Pravděpodobný vrah malého chlapce pracoval v Humpolci – AKTUALIZOVÁNO

9

Třiačtyřicetiletý slovenský občan Antonín Novák, kterého policie obvinila ze znásilnění a vraždy devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, pracoval v humpolecké firmě Valeo. Zjistili to reportéři Deníku.

Na lince firmy Valeo působil Antonín Novák jako operátor asi půl roku. Během této doby se mu podařilo navázat kontakt s Robertem Hálou z Humpolce, který má tři děti. Poté co se mu podařilo vetřít do přízně rodiny, snažil se kontaktovat mimo pozornost rodičů jejich desetiletého syna. Chlapec se svěřil otci, že ho muž hladil po vlasech a dával mu jablko. Naštěstí k žádnému jinému kontaktu nedošlo.


Odhalení pachatele hrůzného činu komplikoval fakt, že měnil svou identitu a zaměstnavatelům v České republice nahlašoval různá rodná čísla. Pracoval na stavbách na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku, často měnil místa pobytu. Kriminalisté při tiskové konferenci vznesli kritiku ke způsobu vedení evidenčních knih na ubytovnách.


Antonín Novák byl slovenským dělníkem, kterého evidovala pracovní agentura Heroja z Mladé Boleslavy. Ta mu také zprostředkovala práci ve firmě Valeo. Pracoval v ní od loňského září až do 5. května. Přesně den poté, kdy se ztratil malý Jakub, odešel z firmy na vlastní žádost.
V práci nahlásil dovolenou již 18. dubna. Jako důvod uvedl, že mu zemřel na Slovensku nějaký příbuzný a musí vyřídit pozůstalost. Jenže po týdnu volal znovu, že to nestihl a potřebuje další týden dovolené. V osudný den 4. května měl dle telefonické domluvy nastoupit na noční směnu, ale na tu nepřišel. Následující den podal výpověď.V sobotu 7.června v 11:35 hodin došlo u Humpolce k tragické nehodě. Řidič (68) osobního automobilu Renault Megane jel po silnici II. třídy č. 523 ve směru od obce Krasoňov na Humpolec. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal v klesání na vozovce pokryté štěrkovou drtí smyk, který nezvládl a vyjel vlevo mimo vozovku, kde pravým bokem vozidla narazil do stromu. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění spolujezdkyně (64) na předním sedadle, která zranění po převozu do nemocnice v Jihlavě podlehla. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou provedenou přístrojem Drager. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Škoda na vozidle dosáhla 60.000 korun.

Čtěte dále:   Bezpečně do školy

V době od 6. do 8.června dosud nezjištěný pachatel rozbil a vysadil okno v zadní části domu v Humpolci a vloupal se tak do výrobny lahůdek, kde v lednici v cukrářské dílně nakousl dva zákusky. Svým jednáním způsobil majiteli škodu ve výši nejméně 1.030 korun.


Neznámý pachatel odcizil v noci ze 7. na 8. června ze zříceniny hradu Orlík u Humpolce více jak stokilovou kovadlinu, která zde sloužila provozovateli expozice historických řemesel. Způsobil mu tak škodu nejméně 4.500 korun.  
                                              


(Zdroj: regionální tisk)

myska

9 thoughts on “Pravděpodobný vrah malého chlapce pracoval v Humpolci – AKTUALIZOVÁNO

  1. bohužel volný pohyb pracovní síly je v globálním kapitalismu nornální a mezi tisíci dobrých pracovníků se najde i lidská zrůda.Zbývají přísné kontroly dokladů,řádná evidence apod.Zkrátka některá kontrolní opatření z dob před rokem89 zas tak od věci nebyla…

   1. souhlasím. Ale už to slyším: „policejní stát, apod. Ale některé praktiky policie před rokem 89 by se určitě vrátit měly. Alespoň proti takovým zrůdám.

   2. jj, policejni stat 🙁

    bestie siti proklouzne, ci se ji vyhne a urednici budou buzerovat slusne lidi za spatne vyplnene kolonky v prihlasce k pobytu a pokutovat ty, co se o den ci dva opozdi. tudy myslim cesta nevede.

 1. Tomu se vubec nedivim. Ve Valeu pracuje jen ta nejvetsi svoloč. Začina se to tu v Humplu pěkně množit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci vyrůstá šachový talent

Po Čvn 9 , 2008
Jeden z největších talentů Vysočiny mezi šachisty vyrůstá v Humpolci. Jmenuje se Aleš Krčil, je mu teprve devět let a hájí barvy Jiskry Humpolec. Čtěte dále:   Žena z Humpolce se opila s přáteli a pak ztropila ostudu. Řádila i před domem

You May Like

Témata