Odkud se přistěhoval Hliník?

2

Prozatím nikdo neměl ani potuchy, odkud se do Humpolce přistěhoval legendární Hliník. Recesisté z Hory Sv.Kateřiny na Mostecku tvrdí, že právě od nich, a proto mu zde jako vzpomínku postavili pamětní kámen. Ten v pondělí slavnostně odhalil herec Zdeněk Srstka, který měl ve fimu „Marečku, podejte mi pero“ sedět v lavici právě vedle neexistujícího spolužáka.


Svatokateřinští svým recestickým kouskem navázali na tradici Humpolce, kde má Hliník rovněž svůj pomník. Podle místostarosty Hory Sv.Kateřiny Petra Pakosty se Hliník původně jmenoval Alzheimer, ale při vojenském chaosu na konci války vše o sobě zapomněl. Když byl místními nalezen v lese, nevydal ze sebe jinou hlásku než  „Al….Al….“. Krušnohorci pak z těchto písmen odvodili jejich význam v češtině, což znamená chemický prvek hliník, a to už muži zůstalo.
Na kamenném památníku v Hoře Sv.Kateřiny je uveden nápis: „Bezvýznamnému rodákovi Alzheimmerovi proslavenému přestěhováním do Humpolce – Krušnohorci“. Aby se jednalo o recesi se vším všudy, Zdeněk Srstka zasadil u kamene dva angrešty, kterým se lidově říká „srstka“. Zanechal tam tak svoji biologickou stopu.


Nezbývá mi než použít větu z jiné známé české komedie: „To je ale poctivej blázinec!“
(Zdroj: deník Blesk)

Čtěte dále:   V Česku náhle končí velký výrobce potravin. Zaměstnanci letí na dlažbu, zákazníkům podstrčí něco jinného

myska

2 thoughts on “Odkud se přistěhoval Hliník?

    1. ja som pravi hlinik pochadzam zo slovenska byvam v krasnej dedinke krasnany kusok od terchovej timto sa ozivam na vizvu hladame hlinika nevidel som tu relaciu hovorila my to mamina bolo to na ceske televizy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecký fotbal

Čt Kvě 12 , 2005
Áčko opět body nezískalo. To humpolecké rezervě stačila slabá půlhodinka a sestup už asi nehrozí. Budíkov měl dost práce. Čejovu se nedařilo venku. Čtěte dále:   V Česku náhle končí velký výrobce potravin. Zaměstnanci letí na dlažbu, zákazníkům podstrčí něco jinného

You May Like

Témata