Humpolecká děvčata získala v republikové soutěži stříbro

Žáci humpolecké Základní školy Hálkova se opět zapojili do soutěže Srdce s láskou darované. Díky svému výtvoru a především silnému příběhu, který jejich projekt doprovází, si z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky odnesli 2. místo.

Do již zmíněné soutěže se letos humpolečtí žáci zapojili počtvrté. „Každý rok s předstihem přemýšlíme, komu dalšímu srdíčko věnujeme. A právě tuto otázku jsem rozebírala každé léto na terase naší chaty také s kamarádem Liborem Kocmanem. Nikdy mě nenapadlo, že jedno z budoucích srdcí bude pro něj,“ přemítala Ivona Krčilová ze Základní školy Hálkova v Humpolci.

Proto vznikl nápad na srdíčko pojmenované „Kamaráde, strejdo, pane…“. „Libor byl výborný otec, syn, manžel, bratr, strejda, veteránista a nenahraditelný kamarád. Nikdy nikomu neublížil, vždy měl pro každého povzbuzující slovo, v nouzi podal pomocnou ruku. A stejně 17. června 2017 zemřel, bylo mu 48 let,“ popsala Ivona Krčilová obdarovaného Libora Kocmana.

Učitelka Ivona Krčilová proto dala dohromady tým děvčat, která Libora Kocmana znala. Společně se tak pustily do tvorby autíčka, které je vyzdobené několika fotografiemi. „Padla spousta slz, ale moc nám tato práce pomohla. Mohly jsme tak s Liborem ještě chvíli být, i když už jen v myšlenkách a vzpomínkách. Hlavně jsme se stmelily. Mám je ráda a doufám, že i ony mě. Moc jim děkuji za práci na autíčku, které si s láskou odnesla maminka Libora.

Dodala také, že autíčko má velký úspěch i na výstavách. „Dívkám se tak povedlo, že je potřeba se s ním pochlubit, ale hlavní smysl spatřujeme v tom, že se tak v lidech navždy udrží památka na skvělého člověka Libora Kocmana,“ doplnila učitelka.

Do soutěže se zapojilo celkem 211 projektů z celé republiky.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolecka-devcata-ziskala-v-republikove-soutezi-stribro-20180703.html

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolecka-devcata-ziskala-v-republikove-soutezi-stribro-20180703.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dopravní komplikace v Humpolci

St Čvc 4 , 2018
Město Humpolec informuje o závazných termínech plánovaných uzavírek a předešlo tak zbytečným fámám a nedorozuměním. Uvádí přehled stávajících a plánovaných uzavírek místních komunikací ve městě.

You May Like

Témata