelstvo 20. 11. 2019 – rozšíření pivovaru

  1. Proč pozdě? Zastupitelstvo je za týden. Napsání mailu je otázka minuty, dvou? Času je tak akorát ….

   1. A co vy Františku, jaký je váš názor na bod 12.
    Nedávno jste nás seznámil s vaším pohledem na radary, tak by mě zajímalo jak vy vidíte chuť pivovaru se rozšiřovat do míst rodinných domků. Děkuji za odpověď

 1. Jsem pro, at schvali zmenu. At se Bernard rozsiri. Pro mesto a okoli dela dlouhodobe spoustu dobreho, nedelal bych mu stosy.

  1. No jasný, jen ať to odklepnou. Ve prospěch pivovaru je potřeba tu vše zničit. Prodal bych mu i náměstí a na hřbitově je taky místa dost, tam se taky může realizovat.

  2. Jsem též pro a vždy jsem byl pro rozšiřování průmyslu, neboť to je známka prosperity celé společnosti. Ale jak už název napovídá průmysl patří do průmyslové zóny a humpolecký pivovar není žádný minipivovárek, ale jeden z 50 průmyslových pivovarů v České republice. A rozšiřovat průmysl v historickém centru města je diletantství. Centrum má sloužit bydlení a drobnému podnikání, né velko výrobě a těžké kamionové dopravě.

  1. Nebyl by to první případ kdy jsou někteří zastupitelé ve střetu zájmů. V tomhle případě do očí bijícímu!!! Ale v Humplu je možný cokoliv když je u kormidla ODSka se Standou v zádech. To se pak schválí třeba i změna názvu z Horního námka na Spodní. :-))

   1. Pokud budou ti dva hlasovat, tak by se o tom měla dozvědět média. Aby celá republika viděla Standu s čistou hlavou a špinavýma rukama. Bude ten šašek z nálepek hrát fér, nebo je to fakt jen špína a křivák? Nabije Rýznerovi nové argumenty? Půjde pak do Háje i s celou klientelistickomafiánskou ODS?

  1. Mnoo uvidime ve stredu jak se k rozhodnuti vyjadri nami zvoleny zastupitele. Taky doufam ze tohle projit nemuze. Ale koalice ma vetsinu a predkladatelem je mistostarosta.

   1. HUGO lobuje jako diví, obíhaj zastupitele ze všech stran a přesvědčují, myslím že máme opravdovou aktivní opozici, střda bude zajímavá, lidi pojďme na zastupitelstvo, ona koalice bude zaskočena zájmem občanů.

     1. Přesně ať se pivovar rozšiřuje do nekonečna, ale v průmyslové zóně. Odvahu, dámy a pánové zastupitelé. Odvahu vykázat průmysl tam kam patří do průmyslové zóny za město!

     1. To sou právě ty dva jediný, co tak nechtějí Marcelu K. v Měkisu?

     2. To je jedno kolik lidí je aktivních, důležité je, že aktivně se snaží naplňovat představy voličů HUGO! Normální komunální politika, každý má své voliče a pro ty pracuje no a HUGO jestli se nepletu tak dostali kolem 15% hlasů.
      Jen by mě by mě zajímalo jestli všichni voliči ODS a ANO, by chtěli rozšiřování jakéhokoliv průmyslu v centru města?
      Jsem rád, že holky a kluci z HUGO! mají zdraví rozum a snaží se, jelikož tady na humpoláku si jen tak plácáme, ale rozhodnutí padne na zastupitelstvu a je dobře, že to chlapci nepodceňují a nakají, za to mají můj obdiv a možná i hlas v dalších volbách

 2. A co se týče Měkisu, HUGO! melo v programu výběrové řízení na ředitele Měkisu a ne definitivu, která je dnes. Jestli je Kubíčková tak super, tak se nějakého výběrka nemusí bát a nejen ona, ale i všichni ostatní ředitelé příspěvkových organizací města. Jde to přeci z našich daní a mají makat pro občany Humpolce, tak ať dostáváme to nejlepší a ať každý ředitel ví, že musí podávat super výkon tak jako jakýkoliv jiný člověk ve vedoucí funkci.

 3. Stejne HUGO i ZR a dalsi dojdou k tomu ze politika se neda delat jako rizeni soukrome firmy. Andrej by Vam o tom mohl vypravet!

    1. Když Kučera prosadil přes mrtvoly změnu UP na starém AN a prodej parkoviště, tak jsem si myslel, že to je ten největší podraz od ODS v Humpolci. Ale nyní se nám rýsuje ještě větší a pro ODS ho režíruje člověk od KDU – to je opravdu na nové volby…

     1. Tak nám už dnes hořelo v pivovaru. Asi první varování pro Standu. Bravo HUGO !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci vrcholí připomínka třiceti let od sametové revoluce

Čt Lis 14 , 2019
Po celý rok 2019 si město Humpolec v rámci různých kulturních a společenských akcí připomíná 30. výročí sametové revoluce a pádu komunistického režimu v tehdejším Československu.

You May Like

Témata