Oslava 130.výročí založení školy v Humpolci

1

Zdá se to až neskutečné, té dámě na Horním náměstí v Humpolci je 130 let. Budova Střední školy na to opravdu nevypadá. Prošla četnými rekonstrukcemi nejen v prostorách uvnitř, ale postupně obléká i nový šat a krášlí centrum města.

Po celou dobu své existence nabízela svou náruč nejrůznějším oborům vzdělávání, výuční list či maturitní vysvědčení zde získaly stovky mladých lidí,kteří se rozeběhli do všech koutů naší země a město Humpolec zůstalo v jejich vzpomínkách především jako město studentských let.Proto se vedení školy spolu s ostatními zaměstnanci rozhodlo toto výročí oslavit za přítomnosti nejen abiturientů, ale také za představitelů svého zřizovatele SČMSD Praha, krajské správy i představitelů města.Oslavy vypukly 17.5. a obavy, že návštěvnost bude poměrně nízká, se ukázaly naprosto zbytečné. Kulturní program, nabídka občerstvení, míchané nápoje, ukázka výuky formou moderní výpočetní techniky i možnost nahlédnout do starých kronik, prohlédnout si zažloutlé fotografie z dob minulých všechny přítomné mile překvapila.Příjemná a mnohdy překvapivá byla setkání bývalých studentů, žáků se svými vyučujícími. Vzpomínalo se na studentské legrácky, na místa prvních lásek i na to, co všechno jim tato škola dala do vínku. Mnozí se přišli pochlubit nejen svými pracovními úspěchy, ale také svými rodinami a potomky.Přestože příprava tohoto dne byla velmi náročná, o jeho úspěchu svědčí více než 500 spokojených návštěvníků.


 


Za SŠ: J. Kryštůfková

myska

One thought on “Oslava 130.výročí založení školy v Humpolci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pravděpodobný vrah malého chlapce pracoval v Humpolci - AKTUALIZOVÁNO

Po Čvn 9 , 2008
Třiačtyřicetiletý slovenský občan Antonín Novák, kterého policie obvinila ze znásilnění a vraždy devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, pracoval v humpolecké firmě Valeo. Zjistili to reportéři Deníku.

You May Like

Témata