Otevření ulice v Humpolci bránil strom. Město ho pokácelo

32

Poslední překážkou k otevření Lužické ulice v Humpolci na Pelhřimovsku byl mladý javor před kruhovým objezdem. Ten totiž korunou i kmenem zakrýval dopravní značku. V pondělí ho dřevorubci pokáceli a od úterý bude silnice ve zkušebním provozu.

Otevření ulice v Humpolci bránil strom. Město ho pokácelo
Otevření ulice v Humpolci bránil strom. Město ho pokácelo

„Podle vyjádření dopravního inspektorátu nemůže být značka přesunuta jinam,“ vysvětlila důvod kácení mluvčí Humpolce Aneta Slavíková. Kdyby město strom nechalo na svém místě, zůstala by opravená Lužická ulice od prvního listopadu zavřená.

„K tomu by město navíc muselo za každý den odkladu otevření silnice platit stavební firmě penále, protože od ní nemohlo převzít dokončenou ulici,“ doplnila Slavíková.

Město se chystá pokácený listnáč nahradit. Místo něj vysadí rovnou tři stromy. Půjde o dvě lípy a jednu třešeň. Jejich útočištěm bude okolí rybníku Hadina podél stezky.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/otevreni-ulice-v-humpolci-branil-strom-mesto-ho-pokacelo-20221101.html

Čtěte dále:   Pelhřimov i Humpolec budou letos investovat desítky milionů korun

Axl

32 thoughts on “Otevření ulice v Humpolci bránil strom. Město ho pokácelo

 1. Ulice tam vedla dávno a strom tam rostl taky mhoho let. Mohli tu značku posunout a bylo by to OK. Stejně je po městě spoustu neplatných značek a nebo jiných skokánků co nejsou určeny pro danou rychlost v ulici

 2. Tak třeba na křižovatce na náměstí blokuje dopravu a občas kolaps působí dnes a denně auto patřící pizzerii. A nikdo ho neeliminuje. Zřejmě tam humpolecti policisté chodí na pizzu zdarma.

  1. Mozna by chtelo zopaknout si zakon 361. Stejna definice byla i v predchozi Vyhlasce.

   Stava tam legalne-v T krizovatce muze.

   1. Stání v T-křižovatce je povoleno, pokud to nebrání plynulé dopravě. Tady toto stání před pizzerií plynulé dopravě často brání a v blízkosti přechodu pro chodce je, pro chodce (často malé děti) a ostatní účastníky silničního provozu, velmi nebezpečné. O tom, že často způsobuje v tomto místě zbytečnou dopravní zácpu ani nemluvě! Hanba, ohánět se zákonem, když každý den na vlastní oči vidíte, jaké komplikace působíte. Debil zůstane debilem, zákon nezákon.

    1. No nevím kdo tady ze sebe dělá debila …… 😀 Ty Františku to jsi se mi nepřiznal, že teď rozvážíš pizzu po Humpolci?! 😉

    2. Méně emocí, více rozumu 😀 Já tam nestávám, pizzu nevozím (ač mě z toho kolega Axl podezírá).

     Odpovídal jsem na Vaši invektivu vůči policii – nemají jak zasáhnout, auto pizzerky tam stojí legálně. A to jsem ten poslední, koho by bylo možné podezírat ze sympatií k PČR 😉

     1. Františku, pokud jste odpovídal na první komentář, tak ten jediný byl můj. A co se týká místní PČR, mohl bych bohužel uvést dost příkladů, které ve mně důvěru k nim rozhodně nebudi. Díky.

     1. Křižovatka ukončí všechny zákazy a omezení, s vyjímkou C15a (Zimní výbava).

      Zákon definuje pojem křižovatka a hranice křižovatky. Nedefinuje, kde končí platnost zákazové značky.

      Správko na tohle téma by bylo zajímavé, nepodařilo se mi dohledat relevantní podklady. Předpokládám, že úřad by tlačil konec platnosti „za“ křižovatkou z pohledu zákazové značky.

     2. A co dát na hranici této konkrétní T-křižovatky novou značku „zákaz zastavení“, pak by byl bezpečnostní problém parkujícího vozu pizzerie vyřešen a nemuseli bychom si lámat hlavu, zda stávající zákazová značka (zákaz stání) přestává platit v křižovatce nebo až za ní?! Mělo by jít především o bezpečnost a ne slovíčkaření nad nedokonalým zákonem?!

     3. ad absurdum:

      Auto přijelo ve směru od městského úřadu. Řidič dal blinkr vlevo, rozjel se doleva, dojel k pravému okraji ulice. Dal pravý blinkr, zastavil a stojí.

      Výsledkem je, že stojí tak, jako auto pizzerky, které je na aktuální letecké fotce místa na mapy.cz. https://mapy.cz/s/rocagotelu
      Kolem značky neprojel, těžko mu kdo prokáže opak.

     4. Františku sorry, ale také se pravidlech o provozu na pozemních komunikacích říká něco o ohrožování a omezování ostatních. A i když věřím, že i na toto budete mít argument, existuje ještě ridičská slušnost. Takto parkuje pouzw bezohledný blb. Ale je to každopádně pekna ukázka toho našeho čecháčkovství – pořád hledat, kde něco obejít.

     5. Netřeba se omlouvat. Já nikde nepíši, že s tím, jak tam stávají souhlasím, že obhajuji stav, který tam s odstaveným rozvozovým autem vzniká.

      Vymezuji se proti anonymnímu výkřiku, že by to Policie měla řešit.
      Neměla, nemá jak.

      Vymezuji se proti tomu, aby opět vznikl účelový zákaz, který obejde systémovou platnost pravidla.
      V tomto případě anonym požaduje dodržování značky, kterou stojící auto nutně nemusí míjet. A to jen proto, že to jemu vadí v jednom konkrétním místě, v malém městečku uprostřed Vysočiny.

      Pokud se ptáte na můj názor, tak v mém světě by
      a) řidič rozvozového auta používal tohle zastavení opravdu jen na nezbytně dlouhou dobu. Chápu ho, že nechce 10x denně přebíhat po náměstí s taškou plnou horkých krabic. Také by mu pro normální výkon práce zaměstnavatel platil běžný parkovací plac poblíž provozovny a město by nastavilo cenu za ten zábor jako rozumnou, ne že si bude brát 1,50Kč z každé rozvezené pizzy.
      b) když už by to řidič zneužíval, navštíví jej mimo provozní špičku Policie a v klidu si v debatě předloží si svá stanoviska – vzájemně se _domluví_ na zásadách, kdy tam auto bude stát v rámci platných zákonů.

      Bohužel, nežijeme v mém světě 🙁
      Takže tam očekávám žlutou čáru na obrubníku, tak do 6 měsíců. 🙁

 3. Stejně jako umírají lidé, tak i stromy mají svojí životnost. Dávám přednost mladým stromům před prohnilými a nebezpečnými stromy, které při větru ohrožují nejen auta, ale i chodce.

  1. Asi jste to nepřečetl dost pozorně, ale pokácen byl mladý strom. Ale jinak máte pravdu, staré stromy bývají prohnilé a nebezpečné – stejně jako lidé 😀

   1. A kdyz nam ukradnou kolobezku nebo kraliky nebo znasilni manzelku tak bezime kam ? Predevsim na policii 😁

    1. Jak kdo.

     Jsou mezi námi tací, co si po zkušenostech s PČRkou věci raději řeší sami a „bežet na policii“ je to poslední, co je napadne 😉

  1. Šlo, stačilo jen pro takto velkou značku najít jiné vhodné místo.
   Víte tam o nějakém? Dle mých informací PČR kácení nepožadovala.
   To jsou jen lživé interpretace, ať už tady nebo na fcb a názory lidí, kteří o dané problematice nemají ani páru.

   1. ANONYME: Tady je zdroj té lživé interpretace https://www.mesto-humpolec.cz/upozorneni-kaceni-javoru-v-ulici-luzicka/d-239032

    a screen: https://www.humpolak.cz/wp-content/uploads/2022/11/Kaceni-PCR.jpg

    Otázka ani odpověď nebyla o tom, zda PČR požadovala kácení stromu. Bavili jsme se o požadavku na přesun značky a jeho zamítnutí.
    Než tu začnete operovat slovíčkem lhář, napřed si pořádně, nejlépe 2x přečtěte, o čem je řeč.

    ….. 😀 I když ta policejní dikce příspěvku …. no, raději si to příště přečtěte 3x, nebo počkejte, až bude ve službě ten, co umí číst 😉

     1. A zas a znova. Číst a vnímat čtené 🙂 Nejde to a nejde.

      Nikde netvrdím, že Vy reagujete na můj příspěvek. Já reagoval na otázku, Vy jste se přidal s poněkud nezdvořilou odpovědí a já reagoval na Vás. To je taková prostá lidská interakce. Nazývá se to rozhovor.

     2. A pritom stacilo znacku primlatit na strom. Vlk by se prezral a kozy by byly stastny.

     3. Strom se bránil holými větvemi, ale zoubky pily byly v početní přesile a byly ku.va ostré. Amen, javore, budiž ti země lehká.

   2. co tady kvakas? meles tady neco o lzich na prostou otazku o prelozeni znacky? Co je na otazce: neslo prelozit znacku – lziveho? Na to se da odpovedet ano nebo ne. Ale vykrik typu to lzete je na urovni mysleni Andreje Burese.

 4. Řešíte jeden javor u křižovatky. Trapné. Na zlikvidovaném autobusáku padly desítky stromů a nikoho to tady nebolelo. To se mlčí. Smutné

 5. Kdo by to kdy řekl, že i stromy mohou překážet.
  Tak snad jen aby se jich vysázelo alespoň tolik, kolik se jich pokácí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci - REFLEX.CZ: V Humpolci můžete napodobit film Postřižiny a vylézt na komín. Potkali jsme tam pivovarníka Bernarda

Út Lis 1 , 2022
Když na komín, tak na komín. Mezi legendární scénky českého moderního filmu patří okamžiky v populárním filmu Jiřího Menzela Postřižiny, kdy Magda Vašáryová a Jaromír Hanzlík vylezou na komín v pivovaru. Pokud chcete slavné herce napodobit, můžete to od června zkusit v Humpolci, kde umná kovová konstrukce obklopila 33 metrů vysoký a […]
Pivovar Bernard postavil rozhlednu uprostřed Humpolce, opozici se nelíbí

You May Like

Témata