Střípky z Humpolce

1

Maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky, opilství a neoprávněné užívání cizí věci – to vše zvládla jedna a tatáž osoba v průběhu několika mála hodin.

V pondělí 10.12. v dopoledních hodinách využil lsti neznámý pachatel, který se vydával za pracovníka národního výboru a vnikl do domu devadesátileté ženy v Humpolci. Ženě sdělil, že má pro ni k devadesátým  narozeninám finanční dárek ve výši 2 tisíce korun. Stařenka chtěla pachateli vrátit na pětitisícovou bankovku, ten však využil její nepozornosti a odcizil jí desky s 11.000 korunami a občanským průkazem. Poté ihned z bytu odešel. 
  
 


Desátého prosince v 8:50 hodin jel třiadvacetiletý řidič s vozidlem Mercedes ulicí Čejovská směrem na Čejov. Po projetí levotočivé zatáčky řidič nepřizpůsobil rychlost podmínkám, které lze předvídat, dostal smyk a vyjel vlevo mimo silnici, kde narazil do stromu. Ke zranění osob nedošlo, alkohol byl vyloučen detekční trubičkou Altest. Výše škody se vyšplhala na 120 tisíc korun.


 


V úterý 11.12. v ranních hodinách jel šestatřicetiletý řidič vozidla Škoda 105 po silnici I/34 ve směru z centra Humpolce na Pelhřimov. Na křižovatce s místními komunikacemi odbočoval vlevo do CTP a přitom nedal přednost v jízdě protijedoucímu automobilu Suzuki Shift. Došlo tak ke střetu v prostoru křižovatky. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda byla vyčíslena na 21.000 korun.


 


V pátek 14.prosince v odpoledních hodinách se stala dopravní nehoda mezi Humpolcem a Pelhřimovem. Devatenáctiletý řidič nákladního vozidla Iveco Daily jel po silnici I/34 ve směru od Humpolce na Pelhřimov. Na křižovatce u motorestu Poříčí nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím automobilem Škoda Octavia (řidič octavie zastavil v důsledku okolností vyvolaných silničním provozem) a do vozidla zezadu narazil. Další vozidlo, které jelo za Ivecem, rovněž nedodrželo bezpečnostní vzdálenost a zezadu narazilo do Iveca. Ke zranění osob nedošlo, Výsledek provedené dechové zkoušky byl negativní. Hmotná škoda byla vyčíslena na 130 tisíc korun.

Čtěte dále:   Srážka s gaučem na dálnici u Humpolce: do spadené sedací soupravy narazil kamion

 


Ve stejný den krátce po 14.hodině jela devatenáctiletá řidička vozidla Suzuki Wagon od Jiřic na Speřice. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou se údajně míjela s nezjištěným protijedoucím vozidlem. Při míjení nezvládla řízení vozidla, vyjela vpravo mimo vozovku, kde narazila do stromu. Při nehodě byli lehce zraněni čtyři spolujezdci. Alkohol u řidičky byla vyloučen dechovou zkouškou Altest. Hmotná škoda činí 30 tisíc korun.


Devětadvacetiletý muž z Brna, který byl v pátek zatčen v Humpolci, není žádné neviňátko. V pátek v době mezi 20. a 21. hodinou vzal spolubydlícímu na ubytovně v Humpolci klíčky od vozidla Hyundai a s vozidlem jel z Humpolce do Brunky. Při zpáteční cestě na silnici havaroval do příkopu a poškodil vozidlo. Při příjezdu na místo policisté zjistili, že muž je pod vlivem alkoholu. Naměřili mu přístrojem Drâger 2,60 promile alkoholu v dechu. Další překvapení je čekalo při prověřování jeho totožnosti. Na muže byl totiž vydán brněnským soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a dále policisté zjistili, že muž má od letošního června až do roku 2010 vysloven zákaz řízení motorových vozidel a nevlastní žádné řidičské oprávnění.
Výtečník byl zatčen, převezen do Nemocnice v Pelhřimově k odběru krve a poté eskortován do věznice v Českých Budějovicích. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky, opilství a neoprávněného užívání cizí věci.


(Zdroj: http://www.mvcr.cz/)

myska

One thought on “Střípky z Humpolce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

První babybox na Vysočině

Út Pro 18 , 2007
V pátek 21.prosince začne v Pelhřimově fungovat schránka pro odložené děti. Pelhřimov se tak stane prvním městem na Vysočině a zároveň šestým v republice, které bude mít babybox. Čtěte dále:   Předčasné oslavy konce roku. Pil sedl za volant, chytili ho v Humpolci

You May Like

Témata