Vodáci měli při pohledu na vltavský kemp slzy v očích

1

Kemp Na Pískárně se nachází v malebném prostředí šumavského podhůří mezi Vltavou a zatopenou pískovnou. Je vyhledávaný především vodáky, rodinami s dětmi a cizinci mající v oblibě sjíždění řeky a návštěvu turistických památek v blízkém okolí.

Jedna z pražských rodin sem jezdí řadu let. Vždy na konci měsíce srpna, jde prý o tradici. I letos se vypravila na jih Čech. Podobně pusté prostředí ovšem podle vlastních slov dlouho nezažila.

Kemp byl téměř prázdný, restaurace taky.

Na místo dorazili ještě v době, kdy svítilo slunce, a teploty ve stínu atakovaly třicítku. „Zašli jsme hned po příjezdu na pivo, kde seděli asi tři lidi, trochu jsem se lekl, že je zavřeno, nedošlo mi to,“ podotkl otec Martin. „Poptali jsme se, obsluha nám rovnou řekla, že je to asi drahé, ale že nevědí,“ vysvětlil dále. „Po pár pivech mi bylo úplně do breku, kam to celé spěje,“ navázal Martin, městský policista.

Víkendové dopoledne. 

Jídlo, pití, lodě, ubytování

Grill & Restaurant Na Pískárně nabízí klasiku, kdy se jídlo pohybuje většinou kolem dvou set korun. V nabídce jsou ale i hovězí žebra na medu či pečené koleno anebo Caesar salát s kuřecím masem.

„Stačí, když si to vynásobíte čtyřma,“ kontroval Martin. Z Prahy je na vyšší ceny zvyklý. „V jiných částech republiky, pokud se sem vypraví, to může být nepříjemné překvapení,“ podotkl a současně nám poslal ceník místního piva.

Plzeňské stálo 58 korun, Frisco Cider jednapadesát. Ostatní piva na čepu byla přeškrtnutá.

„Zůstali jsme několik dnů na konci prázdnin, situace se moc neměnila, pouze začalo pršet, ale užili jsme si to,“ uzavřel Martin.

PrahaIN.cz se opakovaně snažila spojit s provozovateli, abychom zjistili obsazenost a celkové hodnocení letošní sezóny. Nikdo nám ovšem na dotazy nereagoval.

Areál mimochodem nabízí 45 čtyřlůžkových chatek a na tři sta míst pro stany s možností rozdělávání ohňů. Oblibě se těší možnost rybolovu v řece či v rybníku.

Nabídka piva.

Michal Sládek k tomu říká: „Přirozeně, že ceny stoupají, ale lidem platy nikoliv. Jsem z Jižních Čech a řeku mám najetou velmi dobře včetně přehledu o kempech a tábořištích. Před covidem se dal v průměru strávit den na Vltavě za 180kč(stan a 2osoby), půjčení kanoe full 230kč a hospoda pro dva cca 140kč pivo 4ks a jídlo pro dva 300kč ….tz. celkem 850kč. Dnes 540kč stan a osoby, kanoe 450kč, pivo 220kč a 500kč jídlo….tz. v průměru cca 1710kč. Myslíte, že od té doby vzrostly platy zhruba o 100%? Je to začarovaný kruh jak pro firmy tak pro lidi, ale pracující si platy sami nenavýší. Za mě voda na Vltavě už nemá ani úroveň a není už vůbec nic laciného. Každý ať si vybere sám.“

Axl

One thought on “Vodáci měli při pohledu na vltavský kemp slzy v očích

  1. Podle me v poradku z obou stran. Nabidka se ale nepotkava s poptavkou, respektive lide zacinaji rozlisovat nejen jidlo ale i sluzby na zbytne a nezbytne. A ono se to za nejaky cas opet setka. Uvidime kde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Lepší ochrana před povodní: v Humpolci přibyla čidla, srážkoměr i hlásiče

Čt Srp 31 , 2023
Rozšířit ochranu před možnými povodněmi se rozhodli v těchto dnech v Humpolci. Přibyla hned dvě hladinová čidla a jeden srážkoměr.

You May Like

Témata