Oprava silnice I/34 v Humpolci: vymění asfalt, zpevní krajnice

9

Opravy povrchu i zpevnění krajnice v obou jízdních pruzích se dočká silnice I/34 v Humpolci na Pelhřimovsku. Rekonstrukce bude pokračovat až ke křižovatce se silnicí III/03418 ve směru na obec Vilémov. Silničáři obnoví přes tisíc tři sta metrů vozovky.

„Opravy bychom rádi zahájili ve třetím čtvrtletí letošního roku. Revitalizaci provedeme při zachování tranzitní i místní dopravy. Provoz bude vyřešený kyvadlově v jednom jízdním pruhu. Pracovní úsek bude mít čtyři sta padesát metrů,“ informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martin Buček s tím, že předpokládaný termín zhotovení je třináct týdnů po zahájení prací.

Oprava je nutná, protože vozovka vykazuje řadu poruch v podobě trhlin, vysprávek nebo značně poškozených okrajů vozovky. „Z tohoto důvodu bude provedena výměna dvou hutněných asfaltových vrstev s lokálními opravami na odfrézovaném povrchu. Ve vytypovaných úsecích se výměny dočkají všechny tři asfaltové vrstvy a jedna podkladní nestmelená vrstva,“ přiblížil Buček.

Upravovat silničáři budou také stávající dlážděné ostrůvky z kamenných kostek a dlažba vnitřního prstence okružní křižovatky. Dojde na vyčištění odvodnění komunikace a v úseku bez obrub k obnově nezpevněných krajnic. Obnovou projde také vodorovné dopravní značení.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/oprava-silnice-i-34-v-humpolci-vymeni-asfalt-zpevni-krajnice-20220526.html

Axl

9 thoughts on “Oprava silnice I/34 v Humpolci: vymění asfalt, zpevní krajnice

 1. Už dnes se stojí v koloně od dálnice dolů v (době konce pracovní doby) V pátek to stálo skoro do Komorovic. Tahle oprava bude dopravní kolaps

   1. Odhad trvání oprav je 13 týdnů.

    není ukončeno výběrko, takže předpokládám, že začnou tak někdy v říjnu-listopadu. Pak je překvapí zima a sníh, práce odloží a znovu začnou v dubnu.

    Bude to ještě neveselé 🙁

  1. videl jste nekdy posledni dobou HBrod? Rano, v poledne, vecer. Kolikrat uz od Smolov. Od Jihlavy taky. Traga naprosta. Spunt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Mikádo soutěží o titul Stavba Vysočiny

Pá Kvě 27 , 2022
SMS hlasování probíhá do 31. 5. 2022 Podrobnosti jsou na stánkách „Stavba Vysočiny„.

You May Like

Témata