236 thoughts on “Skica územní studie Rozkoš-Vilémov

 1. To už by chtělo i městskou dopravu, nedovedu si představit tu zácpu až pojedou všichni na 6 do kolbenky

 2. Zajímavý návrh ! Ale proč ho komise nepodpořila ? Prosím, bylo by možné znát jejich odůvodnění – jistě to není tajné ?!? Změna územního plánu není nic nezákonného, zvlášť pokud se jedná o výstavbu rodinných domů, pořád rozumnější než skladové a výrobní plochy v pásu podél dálnice D1. Lidé musí mít nejprve kde bydlet, aby tu mohli trvale žít, pracovat a vychovávat děti.

   1. Tak se na nej treba staci ty komise zeptat? Do zapisu se asi vsecko nevejde? To pisu jak byv.clen kulturni komise.

  1. Mně teda přijde rozumné, že skladové a výrobní plochy budou v pásu podél dálnice D1. Už jenom z dostupnosti i krajina v blízkém okolí D1 už neplní estetickou hodnotu 🙂 Ale chtělo by to ještě jeden nájezd na dálnici u Jiřic nebo Speřic.

    1. Humpolec leží na křižovatce D1, (tedy hlavní spojky Praha Brno) a 19/34 tedy hlavní spojky ČB – H.K. Z hlediska logistiky střed ČR, která z hlediska logistiky leží ve středu EU.

     Proč by pozemky podél těchto cest neměly sloužit ke skladování a k výrobě?

     1. Taky si to myslím. Aspoň máme druhou stranu města hezkou :). hrad Orlík, rybník Hadina, V horách, Hozopil, Zlatá podkova apod. Průmysl má patřit k dálnici.

   1. Pisatel nepsal, že řešení skladových ploch kolem dálnice je nesmysl, ale jestli to má přivést městu kromě záboru zemědělské půdy, devastaci krajiny i třeba pracovní místa a nové spoluobčany, tak je potřeba také myslet nad zázemím pro ně. A nebo počítáte s tím, že tam budou pracovat jen zahraniční polootroci, bydlící a tísnící se v ubytovnách ?

     1. Přesně, skladovaní a výrobní plochy podél dálnice jsou v územním plánu zanesené – netřeba řešit !

     2. Velmi zajímavá studie/vize.
      Nechápu vedení města, že po tom neskočilo.
      Město mohlo jen získat.

  1. To máte pravdu, ale odůvodnění proč se to neschválilo prostě chybí a lidé zde nejsou úplní blbci.

    1. Proč bych se měl někoho chodit ptat? Považuji za samozřejmost, že námi zvolení a námi placení zástupci nás informují automaticky. Mají na to platforem přehršel.
     Minulému vedení jste vycitali mimo jiné špatnou komunikaci. Vase je mnohem horší, pan Voplakal (cest jeho přístupu) to nesystemovymi vstupy zde na humpolaku nezachrání.

     1. Pokud ty materiály dostali VŠICHNI ZASTUPITELÉ, měli určitě možnost informovat o této akci veřejnost i mimokoaliční zastupitelé. Učinili to? Proč ne? Proč se v opozici nebijí za lepší zítřky občanů?

     2. Přesně, komunikace nového vedení je prakticky nulová. O starostce nemluvím, to je kapitola sama pro sebe, to samé P. Hrala. Ale zatímco v min. období nás HUGO čile informovalo o zákulisních i oficiálních jednáních a jobovkách z úřadu, nyní mlčí, i když alespoň T. Voplakal občas nějakou tu informaci vypustí. Je tu podivný informační klid, až to poněkud začíná zasmrádat – opět od hlavy !

     3. To teda jo. Kráťa tak maximálně vzpomene na svoje marný starostování a anketu město pro byznys. Už neříká že pod jeho vedením město v anketě propadalo. Zvedlo se zas až teď. Brukner se odmlčel i na fejsu. U Kukrechtový čekám kdy vytáhne Husovku a přemísťní dětí prvních tříd. Pébečko nedotáhla jenom vzpomíná na zlatý časy na úřadu

     4. Ale no tak, proč ty výmluvy najednou? Takhle vas neznám. Léta jste do celeho světa křičeli, jak neschopní jsou lidé na radnici. Teď jsou v opozici, tak preci necekate, že najednou budou delat vaši práci. Těšíme se na plnění vašich slibu, tuším že transparentní tok informací byl mezi nimi, nebo snad ne?

 3. Vilémov sám, žádal nebo měl snahu tam něco realizovat. Osadním výborem podpořeno. Rozkoš by asi také problém neměla a ano je to opravdu podstatně koncepčně lepší řešení než s odpuštěním bytovka nebo řadovky na pidipozemku. Pěkný den

 4. Ono….
  kdo ví co se za tím skrývá, že město tomu nedalo šanci…
  Je to asi pět let zpátky co i nás oslovila jistá firma, jestli neprodáme pozemek.
  Odpověď zněla ne, ale za tu dobu toho tady obešli dost, a dost lidí nakonec svolilo a prodalo. A pak se z toho stává detektivka, jelikož jednatel je rovněž v nějakém výboru za lidovce, chápeme??? A teď když se člověk pídí, tak zjistí, že jedna firma vykoupila, dotáhla to do ÚP, ale už to realizuje jiná firma,ale dceřiná… Jinak co se týče této skici, je to vize a to je pohled do budoucna a realizace by asi jako vždy u větších projektů probíhala v etapách a Humpolec mohl udělat obrovsky krok vpřed a vyřešit nedostatek pozemků.
  Navíc si troufám říct, že Luděk Ryzner ví co dělá, v komisi seděl.

  1. Líbivé to je, to zajisté…ale páni architekti zapomněli na hluk z přilehlé silnice I.tridy, kde bude jistě potřebná protihluková stěna, bez ní to hygiena nikdy nepovolí….

   1. A lidé naproti bydlí za velkou čínskou zdí ? 😀 že jsem si ji nevšimla . A je to věc která se řeší při územáku a ten by teď měl vznikat nový.
    A nemyslím si, že by Okplan nevěděl co dělá.

    1. Právě že nebydlí a hluk tam bude na hraně limitních hodnot, ne- li za hranou…je to ale stávající stav. Nově už musí být protihluková opatření, což mi právě v té líbivé studií chybí…

     1. joj Kefalín, a čo strany 15,16 – izolační zeleň + zemní val – a to je jako k válení se?

    1. Izolační zeleň je k hovnu!! Stejně tak jakýsi „zemní val“ tím se jen krmí veřejnost, aby neremcala…. Hygiena bude požadovat protihlukovou stěnu v celé délce silnice a to prodraží celý projekt takže to nikdo nezaplatí….

     1. kanalizace až na čističku – to budeme platit developerovi prostřednictvím města my všichni?

 5. I. etapa 140-210 bytových jednotek.
  Humpolec je asi jediné město, které zakáže výstavbu bytů.
  Štěrbová, Machek, Hrala by se měli probrat.
  Stejně tak opozice Kratochvíl, Brukner a spol. by měli toto téma zvednout, jinak jsou jako opoziční zastupitelé k ničemu.

  1. Nedostatek stavebních míst je dlouhodobý a o to víc je zarážející, že když jim to někdo strčí pod nos reakce …žádná.

 6. Kocourkov hadr.
  Humpolec město pro byznys, ale ne pro lidi.
  Zastavme výstavbu nových bytů a domů. Blázni co sedí na radnici.
  KAU je poradní orgán.
  Slabí politici to využijí jako záminku pro smetení ze stolu.

  1. Ten Ryzner nemá asi zdravé hovno, tam hodla stavět celou vesnici, za domek tak 8 Mega, sem zvědav kdo na to máte.

 7. ANO v čele se Štěrbovou je humpolecká pohroma. Raději dají přednost poli na Rozkoši, před výstavbou rodinných domků a bytovek. Větší hlupáci v čele našeho města snad nebyli.
  Milí voliči, ano bude líp, ale zapomeňte, že vám pomůžeme vyřešit bytovou krizi. Nestojíme o novou výstavbu, máte smůlu paní starostce se to nelíbí.

  1. Pokud se tu bavíme o demokracii, což je vláda lidu, tak by bylo asi na místě aby ti co jsme si je zvolili, tento projekt vyndali a začali hledat cestu.
   Díky panu Voplakolovi lidé aspoň vědí, že tu možnosti jsou. Palec nahoru, Tomáši.

   1. Není to projekt. Je to pár malůvek, které spíše mají otevřít diskuzi a proces. Musí se změnit UP, což je to nejmenší. Zásadní věc je zasíťování, zejména kanalizace. Bezesporu je tu řada komplikací, jinak by ta lokalita byla dávno zastavěná. A autokrosaři asi šílí nadšením, že budou v budoucnu na pranýři skrze hluk. Nebo se dobrovolně odstěhují? Asi né.

    1. Pokud pominu fakt, že se znehodnotí další zemědělská půda, tak by v normálním světě měli být autokrosaři v klidu. Autokros se totiž nestěhuje do bezprostřední blízkosti obydlí, ale lidé se stěhují k autokrosu. Ale bohužel to dnes chodí naopak, nastěhuji se k areálu, který je tam desítky let a má nějaké vlastnosti, o kterých dobře vědí, ale po zbytek života budou řvát, jak je to špatné a jak jim to strašně vadí. Doporučení je snadné, komu vadí autokros cca 4 víkendy v roce, nechť se nastěhuje na samotu, nebo zůstane tam, kde bydlel doposud.

     1. Pro autokros by to znamenalo nekonečné problémy. A další „drobnost“ je ten kruhák v půli kopce. Super pro kamiony.

     2. To je filozofie,
      řekl bych že vesnice se zástavbou k bydlení tam stála ještě před obdobím páry, takže to tak úplně pravda taky není…

  2. Radní za ANO Křivánek, Šidlák a starostka Štěrbová, k tomu lenoch Hrala a Vševěd Hendrych.
   Jediný Voplakal a Machek mají rozum a elán něco řešit.
   Bohužel opozice je stejně vyhaslá jako humpolecké ANO.

    1. Dobré nedělní odpoledne.
     Nebudu říkat zda je to hezké nebo není, ale strategické řešení to pro město zcela jistě je a jak jinde psal Voplakal, tak to, že to jednou neprošlo neznamená, že to chvíli na to z vlastní iniciativy města nebude znovu na stole. Územní plán se teprve bude zpracovávat.

     Už před dvaceti lety sem čekal, že tato lokalita bude vytěžena.

 8. Lidi maji kapsy narvany prachama. Chteli by kupovat drahy pozemky a draze stavet domy a utracet a delat si radost. A ono neni kde.

  To je dira na trhu jak prase.

 9. To se bude realizovat😯?

  Klobouk dolů, takových let to nešlo a půl roku po volbách a už mají vyřešeno vcelku zásadní téma města.

  1. Mýlíte se, je to přesně naopak.
   All-star team nemá zájem.
   Kdo chce stavět, musí do jiného katastru…

  1. A odkdy územní plán musí rozvíjet nová území? Nové plochy se vyčleňují pouze tehdy, je- li původní kapacita území vyčerpána. To je úkol územního plánu – posoudit a stanovit koncepci dalšího rozvoje a ten může být klidně i směrem dovnitř, je- li to vhodné a žádoucí. Chci -li stavět za stávající hranice, musím řici i to pomyslné B) – automaticky potřebuji prodloužit stávající síť dopravní a technické infrastruktury, což jsou nemalé peníze a za C), tuto novou infrastrukturu musím i v budoucnu udržovat/ nově platit. Pak je otázka, zda se mi těch pár parcel na solitérní domky vyplatí a není spíše vhodné využít stávající volný prostor ve městě na nějaký dům městského typu.
   A dodám i za D) – normální rodinný dům se dnes pohybuje kolem 8 mil. a výše a to bez pozemku. Opravdu je takový přetlak poptávky??

   frrrr

 10. Územní kapacita je dlouhodobě vyčerpána, lidi by stavěli a stavěli by už dávno,ještě před tímhle územákem, před kovidem, aktuální stavební a hospod. krizí, atd…, ale není kde, město, aspoň z toho co je známo, tak nemá co nabídnout a nabídku soukromého investora hned shodí ze stolu.
  A pokud teda v rámci aktuálního územáku všechno klape a kapacit je dost tak nač ho vůbec dělat, nebo proč v celém rozsahu, taky to asi není zadarmo, není to pak jen nehospodárná akce města?
  A dál, lidi bych nepodceňoval, peníze mají a asi ani vy nedokážete předvídat vývoj trhu v 5-10ti letém horizontu a nový ÚP by měl myslet na delší horizont než 5-10 let. A pokud se odvoláváte na cenu za nemovitost, ta záleží na tom jestli firma nebo svépomocí z čeho stavím a odkud nakupuju, kdo chce bydlet a nemá na to takové prostředky bude asi muset přiložit ruku k dílu, ale to není vůbec předmětem téhle diskuze, protože se zas musíme vrátit na začátek a říct, že není na čem.
  Řešte cenu za pozemek a ne za nemovitost. A v danou chvíli lze hádat, že parcela ve městě bude dražší než za městem. Město to mělo ideálně vykoupit a cenu mohlo srazit, aby to bylo pro občany. Udělali to? Nevím..
  Ceny pozemku jsou přestřelené a to jen proto, že je po nich hlad a je to nedostatkové zboží a město mělo! /má? ideálně možnost lokálně přetlačit poptávku a srazit ceny a svým nekonáním, říká:,, Na lidi kašlem, ať se radši odstěhují, ,. Tak pak se nedivme, že mladí lidé odchází z města pro business pryč a nové není kde ubytovat, přestože je na co lákat, práce tu je dost.
  Město pro business jede.

  1. Svépomocí ? To jako, že se v 17 hodin,( unavený po práci, kdy bych měl odpočívat a čerpat síly na další pracovní den ) dostavím na staveniště a tam budu mít druhou směnu do noci ? A pak shánět materiál, chodit ho přebírat a skládat ? Shánět řemeslníky co by mi šli na melouch, sami unaveni po práci ?
   Víkendy, dovolené, svátky pořád jen na stavbě ? Tak to šlo možná za socíku, kdy se do práce chodilo krást, odpočívat a vyřizovat si osobní věci, ale dnes ?
   Je to tak, domeček za osmičku, plácek za dvojku a nebude to žádný hógo fógo.

   1. Tuhle úvahu se kterou někdo vnímá, že za socíku se chodilo do práce jen krást a vyřizovat věci považuji za imbecilnost. Nezlobte se,ale nevím,kde jsem tedy dříve žil. Nepopírám, že byly prostoje ve fabrikách třeba z důvodů problémů s dodavatelskými vztahy, ale myslet si, že to bylo všude stejné a většinové je kolosální hloupost. Myslíte,že třeba zdravotní sestry nebo chlap v traktoru na poli nemuseli makat? Proberte se trochu z té věčné negace všeho minulého.

  2. Tak znovu.
   Ad „lidé by stavěli“) A stavěli by bytové domy, nebo rodinné domy?? A je stavění rodinných domů v aktuálním zájmu města?? Co třeba „baugruppe“ a postavit bytový dům někde uvnitř města – místa jsou. Btw. už jste zaregistroval tendence státu týkající se podpory rekonstrukcí starších objektů místo novostaveb??

   Ad „hned shodí ze stolu“) Město „shodilo“ ze stolu územní skicu/ koncept, tedy malůvku, která z hlediska územního plánování/ povolování staveb neznamená vůbec nic – není to žádný relevantní podklad – je to idea. Je to pouze zajímavý koncept, který investorovi (btw. poměrně malý díl území zaznačený čárkovanou čarou) řekne, kolik na tom potencionálně vydělá a co ho ta sranda bude teoreticky stát (pominu fakt, že gró řadových domků je umístěno právě na pozemku v jeho vlastnictví – z hlediska byznysu to samozřejmě ale logiku dává).

   Ad proč dělat územní plán) třeba proto, že existuje také nějaká legislativa. Třeba proto, že pokud už máte šest změn, bylo by vhodné vytvořit podklad zcela nový. Třeba zároveň proto, že územní plán města musí reagovat na územní plán kraje a ten zase musí zohledňovat územní plánování na úrovni státu a ten reaguje na územní plánování sousedních států – nejedná se o „mrtvý“ dokument, který vydáte a pak dvacet let „ždímete“ – tak to může být možná v nějaké „horní/ dolní“ o pár číslech. Probíhá Vám také nějaká digitalizace…

   Město vykoupit, srazit cenu…) Super… až budete na radnici, vyzkoušejte 🙂

   Ad svépomoc vs. firma) Cenu stavby svépomocí si srazíte zhruba o 20%, takže stále mluvíme o min. cca 6,5 milionech. Jinak si troufnu odhadnout, že „doba hojnosti“ je pryč.

   frrrr

   1. Ano tu případnou podporu ze strany státu na bydlení v reřii města jsme zaznamenali. Podporuje se to cca.800 miliony korun. Bylo to ohlášené minulý týden.

   2. Tak klobouk dolů, že to nechal vypracovat jako vizi celé lokality, ikdyž má jen, jak říkáte, poměrně malý díl..

  3. A kde ty pozemky chcete brát? Nikdo městu neprodá za ceny,které nabízí. Pole se už zastavovat nedají, ani v místních částech zrovna parcely nejedou. V tomhle hospodářským srabu,který nastal má každá hrouda s kamením cenu vyšší než se může zdát.
   Pokud by město akceptovalo ceny požadované soukromými vlastníky, bude právě zde na humpoláku křik, jak se utrácí a proč se to nedá jinam.
   Rozvoj města jedna skica na Rozkoši opravdu nezachrání, navíc se může stát,že na ni dojde ještě. Tak co pořád někdo nadává.

 11. Tak či tak se bude město rozvíjet na úkor zemědělských pozemků. Není vhodnější směr Čejov, Budíkov, Brunka?

  1. Jak se v ČR zatočilo se zábory zemědělské půdy to nemá obdoby. A je jisté, že infrastruktura města už nedovolí zvýšení počtu obyvatelstva nad hranici případných 14tisíc. Nedělejme si iluze, že půjde ten náš slavný Humpolec hnát pořád do polí. Nebude to možné.

   1. 14 tisíc? To Humpolec nikdy mit nebude. Zajímalo by mne, jak by ČR vlastně vypadala, kdyby tu proklinany komanč všude nevystavel paneláky. Kolik by bylo v Humpolci lidí? 6 tisíc? Nebo by paní starostka bydlela v centru města, jak by bylo roztahane?

    1. Ach jo. Máte představu jakou hustotu obyvatel je schopný vstřebat panelák a jakou bloková výstavba běžná za první republiky? Zjistěte si to. A přestanete nad komunistickými paneláky jásat.

     1. A/ nad paneláky nejásám, to jste se asi přehlédl. B/ je tu poptávka po blokové výstavbě, nebo spíše po sídlištích typu camping city na Jiricke? C/ prosim nějaká čísla k vaší argumentaci, představu nemám. Děkuji.

     2. Blokove domy o ctyrech patrech umi az o petinu obyvatel vic nez osmipatrove panelakove sidliste ala Rybnicek, protoze mate spoustu plonkove plochy mezi jednotlivymi budovami, ktera nejde rozumne vyuzit. A to nemluvime o ochlazovani v lete ze studeneho vnitrobloku. Bez spotreby na el. na klimatizaci. Tolik k tomu kolik obyvatel by mohl mit Humpolec nebyt panelaku.
      A otazku jaka by byla poptavka po tom co se stavi na Jiricke kdyby tu byly vybudovane architektonicky kvalitni blokove bytove domy a Humpolec nebyl soudruhy tak doprasen jste si polozil?

   2. A proč by nebylo? Infrastruktura se dá dobudovat. Jako to bylo předtím (60-80. léta).
    Ano, bude to na úkor zemědělské půdy.

    1. Jsem rád, že toto už máme za sebou. Z toho „budování“ se krajina a celkově kultura stavění vzpamatovává dodnes.

     frrrr

     1. Diky. Nechme uz ty rudy pomatence v klidu spocinout. Nejsme jako oni.

     2. Pane frr a vy bydlíte kde? V paneláku nebo RD?
      Jen tak pro zajímavost, ať víme zda nekážete vodu a…

     3. Panelák z roku 1965, třetí patro. Děkuji za optání 🙂

      frrrr

     4. Město se rozvíjelo i na přelomu 19. a 20.století, za první republiky. Vždy to bylo doprovázeno budováním komunikací a inženýrských sítí. Na tom není nic ke zpolitizování. Nejvíc tu zemědělskou půdu chrání lidé, kteří v životě nehospodařili. Kolik z těch chytráků nakupuje místní produkci? Ve finále si dojdou místo statkářské prodejny k němcům do marketů pro polské potraviny. Mokřiny na Rybníčku na kterých stojí paneláky určitě nebyly zásadně zemědělsky důležité. Rozhodně lepší stavět sídliště tam, než ve Smetance. Město se bude dál rozšiřovat, je to normální.

     5. a nebo nebude. To je taky normalni. Jenom to nekdo nedokaze pochopit. Na prelomu 19 a 20 stoleti take zeny nemely ridicak a volebni pravo. Bylo to normalni. Dnes uz ne…. Casy se meni. Klapky z oci. A nadavat nekomu, kdo s vami nesouhlasi, to by se melo zmenit okamzite!

 12. Ale no tak. Město se rozšiřuje, někdy pomaleji, někdy rychleji. Ale rozšiřuje. O tom rozhodují lidé, co do toho investují. Teď se spouští stavba OC na nádraží. A budou další. Kolem dálnice, i jinde. Vzniknou další domy, další bytovky.

  1. Ta stavba na nadrazi ktera tak spechala ze se prodej resil tesne pred volbama 2014? Diky, nechci. Lidi ted nemaj kde parkovat je tam plot.

   1. Vaše díky patří zastupitelům, kteří městský pozemek prodali. Teď už si tam majitel bude dělat podle svého zájmu. Stejně jako vy doma.

    1. Parkoviště je stále městské do doby,než onen investor začne se stavbou,asi se už k tomu chystá, když to oplotil

     1. Stavba již začala 🙂 Plot je tam proto, aby se milovníci starého AN nevrhali pod bagry a válce.

  2. Souhlas.
   A konkrétně tahle skica vnesla jistou dávku naděje, její čas přijde dřív nebo později. Jen aby vydržela ta chuť, dnes se půda neprodává, ale dědí.

     1. I staří hospodáři prodávali, kupovali a měnili pole a louky. Nevím proč by se nyní mělo jenom dědit… :/

     2. A že to hugny nedali taky na městský portál…
      Trochu alibismus.

     3. Tady to asi dokazou dostat, kdyz redakce chce. Na meste asi ne. Kdyz vedeni nechce.

 13. Proč? Protože hospodář měnil s hospodářem, ne s městem. Jestli vám říká něco selský rozum, tak ten hospodář si to dnes umí taky spočítat.

  Za další město nemá za co měnit.
  Leda až zjisti, že Jiřická má spoustu problémů, tak tam můžou měnit, otázka je s kým a za co.

  A k tyhle skice, stejně by to bylo k výstavbě nejdřív za 5-8 let, což na druhou stranu nevím, čím chtějí pokrýt potřeby mladých co se pozemků týče, ať už se bavíme o době do schválení nového úp či dobu platnosti nového úp.

  Pěkný víkend

  1. Jinak řečeno dlouhodobě se v Humpolci neinvestovalo do infrastruktury a přípravy nových pozemků. Město pro byznys, které pomáhá jen svým kamarádíčkům jako Bernard, Racek, Vodak a další násosky na odeesácký politiky.

   Jsem rád, že HumpolecGo vládne a doufám že ODS si v opozici pobude ještě několik volebních období.

   1. Znovu se ptám jaké pozemky a kde má město připravit a nabízet,když svoje plochy nemá. Víte o nějaké lokalitě? Jedna skica z Rozkoše ještě neznamená rozvoj.

    1. To určitě neznamená, když není městem návrh podporován…
     Město by rádo rozjelo další výstavbu v Jiřické, ale tam to nebude jednoduché.
     Údajně je tam problém s vodou, ale jestli se bavíme o zasakování nebo o jiném problémů to nevím.
     Rozkoš by byla skvělá, na náměstí seš hned a co jsem koukal na Street View, tak by tam mohl bejt hezkej výhled na Orlík, či Humpolec. Tohle je věčná škoda, ale chápu, že když seš v pozici pár měsíců, tak se pouštět do takové akce nechtějí, zatím jim chybí zkušenosti.

     1. Nesdílím váš názor, že na radnici sedí nekompetentní. Těžko dělat rozhodnutí během pár týdnů, za dalších pár týdnů může být vše zase jinak.
      Proběhnou změny a lokalita se může otevřít.

     2. Rozkoš je soukromý pozemek i soukromý projekt. Zastupitelé se mohou vyjádřit na zastupitelstvu příští týden. Když návrh bude tlačit opozice, budou muset koaliční vysvětlit proč ne změna UP. Jen jestli opozice chce tlačit projekt, za kterým je Rýzner 🙂

   1. Vše za čím je někdo z bratří Rýznerů je no go pro ODS a KDU.
    Milí občané máte smůlu 50% zastupitelů jsou aktivisté a zbývajících 50% jsou závistivci, kteří se nedokážou smířit s tím, že už nemají moc. A svoji zlost obrací proti jménu Rýzner.
    Ukázkové maloměsto.

 14. 50% zastupitelů jsou aktivisté a zbývajících 50% jsou závistivci, kteří se nedokážou smířit s tím, že už nemají moc.

  Rozdělené to pan má, koalice jsou aktivisti a opozice jsou závistiví.

  A jména si můžete přiřadit sám, internet očividně máte, tedy pokud vás to až tak zaujalo.

  Každopádně tady vidíte jak se o vás postarali ve chvíli když byla možnost stavebních pozemků.

  1. Tak, tak aktivisti nechtějí z různých zástupných důvodů
   Závistivci nechtějí, protože to projektuje Rýzner.
   A obyčejný lidi, utřou hubu a můžou zapomenout na další možnost vlastního bydlení.

   Jsme přeci město pro byznys.

  2. Internet sice mame, ale strasne by nas zajimalo, jak rozdelit ty zastupitele. Oni to o sobe na strankach mesta nepisou….. Tak kdyz to tak dobre vite, napiste to konkretne. Diky.

   1. Jo to by mne také zajímalo. Pramálo se orientuji. Ještě ze tu ty neokomsomolské kadrovaky máme.

 15. Nebudu se plést do vaší diskuze, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že u hlavních představitelů současné opozice ODS, KDU a STO, se jméno Rýzner nemůže ani vyslovit. Bernard nesnáší Rýznera architekta, za to, že v KAU chtěl aby pravidla platili stejně pro všechny bez rozdílu a Rýzner podnikatel, dopomohl jeho aktivitou k pádu ODS a KDU do opozičních lavic. Zároveň faktem je, že největší odpovědnost nesou Kratochvíl, Brukner a sám pan Bernard. Opoziční lavice nikoho ještě nezabila. A osobní nevraživost těchto lidí vůči Rýznerovým, je jen osobnostní nevyzrálostí.

   1. ČSSD má svým programem a lidmi, kteří ji zastupují rozhodně blíže k ANO, Piráti a HUGU než k ODS nebo KDU.
    Balnohová, Jůzl, Krbec, Loskot nejsou žádní pravičáci a myslím že chtějí pomáhat zdejším lidem a nejen podporovat zájmy pivovaru a vybraných podnikatelů, kteří si zde v posledních letech mastili kapsy.

    Chcete mi vykládat, že by ČSSD šla do koalice s ODS a KDU? Ani v minulých volbách nebyli v koalici z výše zmíněnými.

    1. Ani KDU ČSL nebyla v projektu tzv.Dohody. Tu odmítli jak lidovci tak vedení MO ČSSD i přes extrémní nátlak z vedení kandidátky STO.

     1. Jj Bernadova mafie se snažila co mohla, aby zachovala status quo🤮🤮🤮

     2. Naštěstí volič má svou hlavu a nenechá se opít levným pivíčkem.

     3. Psí dečka to s Dohodou překombinoval, a Charlie párátko jako starosta byla osudová chyba

  1. A pak ten paradox, kdy skicu kreslí zrovna Ryzner a KAU to bez odůvodnění zamítne.

   V tomhle hlavní roli sehrál jistě pan místostarosta Machek, ten jak si přál, aby se mladí lidé vratili do Humpolce, ale asi jen na nedělní oběd, když není kde stavět.

   Politika našeho města je k zblití ať tam sedí ti nebo ti.

   1. A jak byste konkrétně pomohl,pomohla ke zlepšení života ve městě?
    Máte jistě nějaký návrh,nebo ne?

 16. A neměli by s odpovědí přijít hoši a dívky z koalice či opozice? Peníze za to berou oni, ne já…
  Pojďme zpátky k tématu skica Rozkoš-Vilemov architekta Ryznera.

  Jsem přesvědčen, že městu by to velmi pomohlo, řadu let se Humpolec potýká s absolutním nedostatkem parcel, tak jen kdyby to…
  A souběžně s tím vy nevidíte benefit kvalitnějšího bydlení než činžák 2kk s výhledem do oken protilehlému činžáku?

  1. Apropo co říkáte na zřízení městského architekta vedle komise KAU za 800tis./rok jak jest navrženo v programu příští rady města??? Podle mého názoru, když komise s návrhem nesouhlasí, bude souhlasit architekt….

   1. Město potřebuje autoritu, ať KAU nebo architekt města, ale je politickou hloupostí a nevyzrálostí brojit proti výstavbě bytů a rodinných domů. Jedině tak zde budou chtít lidi zakládat rodiny.
    Je smutné, že je stejně aktivisticky zaslepená starostka Štěrbová.
    Ať se klidně staví v prolukách města, ale ať si developři postaví na Rozkoši byty, které Humpolci pomohou v dalším rozšiřování. Mimochodem plynou z toho zajímavé daňové přijmy a jiné benefity.
    Hloupé město zůstane městem pro byznys a nikdy se nestane městem pro život.

     1. Nehledal jsem ho tady poslednilch 20 let. V Hugny vkladam nadeji, ze se veci zmeni. K lepsimu

     2. Náhodou Humpolec je pěkné město k životu, vše podtatné zde je, školky, školy, sport, kultura.
      Viděli jste včerejší koncert v kině? Světová hudba na maloměstě. Ohledně kultury je Humpolec městem, které udává trend a málokde najdete něco podobného.
      Věřím, že lidé jako Štěrbová, Machek, Voplakal, posunou úroveň naší radnice zase o kus dál.

   2. A položil jste si k tomu i tu otázku pro koho architekt města bude pracovat?
    A pro koho pracuje KAU?

    Zajímavé je, jak tu někdo psal, Ryzner v KAU rovněž seděl a s koncem loňského roku skončil ve funkci a od té doby neví co je v rámci urbanismu a architektury koncepční, tedy aspoň dle negativního vyjádření KAU, které nedalo ani odůvodnění proč.

    Realita se skrývá v tom, že město z nějakého důvodu nechce a komise jako poslušný pejsek to rovněž neschválí.
    Myslet si, že Machek ač bez hlasů neumí ovlivnit hlasování je utopie.

    Podívejte se co má toto téma již reakcí. Lidi pozemky shání a když jim je město nedokáže zajistit tak prostě a jednoduše musí jinam.

    Zatímco p Voplakal zveřejněním návrhu/skici rozvířil horečnou debatu, tak třeba vyjádření místostarosty Machka, který toho nejspíše byl přítomen tu chybí, což mě mrzí, myslel jsem si, že to co tvrdili před volbami myslí vážně a tohle spoustě lidem až tak transparentně připadat nemusí a není se čemu divit. Co se za tím skrývá je v tuhle chvíli otázka, která v nějakém časovém horizontu bude odkryta a ten architekt za 800k/rok na tom zcela jistě bude pracovat.

    1. Štěrbová jse nechala opít rohlíkem a hloupě zaráží výstavbu bytů, baráků na Rozkoši. ANO je zklamaní. Hugo si s nima v radě města co chce.
     Pokud vám schází vyjádření místostarosty Machka, zajděte ve středu na zastupitelstvo se otevřeně zeptat. Pokud si myslíte, že s vámi bude vedení města diskutovat na anonymním servru jste blázni. Věci veřejné se diskutují na zastupitelstvu.
     Zavolejte, napište svému zastupiteli té strany, kterou jste volili a snažte se na ně tlačit, třeba konšelé pochopí, že bydlení je v Humpolci priorita.

     1. Hugo si s nima v radě města co chce.

      Co tím myslíte? Nepochopil jsem tu větu.

 17. Vůbec nechápu co tu všichni řešíte? Podíval se například nikdo z vás, kolik má pole, které studie řeší, různých majitelů? Víte kolik let by zabralo, než by se pozemky podařilo odkoupit? Několik majitelů znám a ti vám jednoznačně řeknou, že na jejich pozemcích se nic podobného stavět rozhodně nebude. Pozemky mají schované pro své děti. Navíc se jedná o půdu v bonitě 1, která je absolutně nedostatkové zboží.
  Zajímavá studie to rozhodně, ale realizace je prakticky nemožná.
  Myslím, že by se mělo město spíše zamyslet nad pozemky, které si nechalo uniknout. Například obrovská zahrada bývalého domova důchodců v Máchově ulici a dům samotný, nebo obří zahrada u Okružní ulice, kde je nyní vila obývaná cizinci. Pár míst pro bytovou výstavbu, které jsou k tomu navíc určené, se tady najde. Je jen třeba přemýšlet a mít koncepci…
  Hezký večer

  1. Kraj prevedl duchodak v Machovce na hasice.
   Vedle pozemek je soukromnika, ktery tam chce stavet bytovky.
   Problem s vykupem pozemku na Rozkosi neni problem mesta, ale soukromnika, nechapu proc mu jeste hazet klacky pod nohy, at si tam udela co chce, kdyz jde o vystavbu bytu a domu.

   1. Když jediný majite l neprodá, tak se stavět nebude a ani soukromý investor to nemusí finančně pokrýt. víte kolik je na např. v Německu za 1 hektar orné půdy? Klidně až 800 tisíc korun.

    1. A komu by to měl soukromník vlastně prodávat? Proč? Kdo to po něm chce? Nebo kde jste na to přišel?

    2. Klidně dám taky 800 tis. za 1 ha v katastru Humpolec 🙂 Dejte vědět. Za našich dědů se prodával 1 ha pole za 25 tis. a nechat si postavit barák taky 25 tis. taková byla hodnota půdy…

     1. Nejlepší je dát na inzerát na Basoš a hned jste v obraze 🙂

  2. Ano, a zas tolik jich tam není.
   Prohlédněte si radši pořádně tu skicu, plácáte tu nesmyslné závěry. Je to výhled do budoucnosti, který se nemusí naplnit v celém rozsahu skici, kdo nemá zájem realizovat nemusí, ale ukažte mi jednoho z těch co znáte co má favorita a říká ne, když mu dáváte nového superba. To jen tak pro příměr orná půda X stavební pozemek.
   Bonita tam 1 je ale když koukám po pozemku investora tak 1 tam nemá, zázrak nebo aktualizace? Bonita byla zpracována někdy v 70.-80. letech…
   A ještě mi řekněte kdo by to měl vykupovat? Město snad projevilo zájem o výkup nebo ten investor skici? Já to nevím….
   Ale napsal sem Ryznerovi mail, jestli by byl ochoten dát vyjádření jak to tam je majetkově, jestli majitelé tahají za jeden provaz, jak je to tam s bonitou, atd….
   Až budu mít odpovědi, nasdílím to sem.

 18. Vubec nechapu co se tady resi, kdyz je ted po volbach vsechno jasny a zarivy. Vsechno jde jako po dratkach a veci se resi driv, nez si nekdo vzpomene, ze by s nimi mohl byt problem….. Nebo se resi ty same sracky, co se resily pred volbama? Ze by to slo podle stejneho planu jako dobyti Kyjeva?

  1. Ať je to trochu k tématu.

   Starosta Machek je chytrej chlap navíc s Rozkoší je do jisté míry spjat tak by mě vyloženě překvapilo kdyby se projekt nesnažil podpořit kor když je to skoro královský počin se kterým by bylo jeho jméno navždy spojeno a rozvoj čili i benefity pro město či občany mohou být značné…
   Celkově je Hugo valnou většinou chápáno jako skupina pro rozvoj
   Humpolecka a tak kdo ví jestli i tenhle projekt nevychází z taktovky Hugo.
   Nechme se překvapit a i dál věřme že se to povede a jejich hvězda ještě stoupne v přímé úměře s pádem opozice.
   A že by je tímto dokázali zašlapat do spár mezi dlažebními kostkami na náměstí si uvědomí leckdo….

   Pěkný den

 19. Ta zhrzenost sympatizantů ODS a jejich voličů,případně těch co volili obskurní spolek Dohody je patrná a jasná. Zvolili stejnou taktiku jako opozice v minulém období.

  Všechno co dělá koalice je špatně a jakékoliv rozhodnutí je špatné a není k rozvoji města.
  Jen za nich bylo město krásné a rozvíjelo se. Jiný to neumí

  1. hele to je dobra schiza…. volici ods a dohody jsou zhrzeni protoze delaj to co minula opozice, ktera tim byla skvela…. to je dobrej dzouk!

   1. To že kritizují nikomu nevadí, od toho je opozice. Ale přijde mi podivné, že z bývalých ve vedení stále čiší to pohrdání těmi co je zákonitě vystřídali. To je to nejvíce podivné.

    Ta omezenost uvažování, že jedině oni byli ti vyvolení a nejsprávnější vést město.

 20. Lokalita je to zajímavá stejně tak skica. Pochybuji velice, že by investor nechal něco zpracovat, když by neměl osloveny další majitele.
  A Bonita?
  Podívejte se na Jiřickou.
  Potenciál lokality si páni nebo paní majitelé či majitelky velmi dobře uvědomují.
  Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
  Tak to bylo a bohužel i je.

    1. Tak to nezbývá, než přát paní Sterbove zdraví do sta let. Představa, že by traviči studní měli mít ještě vetsi moc, než dosud, vyvolává
     myšlenky na emigraci.

  1. Srovnavat ODS a HUGo je nesmysl. Stoji za nima uplne jini lidi s jinyma zkusenostma a vizi. To, ze se prohodily roke je ale pravda. Byvala aktivni opozice tedky vede mesto a to celkem sebevedome. Staci se podivat, co se uz zmenilo a ci se planuje.

   1. zmena je sice zivot a citat kohosi znameho a moudreho rika, ze clovek planuje a pan Buh se smeje….proto by me spis zajimalo jestli uz vsechno FUNGUJE!

    1. Všechno ještě nefunguje, ale je to na dobré cestě.
     Například už i pan Bernard si v našem městě nemůže dělat cokoliv si vymyslí.
     Na začátek dobrý, férový přístup pro všechny.

     1. OK, takze Bernard nemuze…. bla bla bla. Co dal se povedlo? Konkretne? Pro lidi. Sup sem s tim.

     2. Tak pro začátek stačí, že se rozpojila bernardovská klika.
      Na dnešním zastupitelstvu sledujte bod č 19 – pro lidi Hněvkovic, jasně uvidíte co dělá současné vedení a proč už to nedělalo vedení minulé.

      Vystavte jim účet za čtyři roky v dalších volbách, do té doby kontrolujte, sledujte ptejte se, ale ne na humpoláku.
      Za 10 minut začíná zastupitelstvo, běžte se osobně zeptat, co město již udělalo a co chystá. Nejlepší jsou informace přímo od zdroje, ne z anonymního humpolaku.

 21. Je třeba vyzvat už letos všechny strany a hnutí či uskupení v Humpolci,aby se snažili mít a hledat lídry do voleb 2026. Není to o tom, že někdo souhlasí s tímto vedením a někdo hořce vzpomíná na to minulé.

  Ono není lehké nastoupit po někom a převzít to. A lidé bohužel v politických stranách nejsou, v hnutích také a kandidátky rychlokvašky složené pod střechou někoho, o kom do té doby kandidáti pomalu neslyšeli, nejsou krokem do další vize města. A silné tváře,aby pohledal dnes v humpoleckých politických kuloárech.
  Tak hledejte, myslete, snažte se.

 22. Má být dnes na zastupitelstvu i nějaké vyjádření ke zde prezentované skice území Rozkoš -Vilémov?

   1. A je tady vůbec někdo, kromě tradičních haterů, komu se ta normalizační skica bez nápadu líbí ?

    1. Lokalita je to zajímavá, vlastně Humpolec nehumpolec.
     Podstatou je, že mohli vzniknout pozemky které tu chybí… Škoda

 23. 🙂 a jak to pomůže Humpolci, jak to má přilákat rodiny a udržet mladé lidi v katastru Humpolce?
  Pochopte 10-20 km, Pelhřimov je 18km, Brod 19km…
  Ale vlastně jste tím řekl/řekla skutečnost, kterou nikdo z města neřeší, nepodpoří, nerozvíjí -není kde stavět.

   1. Co to tady furt blábolíte že je konec s rozšiřováním? Na základě čeho? Vaše přání? Město dál poroste, jako jiná města. Nebude stačit čistička? Postaví se další. To samé další sítě. Fiala teď sebere zěmědělcům dotace a nebude kdo by pole obdělával.

     1. Tak aspoň že se o svoje obyvatele Humpolec postará. Všechno se jen zamítá a nic se nepodpoří.

     1. Nejsem autorem komentu na který reagujete, ale přikláním se na stranu, že občané/ voliči čekali větší dravost aktuálně úřadující koalice a opak je pravdou.
      Rovněž faktem zůstává, že lokalita potenciál má a tím neříkám, že se mi skica nějak extra líbí, otázkou však zůstává zda město udělalo maximum pro případný rozvoj či ne a zda-li vůbec mělo zájem.
      Mimochodem stejně se nic nezmění, pár nespokojených a pár šťouralů na místním webu nikdo neposlouchá a tak si říkám jestli by již nebylo na místě toto téma uzavřít.

     2. No oni treba i dravi chteji byt, jenze komunalni politika to uz je o kompromisech, vyberovych rizenich a verejnych nabidkach. Taky o odvolanich a nekdy o trestnich oznamenich. No a pak se vsechno brzdi. Takze je hezke vsechno naslibovat a pak cumet na drat! Komunalni politika totiz neni soukroma firma, kde si majitel „dupne“ a do mesice je hotovo….

 24. Přečtěte si koaliční smlouvu, k čemu se ANO, HumpolecGo, Piráti a STAN zavázali.
  Tomu se říká férová politika.
  Chápu, že vám vyhovuje to co zde bylo posledních 30 let, nic neslíbíme a co bude to bude. Vyčurané jak Velký Standa.

 25. Kdo hledá najde, a kdo koukl do RL tak už ví kdo teď tahá za nitky s aktuální vládnoucí koalicí.
  Skoro sem jim divím..

  1. Mikulda seděl v redakci už kdysi, to není nic nového. Je tam za opozici jako býval nynější místostarosta Machek.

 26. Koukl jsem do RL, ale nejsem takový znalec. Můžete nám obyčejným lidem, kteří nežíjí městskou politikou každý den, říci kdo tahá za pomyslné nitky.
  Předem děkuji za konkrétní odpověď.

 27. Tahat za nitky byl zvyklý pan Bernard, to mu definitivně skončilo, když “odtáhl” jeho trojský kůň paní Štěrbová.
  Nyní jsme svědky komunální politiky, která má v centru dění občany Humpolce a né zájmy pivovaru. KONEČNĚ!!!

  PS: jen doufám, že Machek a spol budou vládnout našemu městu několik volebních období.

  1. Držím palce městu Humpolec, aby mu nový čerstvý vítr v plachtách dlouho vydržel a kormidelník dobře obstál a nenajel na mělčinu nebo se nerozbil o útesy. Nebezpečí číhá za každou vlnou. Hodně štěstí!!

  2. Dobrý večer, chápu, že je to asi fajn šolich, ale tolik dobra si občané Hu jednak nezaslouží, druhak lze počítat s tím, že za rok, maximálně dva tu už bude ráj na zemi a pan Machek bude svatořečen a nadále se bude věnovat max výběrkům na artové zastávky busů a jiná podobná díla ze sfér, které jsou obyčejným smrtelníkům zapovězeny.

 28. Jestli se jim podaří tohle,, ukormidlovat,, tak klobouk dolu před nimi.

  Rozkoš by dostala pěknej kabát hodný 21.století.
  Navíc dokázat vyřešit problém s pozemky za půl volebního období a ještě takhle nastartovat městskou část- to je měřítko milá opozice.

  Držím palce.

  1. Jedna vec je chtit. Druha vec je, ze vam do toho vzdycky nekdo hodi vidle. A v pripade Rozkose je tolik zajmovych kruhu, ze to ne podle me naprosto nerealne, ze neco v tyhle dekade vznikne. Mozna tak par studii, jako ke krizovatce u Billy.

   1. Dobrý den, prosím vás mohl byste konkretizovat co máte přesně na mysli?
    Od člověka že stavebního úřadu jsem slyšel, že ta lokalita dává za humpolecko největší smysl a snad to už bylo i na komisi. Děkuji

    1. presne, urednikovi to dava smysl…. dava to smysl i dalsim subjektum? Majitelum stavajicich pozemku, pripadnym zajemcum o parcely, developerum, spekulantum atd. atd. atd

     1. Otázka je i technického typu. Bude mít případné postavení tolika domů kapacitu na připojení vody, Kapacitu na odpady a pod.

     2. Spekulantům to zcela jistě smysl dávat bude.
      A zbytek je o architektovi, který by měl znát možnosti, případně hledat řešení a to optimálně v součinnosti s městem. V dnešní době je možností víc než dost, otázka je zda se to na konci ekonomicky potká…. Zbytek je starostí majitelů. A pokud vznikla taková studie, tak mezi nimi jistě nějaká shoda panuje.
      Vaše starost to bude až ve chvíli, kdy projevíte zájem o parcelu.
      A buď na to mít budete nebo nebudete a nebo se vám to bude líbit nebo nebude a tak buď zaplatíte nebo vaše starost bude končit zde na Humpolaku. Ať už tak či onak místo je to velmi zajímavé, rozsah bych řešil poloviční, než řeší studie, tak aby byl konkrétně dotvořen intravilán obce Rozkoš. Do politiky se tu montovat netřeba.

     3. Říkal jsem si, že do toho nebudu vstupovat… nedá mi to…

      – studie vznikla primárně z toho důvodu, že existuje soukromý investor, který má na kopci několik pozemků a rád by je ekonomicky zhodnotil, nikoliv kvůli tomu, že ji chtělo město (alsepoň jsem to nezaregistroval).
      – to zda panuje shoda s obcí či nikoliv se můžeme pouze domnívat nebo věštit z modré oblohy, protože poslední zápis z příslušných komisí má datum 6.10.2023 a z druhé 24.4.2023 (btw pracují??)
      – bez hlubšího zkoumání si dovolím tvrdit, že studie byla členěna na etapy tak, aby v první řadě byly zastavěny pozemky investora, který ji zadal (logicky) a taktéž zde byla soustředěna největší hustota zástavby (logicky) ostatní pozemky byly „na půl plynu“ jako nějaký výhled v daleké budoucnosti nebo vůbec.
      – za mne než tato lokalita, tak je daleko zajímavější volná plocha mezi Jihlavskou a Okružní popř. mezi 5. května/ V Kopci/ Podhrad. Jenže to je asi „jinej gang“ 🙂 Podotýkám, že území „střílím od boku“ bez podrobjější znalosti místních limitů.

      frrrr

     4. Hádal bych, že vy bude kreslit územní plán pane frrr.

     5. Co je pan frrrr my víme, ale tak nám řekněte co jste Vy, že tak fundovaně žvaníte? 🙂 Šacoval bych to na brouka Pytlíka 🙂

     6. Mno…spíš pytlice…

      Na každé stránce je uvedeno jméno investora a je tam vyznačen i pozemek.
      Takže… O jakém developerovi tu vlastně mluvíte? A pak můžeme vynechat mou fundovanost a mužem hovořit o vašem amatérismu, protože celé pojednání o developerovi je čistá lež.
      Lokality co uvedl pan frrr jsou asi rovněž vhodné, pak už jen otázka, zda tam je rovněž někdo, kdo by vůbec měl zájem je řešit….
      Pokud to město nemusí nic stát, tak nechapu proč by to nepodpořilo…. Ještě bych podotkla, že všechny lokality, jestli jsem pochopila správně, jsou přímo v Humpolci, kdežto tato studie rozvíjí příměstskou část a řeší prázdný prostor uvnitř obce, což ,, logicky,, ani jedna z od boku vstřelených lokalit neřeší.

      Btw. Aspoň za mě, půda se neprodává, ale dědí a v budoucnu bude mít teprve hodnotu.
      Mějte se gangsteři z Čejova, mňau

     7. Trochu bych opravil.

      ad město to nebude nic stát) toto je velký omyl. Město to vždycky něco stojí – je to o dopravní a technické infrastruktuře, která je většinou převáděna do městského majetku, tzn. město přebírá její správu => opravy, údržba a vše okolo. Další věcí je dopravní zátěž, dostupnost/ nutnost výstavby občanské vybavenosti, kterou mnohdy soukromý investor/ developer neřeší, protože mu negeneruje zisk atd.

      ad příměstská část) Mnou zmíněné lokality jsou z mého pohledu minimálně srovnatelné s Rozkoší/ Vilémovem, ne- li lepší. Vámi zmíněné pozemky nejsou „uvnitř“ obce – jsou volnou krajinou a pokud tak zůstanou, skoro si myslím, že to tak bude lepší.

      frrrr

     8. Vraťte se zpátky na zem.

      To co jste napsal ohledně technické a dopravní infrastruktury se snad týká i každé z vámi uvedených lokalit..

      Jenže vámi zmíněné lokality nejsou VŮBEC uvnitř obce(příměstské části), ale na okraji města. Tudíž obce Rozkoš/Vilémov nikterak nerozvíjí.

      Dále mi zkuste říct kde hledat ,,vnitřek,, obce Rozkoš.

      A v ten moment, kdy si kdokoliv otevře mapu a podívá se, tak si musí říct, komu se to tu od boku s jinými gangy snažíte přihřát polívčičku pane frr.

      Shrnuli celé pojednání, zda se mi že se zde snažíte pouze přiživit na studii Ryznera, který má renomé a architekturu vytváří a prezentuje jinde než v místní žumpě, jak nějaký ,,plavajznik,, a nemá potřebu dávat urbanistické závěry, tak jako vy, když o příspěvek zpět sám říkáte, že urbanistou nejste, kdežto Luděk Ryzner donedávna v komisi seděl.

     9. 1+1
      Všechny lokace pana frrr jsou pozemky církve až na pár metrů Bernardova. =2

      Schválně jestli jim Machek skočí na špek.

     10. Ok, „zpátky na zem“.

      Ad „rozvíjení Vilémova/ Rozkoše“) Je to potřeba? Stojí obce Vilémov a Rozkoš o sloučení, minimálně to prostorové, když ne administrativní? Je potřeba zastavět volný prostor mezi nimi a je potřeba při průjezdu Rozkoší koukat z obou stran na protihlukovou stěnu? Je potřeba si „zadělávat na problém“ tím, že umístím bydlení nad autokrosovou trať a tím pádem budu řešit stížnosti na hluk?

      Ad „vnitřek obce“) reakce na jeden z komentářů „…….Ještě bych podotkla, že všechny lokality, jestli jsem pochopila správně, jsou přímo v Humpolci, kdežto tato studie rozvíjí příměstskou část a řeší prázdný prostor uvnitř obce, což …..“ Já tam totiž vnitřek obce také nevidím.

      Ad „jiný gang“) jako sice dobré tam hledat něco, co jsem tak nemyslel, ale ok. Prupovídka „jinej gang“ je z reklamy na T-mobile, kterou považuji za více než povedenou. Nic více, než odlehčení textu tím nebylo zamýšleno. Protože jsem avizoval, že lokality „střílím od boku“, dodatečně jste mne donutil/ donutila se podívat na katastr – pokud vedu obecnou diskuzi nad problémem, je mi momentálně opravdu jedno, koho pozemky jsou. A pokud hodláte generovat konstrukt frrrr>tchýně>lidovci>římskokatolická farnost, tak jste mne hodně pobavil/ pobavila. Jinak musím přiznat, že se mi mnou zmíněné lokality líbí čím dál tím více a víte proč? Protože se v tu chvíli město (čistě v teoretické rovině samozřejmě) bude bavit napřímo pouze s jedním subjektem, nikoliv haldou lidí různých zájmů jako v případě Rozkoše/ Vilémova. Otázkou je, zda jej nějaký spekulant nepředběhne a zda by o to církev vůbec stála.

      Ad „přiživení se“) fakt nevím, jak jste to z toho vydedukoval/ vydedukovala 🙂 Odpověď na Vaše odhadované myšlenkové pochody viz. výše. Větu „nejsem urbanista“ chápejte tak, že nedělám územní plány – jedná se o specializovanou multioborovou činnost, na kterou musíte mít příslušné zázemí/ tým lidí/ know how – jednalo se o odpověď na otázku, zda budu kreslit územní plán Humpolce, nic více. Jinak Vás mohu uklidnit, příslušnou odbornost mám. A ještě jedna věc – v komisi jsem „seděl“ ještě dříve, než Vámi zmiňovaný architekt, proti kterému po odborné stránce nic nemám – jen se jmenovala jinak !)

      Pěkný víkend.

      frrrr

     11. Vzhledem k tomu, že poukazuji textem na původní jméno příslušné komise (ta komise => se jmenovala), tak mi ta čeština přijde adekvátní?

      frrrr

     12. Líp bych tu rovnici nenapsal, možná ještě jedna osoba ti tam chybí.
      Že by X.

     13. Dovolím si zůstat u vykání. Ono i do zadele se dá poslat na úrovni.
      Tou osobou předpokládám myslíte bývalého místostrarostu. Jako fajn konstrukt, toto mne ještě nenapadlo. Musím se na to doma hned zeptat :))))
      Tak pěkný víkend ve Vaší „bublině“ – já jdu tvořit nějaké společensky prospěšné hodnoty.

      frrrr

     14. Tady to žije.

      Typická Bernardovka, snad si nikdo nemyslel, že nechá dvojku jen tak

 29. Humpolec nema opozici.
  ODS mrtvá.
  KDU mrtvá.
  Socdem výsměch.
  Starostové bez Hraly by byli v koalici.

  Humpolecgo, ANO a Piráti toť komunální budoucnost.
  Hugo dodá vizi a nápady.
  ANO donese hlasy.
  Piráti odhodlání.
  Hlavně je to férová politika pro Humpolec.

  1. Bylo na čase, že vyhořelá ODSka skončila, ještě aby skončila na republikové úrovni. Strana pro kmotry a podnikatele, kteří potřebují malou domu pro své firmy.
   Humpolec toho důkazem. Dobře jim tak.

   1. Faktem je, že dvě nejvýznamnější postavy humpolecké ODS (Kučera, Bernard) mají silně přes 70 let.
    Zbytek je mdlý a nevýrazný.
    Pochybuji, že vůbec zopakují výsledky z minulých voleb.
    Vidíme to i na celorepublikové úrovni. ZMAR, ZMAR, ZMAR!!!

    1. Sorry jako s Kratochvílem na špičce si koleduje ODS o volební výprask, to je takový ňoumík. Pokud chce humpolecká ODS pomýšlet na vítězství, musí být v jejím čele silná osobnost s tahem na branku.
     Kratochvíl umí politikařit, to je to jediné co ODS umí.

     1. Nekritizujte pořád to, koho má či nemá ODS na čele. Pokud máte koule, zkuste do ODS či jiné politické strany vstoupit a pomoci ji budovat jak po stránce osobnostní i politické místní agendy.
      Radit kdo koho má mít na čele, to není třeba, o tom ODS i jiné strany dobře ví. Ale mít lidi, kteří chtějí pracovat, to je to oč tu běží.

      Připo.ranost občanů, kteří se nechtějí nikam vydat a vstoupit do hnutí či strany je varující. Takhle tu opravdovou demokracii nevybujeme.

    2. Bernardovy půjde v příštích volbách o všechno.
     Tzn bude se snažit změnit územní plán kolem pivovaru ve svůj prospěch, zbourat všechny rodinné domky, které v tom místě vlastní a postavit další část pivovaru.
     A proto udělá maximum, i kdyby se měl nechat opětovně napsat na kandidátku a nalejt do ODS další peníze.
     Jde mu o hromadu peněz.
     Stovky milionů a zo to se už vyplatí udělat cokoliv, aby ODS v čle s ňoumo Kratochvílem upěla.

 30. Běžný občan ani nějakou změnu na radnici nepozná. To jen tady si pár místních hejtrů krátí čas svých životů.

 31. Náhodou supr, že se někdo snaží. Místo je to dobrý, jen ty velké krabice bych vyměnil za normální domky. Za mě lepší na kopci než vedle ubytovny v mokřadu.

 32. Diskutujete tu o nesmyslu. To,že si nějaké soukromá kancelář nakreslí domky někde, neznamená, že to hned bude město od soukromých vlastníků kupovat za každou cenu. Investic do infrastruktury je naplánováno dost jiných

  1. Hezky podsouvate myslenku, ktera za tim neni. Co kdyz ten clovek neposuzuje uzemi podle toho, kdo ho vlastni/ pro koho je to vyhodne, ale ma jine meritka?

   frrrr

    1. :)))) je hezke vedet, ze mam fanousky, kteri sleduji muj pohyb. Az budete potrebovat podpis na pupika, dejte vedet, prizastavim. :)))))

     frrrr

  1. Jsou stejne aktualni asi jako Rozkos/ Vilemov. Ja jsem se bavil o vhodnosti, nikoliv o aktualnosti. Pokud vim, mesto zadalo uzemni studii Plackov, na ktere se aktualne pracuje.

   frrrr

 33. Nevidím moc rozdíl jestli je motocross před/vedle nebo za… Spíš mě fascinuje další potenciální lokalita s potokem. V ten moment Rozkoš/ Vilémov a Zemansko jsou pro mě zajímavější. A řešil bych obě.
  Rozkoš bych řešil jinak, vytvořit, jak jste psal vnitřní část.
  Propojování mezi obcemi bych asi neřešil, stejně tak propojuje lokalita zemanska stejně tak i v kopci…

  Plačkov je akci města?

 34. Bavme se o aktuálním a hledejme vhodné řešení.
  Je zemansko aktuální, vzniká rovněž tam nějaká studie? Kdo ji kreslí a kdo je investorem, je někde k náhledu?
  Díky

 35. Problémem vize Rozkoš/Vilémov je hlavně to, kdo to kreslil.
  Nenávist je všudepritomná společně se závistí.

 36. Nooo.. Kdyby se tato vize měla uskutečnit, tak v rámci participativního rozpočtu by byl zajímavý návrh na vznik odpočinkové zóny, parku nebo jak to nazvat.
  Ale asi by to mohlo město žádat i po developerovi…

  1. Jooo park..

   Dnes u oběda kluk povídal jak jel kolem a na okraji pole přešlapovali tři lampasáci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rušení finančních úřadů nám oznámili e-mailem, tepou starostové Stanjuru

Pá Dub 14 , 2023
O zrušení 77 finančních úřadů po celé zemi se podle šéfa Svazu města a obcí řada starostů dozvěděla se zpožděním, mnozí o změnách chtějí ještě debatovat. Starostka Humpolce Alena Štěrbová po jednání poznamenala, že například v jejím městě je spousta právnických osob či podnikatelů. „Nenastane žádná úspora, budou vyšší náklady […]

You May Like

Témata