Oslava léta v exotickém stylu: Zahradní slavnost v SeniorCentru SeneCura se nesla v havajských rytmech

V SeniorCentru Humpolec spojili oslavy začátku léta s exotikou, uspořádali totiž tradiční zahradní slavnost, která je díky své oblíbenosti u klientů vrcholem celého roku. Byla opravdu velkolepá, zúčastnilo se jí přes 500 lidí.

Příprava na událost byla důkladná a pečlivá – od výběru výzdoby a občerstvení až po bohatý program, který měl oslovit každého návštěvníka. „Akce měla neopakovatelnou atmosféru. Pod jasnou oblohou jsme společně oslavili začátek léta, ale také vyjádřili úctu a poděkování všem našim klientům, jejich rodinám i našim zaměstnancům,” říká sociální pracovnice Jana Pešková.
Posláním domovů SeneCura je dodávat klientům chuť do života a udržovat jejich pozitivní mysl a pocit užitečnosti. I proto si na zahradní slavnosti samotní klienti ve spolupráci s personálem připravují vlastní části programu. V případě “havajské” slavnosti to bylo pohybové představení plné barev a hudebních rytmů.
„Jedním z dalších vrcholů programu byla vystoupení havajských a tahitských tanců od skupiny Fantastic Art či saxofonové melodie od Boogie saxtvintetu ZUŠ Gustava Mahlera z Humpolce,” popisuje Jana Pešková. Hosté se se mohli zapojit do soutěže v podlézání tyče Limbo a děti si užívaly animačního programu, který vedl moderátor pan Milan Řezníček.
V neposlední řadě bylo charakteru akce přizpůsobeno i vynikající občerstvení: Exotické ovoce, mořské plody a ryby a kuřecí maso s rýží na sladký asijský způsob, který historicky ovlivnil i havajskou kuchyni.
SeniorCentrum v Humpolci slouží svým klientům již dva roky. Vzniklo jako první PPP projekt v oblasti sociálních služeb v ČR, tedy propojením soukromého a státního sektoru.
„Zahradní slavnosti slouží nejen jako vrcholná událost roku, ale také podporují vztahy s místní komunitou a rodinami našich klientů. Rodiny jsou pro nás nepostradatelnými partnery v péči, proto jsme rádi, pokud se zapojují do různých aktivit, které u nás v domově připravujeme,” vysvětluje ředitel domova v Humpolci Lukáš Janout.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Letní promenádní koncerty před Mikádem

Čt Čvc 4 , 2024
Přijměte pozvání Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci na první letní promenádní koncert před Mikádem.

You May Like

Témata