Odpočívadlo Mikulášov na dálnici prokoukne. Přibydou nová stání i dětské hřiště

1

Odpočívadlo na pětadevadesátém kilometru dálnice D1 nedaleko Humpolce prokoukne. Ředitelství silnic a dálnic nyní hledá firmu, která odpočívku Mikulášov vylepší. Rozšiřování začne letos. Hotovo má být příští rok.

Veřejná soutěž nyní vrcholí a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) již brzy vybere firmu, která se na dálničním odpočívadle pustí do práce. „Lhůta pro podání nabídek vypršela a jednotlivé nabídky účastníků tendru teď posuzuje komise,“ komentoval mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Do výběrového řízení se přihlásily čtyři firmy. „Jejichž nabídky se pohybují v rozmezí od 198 do 209 miliony korun, přičemž odhad hodnoty zakázky je ve výši 180 milionů korun,“ vyčíslil Veselý.

Základní termín pro podání nabídek platilo datum třicátého ledna letošního roku. „Kvůli dodatečným dotazům uchazečů byl termín prodloužen a vypršel osmadvacátého března,“ pokračoval mluvčí ŘSD.

Odpočívadlo Mikulášov, které je na pětadevadesátém kilometrů dálnice D1 u Humpolce slouží řidičům k potřebnému odpočinku, občerstvení či natankování paliva.

Ve směru na Brno odpočívadlo nově pojme místo patnácti kamionů dvacet, osobních aut se tam vejde devětašedesát, což je o sedm míst víc než doposud. Nově tam také vzniknou místa na stání pro čtyři autobusy. Ve směru na Prahu po úpravě na odpočívce zaparkuje osmadvacet kamionů, což je o dvacet více než nyní.

Obě odpočívadla budou oplocená, pod dohledem kamer a speciální systém ohlídá jejich obsazenost. „Stavební úpravu bychom chtěli letos zahájit a odpočívku rozšířenou přibližně o jeden hektar plochy uvést do provozu v příštím roce,“ doplnil Veselý.

Lepší servis na odpočívadlech najdou i rodiny s dětmi. „Na pravé odpočívce, ve směru na Brno, v docház­kové vzdálenosti od čerpací stanice a restaurace vznikne dětské hřiště,“ doplnil Veselý s tím, že v místě dojde ještě k vysázení nových stromů.

Dálniční odpočívadlo pojme více aut i kamionů. Lepší zázemí na něm najdou i rodiny s dětmi.Zvětšit fotkuKliknutím zvětšíte

Dálniční odpočívadlo pojme více aut i kamionů. Lepší zázemí na něm najdou i rodiny s dětmi. | Foto: Ilustrační foto: Pixabay
Čtěte dále:   V únoru se do Humpolce opět vrací Vepřové hody!

Axl

One thought on “Odpočívadlo Mikulášov na dálnici prokoukne. Přibydou nová stání i dětské hřiště

  1. Přidání 5 + 20 ti kamionových, 7 osobních a 4 autobusových stání za 200milionů to je tedy teda investice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

PelhřimovskyDenik.cz: Hotel Kotyza v centru Humpolce, který navštívil i Klaus, je na prodej. Víme proč

Pá Dub 5 , 2024
Od poloviny minulého století je jednou z dominant na Horním náměstí v Humpolci. V současnosti je hotel Kotyza na prodej. První zájemci už o budovu z Pelhřimovska projevili zájem. Prodejní cena se vyšplhá na desítky milionů korun. Deník zjistil, proč je stavba k mání. Čtěte dále:   Více autobusů mezi Třebíčí a Prahou. Častější spoje pomohou […]

You May Like

Témata