Z deníku Policie

10

Muži vypadly z oblečení sáčky s marihuanou. Tragická nehoda na dálnici D1. Vykradená poliklinika v Humpolci.

PELHŘIMOVSKO: Policistům předložil neplatný doklad totožnosti 

Ve čtvrtek 15. srpna odpoledne prováděli policisté v Humpolci šetření v lokalitě ulice Hálkova. Kolem jedné hodiny si všimli podezřelého muže, který se pohyboval u rybníku zvaného Cihelna. Policisté muže zkontrolovali. Muž jim předložil občanský průkaz, u kterého policisté zjistili, že je vedený jako zneplatněný. Dále muži při prokazování totožnosti vypadly z oblečení na zem sáčky s marihuanou. Policisté muže převezli na obvodní oddělení k podání vysvětlení. Občanský průkaz a tři sáčky s marihuanou zajistili. U dokladu policisté zjistili, že se jedná o občanský průkaz, který muž nahlásil jako ztracený. Dvacetiletý muž z Prahy se tak prokazoval neplatným dokladem a dopustil se tím přestupku. Ze spáchání dalšího přestupku je podezřelý v souvislosti s marihuanou, kterou u sebe měl, a to přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Případ policisté dále šetří.

KRAJ VYSOČINA: Chodkyně po střetu s osobním vozidlem na místě zemřela 

Tragická dopravní nehoda zkomplikovala ve čtvrtek večer provoz na dálnici D1 ve směru jízdy na Brna. Po střetu s osobním vozidlem zde na místě zemřela třicetiletá chodkyně.
 
Včera večer ve 22.00 hodin jsme přijali oznámení o tragické nehodě, ke které došlo na 139,3 kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno. Osobní vozidlo VW Passat se střetlo s chodkyní, která po střetu utrpěla těžká zranění neslučitelná se životem.  Vzhledem k tomu, že u sebe neměla žádné osobní doklady, její totožnost se podařilo ustanovit až dnes v podvečer. Jedná se o třicetiletou ženu z Jindřichova Hradce.  Veškeré úkony vedoucí ke ztotožnění chodkyně prováděli policisté po celý dnešní den.
 
Okolnosti tragické nehody vyšetřují policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově. Zatím lze na základě ohledání místa dopravní nehody uvést pouze to, že chodkyně se pohybovala po dálničním tělese a před projíždějící vozidlo VW Passat, které řídil třiačtyřicetiletý muž, vstoupila náhle od středových betonových svodidel z levé strany z pohledu řidiče. Osobní vozidlo jelo v levém jízdním pruhu. Po nárazu těla chodkyně na přední kapotu a čelní sklo osobního auta byla ve vozidle zraněna devětatřicetiletá spolujezdkyně, která musela být s těžkým zraněním převezena do nemocnice v Brně. Řidič ani další osoby, které cestovaly ve vozidle, zraněny nebyly, ale utrpěly šok z toho, co se na místě odehrálo. 
 
Policisté provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem. V případě zemřelé chodkyně byla nařízena soudní pitva, která by měla určit, zdali žena nebyla pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Hmotná škoda na vozidle byla vyčíslena na 150 000 korun.
 
Tragická nehoda na téměř pět hodin úplně zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Krátce po nehodě byly na místo k řízení provozu a zajištění odklonu na objízdné trasy vyslány čtyři policejní hlídky. Vzhledem k tomu, že na exitu na 134. kilometru probíhaly stavební práce, musela vozidla sjíždět z dálnice D1 již na exitu 119 – Velký Beranov. Po silnici II/602 pak vozidla pokračovala až do Velkého Meziříčí, kde na exitu 141 – Velké Meziříčí – západ, vozidla znovu najela na dálnici D1. Auta, která se dostala mezi exit 119 – Velký Beranov a místo nehody, musela zůstat stát na dálničním tělese až do úplného odstranění následků nehody. Kolem půl dvanácté se podařilo zprůjezdnit účelovou komunikaci mezi odstavnou plochou u restauračního zařízení a silnici IIú602. To umožnilo odklonit z dálnice také osobní a dodávková vozidla. Kamiony musely ale zůstat stát na dálničním tělese.
 
Policisté v průběhu dnešního dne také kontaktovali zaměstnance  restauračních provozů a čerpacích stanic v daném úseku dálnice a pátrali po tom, zdali se tato mladá žena v některém z těchto zařízení včera v průběhu odpoledne nebo večer nepohybovala. Zatím se nám nepodařilo získat žádné informace, které by objasnily, kde se žena před nehodou pohybovala a jak se na místo dostala.

PELHŘIMOVSKO: V Humpolci vykradli již po čtvrté polikliniku

Čtěte dále:   Rychlost 229 km/h: jízda sporťáku skončila na dálnici u Humpolce

Dosud neznámý pachatel se o víkendu vloupal do humpolecké polikliniky a odcizil finanční hotovost z pěti ordinací v celkové částce 14 tis. Není vyloučeno se jedná o stejné pachatele jako v předchozích případech. Podobné problémy mají i na poliklinice v Pacově. Po pachatelích se pátrá a budou instalovány nové zabezpečení, v co nejbližší možné době, jedna varianta je také nasazení nočního hlídače.

Petr

10 thoughts on “Z deníku Policie

  1. Proč by lékař nemohl v uzamčené ordinaci, která je v uzamčené budově nechávat své peníze? Já se spíše divím policistům, že nejsou schopni takto exponované objekty lépe střežit obzvláště, jde-li již o čtvrtý případ.
   Ale ona buzerace řidičů za nepřipnutý pás nebo telefon v ruce je pohodlnější.
   Proč už tam dávno není kamerový systém? Proč tam nejsou nainstalované fotopasti?
   Protože je to každému úplně jedno a ponejvíce našim orgánům.

   1. Souhlasím, ovšem pokud každý ví, že lékaři inkasují za tzv.regulační poplatky,tak by měli míti lékaři rozumu a nedávat šanci necháváním obnosů v ordinacích.
    Jinak s kamerami souhlasím.Klidně i do objektu v chodbách.

     1. Nadávat na policisty, to češi umí. Ale kamerový systém a fotopasti by asi mělo zařídit město,ne. Takže nadávejte na naše zastupitele. Lepší je si nejdříve zjistit pár informací.

     2. Jo a pás si nepřipínáte pro policii ale pro své bezpečí 😉

     3. za rok může každý kdo je nespokojen kandidovat do komunálu.Uvidíme kolik lidí se odváží

     4. stejně tak můžu říci, každý, kdo je nespokojen může zkusit práci u policie. Potom uvidíme, co budete říkat. Nadává se hrozně snadno, že policie nic nedělá, že nic nevyšetří, ale když za někým přijde, tak slyší jenom „já o ničem nevím, já s tím nechci mít nic společného, já nebudu lítat nikde po soudech. Myslím, že nejvíc nadávájí ti, kteří otáčí hlavu jinám, když se někde něco děje a ani neumí vytočit 158. Každý si sáhněte do svědomí sám.

     5. Souhlasím, kažký může pomoct aby se tyto věci v našem městě nestávali, policie je tu hlavně proto aby pomáhala a chránila. S tím ostatním je jí třeba pomoct… tak přemejšlejte kolik z vás bude říkat že se ho to netýká, dokud to nedospějem do bodu, kdy se to dotkne všech…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Horácké divadlo Jihlava zahajuje novou sezónu

St Srp 21 , 2013
Počínaje 19.8.2013 zahajuje Horácké divadlo v Jihlavě už 74. divadelní sezónu. Na repertoáru se kromě klasické shakespearovské tragédie Hamlet nově objeví například kriminální retrokomedie Woodyho Allena Prokletí nefritového škorpiona nebo známý muzikálový kus Šumař na střeše. Malá scéna doplní divadelní nabídku detektivkou Signál k vraždě a kabaretem režisérky Kateřiny Duškové. […]

You May Like

Témata