Téměř 70 lidí z Humpolecka přijde o práci

6

Jiřická pobočka irské společnosti Connaught electronics ukončuje výrobu a propustí své zaměstnance. Na Pelhřimovsku je to od počátku května už třetí významný zaměstnavatel, který skončil svoji činnost.

V květnu přišlo 160 lidí o práci v počátecké firmě Faurecia Lecotex, v červenci oznámil ukončení výroby i významný pelhřimovský zaměstnavatel Alfatex.
Jedním z hlavních důvodů tohoto scénáře je sílící kurz koruny, Česko je označováno jako nevýhodná oblast pro podnikání. Stále rychlejší tempo posilování české koruny vzhledem k převažujícímu podílu exportu dostalo firmy do pozice, že současné ceny nekryjí ani jejich výrobní náklady. Řešení je spatřováno buď v zavedení eura, nebo v zákroku České národní banky.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Koupaliště Žabák zdražilo vstupné i jídlo. Oproti jiným stále levné, tvrdí lidé

myska

6 thoughts on “Téměř 70 lidí z Humpolecka přijde o práci

  1. V neděli na Zlaté podkově bude senátor Štěch a kandidát na znovozvolení,můžete si s ním o tom popovídat.Nebo navštivte Bernarda v pivovaru,co vám na to řekne on..

  2. Počítám že tím propustí další spoustu cikánů a jiné verbeže, takže další navýšení zločinů a nikdo ze zastupitelů si s tim hlavu neláme, o policii mě ani nenapadá mluvit.

    1. Naštěstí v Jiřicích žádní Cikáni nepracovali, takže to snad nmehrozí. Ale jinak by mě zajímalo, co podle pisatele by s tím mohli zastupitelé dělat ? Nota bene humpolečtí, když Jiřice jsou samostatná obec ?

      1. Tak třeba by mohli zřídit městskou policii, kontrolovat kdo a v jakém počtu bydlí v městských bytech,… Jiřice jsou sice samostatná obec, ale zaměstnanci zkrachovalého podniku (Romoné, ne že ne) bydlí a vandalizují v Humpolci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ve finále Zlaté podkovy budou soutěžit i jezdci z Vysočiny

Čt Srp 21 , 2008
Humpolecké finále Zlaté podkovy se koná již tento víkend ve Školním statku Humpolec – Dusilov. Diváci se mohou těšit na závody v disciplíně všestrannost a spřežení a také na přehlídku koní plemene Český teplokrevník. Čtěte dále:   Kardinál Dominik Duka vysvětil zvláštní kapli v polích u Humpolce

You May Like

Témata