Pálení čarodejnic v Humpolci

3

Poslední dubnová noc, známá také jako Filipojakubská, Valpružina noc nebo noc Beltine, patřila tradičně pálení čarodějnic.

Malé i velké čarodějnice se slétly za přispění Rodinného centra Cipísek a města Humpolec již po osmé, tentokrát netradičně u městského kina.

Carode.jpg

Nejen pro čarodějnice, čaroděje a další strašidla, ale pro všechny děti a jejich rodiče byl  připraven program, který začal v 17:45 hodin tradičním průvodem masek městem na Horní náměstí.

Carod2.jpg

Na programu byla dětská zumba párty a čarodějnická diskotéka.

Carod3.jpg

 I letos proběhla volba o nej … čarodějnici. Porota vybírala z 37 úžasných masek.

Carod4.jpg

Vítězná maska

Nechybělo posezení, dobré pití, jídlo a samozřejmě dobrá nálada. A i když to chvílemi díky balónkům vypadalo spíše jako na sjezdu ČSSD, hodnotím akci, jako velmi vydařenou.

Carod5.jpg

Celým odpolednem provázela hudební skupina Skaláci. Vrcholem večera byly ohně, v nichž se symbolicky upálily čarodějnice.

Carod6.jpg

                                                                        autor: Birdy

Čtěte dále:   Retro-bazar Milotice

Petr

3 thoughts on “Pálení čarodejnic v Humpolci

  1. Je dobře ,že se akce i díky počasí vydařila.A balonky? Každý politický subjekt může pomoci.Otázkou je,zda by měl zájem

  2. je velká škoda,že si více maminek nedalo práci s výrobou kostýmu,na Humpolec mi připadalo dost málo čarodějniček a čarodějnic,tak snad se za rok všichni polepšíme…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Za ptačími hlasy na Křemešník

St Kvě 2 , 2012
Vítání ptačího zpěvu se stalo akcí na kterou začátkem května vyrážejí stovky lidí na mnoha místech po celé Evropě. Jedním z těchto míst bude i Křemešník u Pelhřimova, kde pravidelně akci pořádá sdružení Zelené srdce. „Smyslem vítání ptačího zpěvu je seznámit nejširší veřejnost s hlasy našich opeřenců a přiblížit jim […]

You May Like

Témata