Ódu na radost si na Masarykově náměstí v Pelhřimově zazpívalo 2182 dětí z celého okresu

Česká kniha rekordů bude bohatší o jeden hudební rekord. Na Masarykově náměstí v Pelhřimově zazněla Beethovenova Óda na radost v podání dětí.

Nápad zazpívat Ódu na radost ve velkém přišel ze Základní umělecké školy v Pelhřimově a školy výzvu přijaly. Děti píseň nacvičovaly čtvrt roku. „Ve školách se to vysílalo ve tři čtvrtě na osm před výukou,“ říká zástupce ředitele Základní umělecké školy Pelhřimov Michal Bezstarosta.

„Jsou tři orchestry, dechový a dva smyčcové,“ dodává. Mezi zpěváky byly i dvě učitelky zpěvu, které dětem pomáhaly chytit ten správný tón, a samozřejmě také pěvecké sbory z uměleckých škol.

Dnem D byl pátek 10. června. Už kolem osmé hodiny ranní se začal secvičovat orchestr, a postupně na náměstí přicházely skupinky z jednotlivých škol. kromě místních škol přijely se svými učiteli děti například z Humpolce, nové Cerekve, Horní Cerekve, Vyskytné, Čejova, Božejova nebo Nového Rychnova. „Těšili jsme se, místo školy, supr,“ netajil se žák ze základní školy Hálkova v Humpolci.

„Je to opravdu neuvěřitelný počet,“ říká Miroslav Marek z Agentury Dobrý den. „Obávali jsme se, že to tady budeme hodinu dávat dohromady, ale ono to proběhlo nad očekávání, protože všichni byli strašně připravení.“ Účast přislíbily asi 2000 dětí, ale konečný počet se vyšplhal na rekordních 2 182 zpěváků. kteří teď už budou vědět, že Óda na radost je hymnou Evropské unie, a že ji složil Ludwig van Beethoven.

Poslechněte si podcast Českého rozhlasu Vysočina: https://vysocina.rozhlas.cz/odu-na-radost-si-na-masarykove-namesti-v-pelhrimove-zazpivalo-2182-deti-z-celeho-8766304

Pelhřimov, děti zpívají Ódu na radost | Foto: Irena Šarounová, Český rozhlas Vysočina
Pelhřimov, děti zpívají Ódu na radost | Foto: Irena Šarounová, Český rozhlas Vysočina
Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Hrad Orlík zavírá brány, výlov v Červené Řečici

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Osm nových tůní prospívá na Vysočině krajině i živočichům

Út Čvn 14 , 2022
Osm tůní nechaly letos vyhloubit na Vysočině v lesích u obce Kejžlice u Humpolce na Pelhřimovsku Lesy České republiky (Lesy ČR). Půlmilionové opatření proti suchu prospívá přírodě i krajině. Čtěte dále:   Nové obory na školách: na Pelhřimovsku bude Praktická setra i nové lyceum
Osm nových tůní prospívá na Vysočině krajině i živočichům

You May Like

Témata