Střípky z Humpolce

1

Maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky, opilství a neoprávněné užívání cizí věci – to vše zvládla jedna a tatáž osoba v průběhu několika mála hodin.

V pondělí 10.12. v dopoledních hodinách využil lsti neznámý pachatel, který se vydával za pracovníka národního výboru a vnikl do domu devadesátileté ženy v Humpolci. Ženě sdělil, že má pro ni k devadesátým  narozeninám finanční dárek ve výši 2 tisíce korun. Stařenka chtěla pachateli vrátit na pětitisícovou bankovku, ten však využil její nepozornosti a odcizil jí desky s 11.000 korunami a občanským průkazem. Poté ihned z bytu odešel. 
  
 


Desátého prosince v 8:50 hodin jel třiadvacetiletý řidič s vozidlem Mercedes ulicí Čejovská směrem na Čejov. Po projetí levotočivé zatáčky řidič nepřizpůsobil rychlost podmínkám, které lze předvídat, dostal smyk a vyjel vlevo mimo silnici, kde narazil do stromu. Ke zranění osob nedošlo, alkohol byl vyloučen detekční trubičkou Altest. Výše škody se vyšplhala na 120 tisíc korun.


 


V úterý 11.12. v ranních hodinách jel šestatřicetiletý řidič vozidla Škoda 105 po silnici I/34 ve směru z centra Humpolce na Pelhřimov. Na křižovatce s místními komunikacemi odbočoval vlevo do CTP a přitom nedal přednost v jízdě protijedoucímu automobilu Suzuki Shift. Došlo tak ke střetu v prostoru křižovatky. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda byla vyčíslena na 21.000 korun.


 


V pátek 14.prosince v odpoledních hodinách se stala dopravní nehoda mezi Humpolcem a Pelhřimovem. Devatenáctiletý řidič nákladního vozidla Iveco Daily jel po silnici I/34 ve směru od Humpolce na Pelhřimov. Na křižovatce u motorestu Poříčí nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím automobilem Škoda Octavia (řidič octavie zastavil v důsledku okolností vyvolaných silničním provozem) a do vozidla zezadu narazil. Další vozidlo, které jelo za Ivecem, rovněž nedodrželo bezpečnostní vzdálenost a zezadu narazilo do Iveca. Ke zranění osob nedošlo, Výsledek provedené dechové zkoušky byl negativní. Hmotná škoda byla vyčíslena na 130 tisíc korun.


 


Ve stejný den krátce po 14.hodině jela devatenáctiletá řidička vozidla Suzuki Wagon od Jiřic na Speřice. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou se údajně míjela s nezjištěným protijedoucím vozidlem. Při míjení nezvládla řízení vozidla, vyjela vpravo mimo vozovku, kde narazila do stromu. Při nehodě byli lehce zraněni čtyři spolujezdci. Alkohol u řidičky byla vyloučen dechovou zkouškou Altest. Hmotná škoda činí 30 tisíc korun.


Devětadvacetiletý muž z Brna, který byl v pátek zatčen v Humpolci, není žádné neviňátko. V pátek v době mezi 20. a 21. hodinou vzal spolubydlícímu na ubytovně v Humpolci klíčky od vozidla Hyundai a s vozidlem jel z Humpolce do Brunky. Při zpáteční cestě na silnici havaroval do příkopu a poškodil vozidlo. Při příjezdu na místo policisté zjistili, že muž je pod vlivem alkoholu. Naměřili mu přístrojem Drâger 2,60 promile alkoholu v dechu. Další překvapení je čekalo při prověřování jeho totožnosti. Na muže byl totiž vydán brněnským soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a dále policisté zjistili, že muž má od letošního června až do roku 2010 vysloven zákaz řízení motorových vozidel a nevlastní žádné řidičské oprávnění.
Výtečník byl zatčen, převezen do Nemocnice v Pelhřimově k odběru krve a poté eskortován do věznice v Českých Budějovicích. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky, opilství a neoprávněného užívání cizí věci.


(Zdroj: http://www.mvcr.cz/)

myska

One thought on “Střípky z Humpolce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

První babybox na Vysočině

Út Pro 18 , 2007
V pátek 21.prosince začne v Pelhřimově fungovat schránka pro odložené děti. Pelhřimov se tak stane prvním městem na Vysočině a zároveň šestým v republice, které bude mít babybox.

Témata