Peníze investují do centra města

37

Humpolec – Ještě během ledna a února bude město Humpolec kalkulovat s rozpočtovým provizoriem. Samotný rozpočet schválí na prvním zasedání zastupitelstva v roce 2018, které je prozatím naplánované na 1. března.

Jednou z největších investic, se kterou město v příštím roce počítá, je zajištění základní technické vybavenosti pro výstavbu rodinných domů v ulici Blanická. „Doufám, že vše klapne a bude to bez problémů. V lednu by se měl vybrat zhotovitel a do konce října příštího roku by měla být tato akce hotová," řekl starosta Jiří Kučera (ODS) na prosincovém zasedání zastupitelstva.

Další výraznou položkou v rozpočtu bude zásah do historické části města. „Další větší investicí je zahájení rekonstrukce poslední historické části města zahrnující Husovu ulici a Havlíčkovo náměstí. Tam by pak měla proběhnout další jedna nebo dvě etapy, které se budou týkat prostranství před městským kulturním a informačním střediskem, a Školní ulice," informoval s plány Kučera.

Starosta také neopomněl zmínit spolupráci města s Krajem Vysočina. „Letos se nám s krajem povedla společná investice, a to rekonstrukce ulice Lnářská, přičemž kraj financoval své silnice a město investovalo do pouličního osvětlení a chodníků. Na příští rok připravujeme společnou investici v ulicích Kamarytova a Čejovská. Věřím, že je to na dobré cestěz hlediska majetkového vypořádání a stavebního povolení. Teď půjde jen o to, jak rychle Kraj Vysočina zakázku vysoutěží," vyjádřil naději starosta.

Nové podoby by se měla dočkat i křižovatka ulic Pražské, Zahradní a Okružní u budovy Vodaku a Penny Marketu. „Nejvíce nás pálí křižovatka u Penny a Vodaku, kde je nejvíce nehod. Město vypracovalo studii, předali jsme ji na Kraj Vysočina a ten letos zařadil do rozpočtu projekt ke stavebnímu povolení. V roce 2017 by měl být hotový projekt. Pokud bude vůle na kraji, tak rekonstrukce by se mohla zahájit v roce 2018," popsal budoucí kroky Jiří Kučera.

Se všemi těmito rekonstrukcemi se pojí také opravy vodovodů a kanalizací. „Jedná se o ty nepopulární činnosti, kdy rozkopeme město, pak to znovu zahrneme a jsou tam ztracené miliony, které jsou tak trochu skryté. Když už ale do komunikace zasahujeme, je vhodné vše propojit," vysvětlil tyto kroky starosta.

Během zasedání zastupitelstva se do rozpočtového provizoria přidala i další položka, se kterou se původně nepočítalo. „Žádám o doplnění částky pět set tisíc korun do tohoto bodu na projekty komunikací," přihlásil se na zasedání o slovo místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo. „V kraji mají problém s tím, sehnat dobrou projekční kancelář. My bychom chtěli v lednu a v únoru oslovovat projektanty a zahájit sami projekty. Proto chci vyčlenit částku na tyto účely. Nemůžeme uzavřít smlouvu s projektantem, pokud to není kryté, proto je nutné to mít zanesené v rozpočtovém provizoriu," ukončil Namyslo.

Autor: Klára Šafusová ; převzato z: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/penize-investuji-do-centra-mesta-20161229.html
Zdroj: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/penize-investuji-do-centra-mesta-20161229.html

Petr

37 thoughts on “Peníze investují do centra města

 1. Prosím už nečiňte opravy ve smyslu zužování ulic. Zvažte znovu i plánované zrušení parkovací plochy před bývalým Kuchařovem.

  Rovněž ponechte alespoň stávající parkovací místa před poštou.

   1. Když už jsme u samotného centra, nezapomeňte učinit opatření k vymýcení zneužívání parkovacích míst na obou náměstích. Parkovací místa v centrech ostatních měst také nejsou odstavnými plochami pro dlouhodobá stání vozidel.
    Je to ostuda města, když návštěvník centra nemá kde ani na chvíli zaparkovat.

    1. 90 % míst na Horním náměstí zaberou hned po ránu úředníci MU, zaměstnanci KB a prodejen a hotelu na náměstí k celodennímu parkování zdarma ! A vedení města to už roky neřeší….

     1. Co byste také chtěli ve městě, kde na radnici sedí senilní sobci?

    2. No, to je volební téma! Určitě se ho někdo za necelé dva roky ujme. Na 100% s placenými parkovišti ve městě a s tím nezbytně souvisejícím zřízení Městské Policie zvítězí! Už se těším až konečně budu moci svobodně alespoň na chvíli zaparkovat na nějak moc často „zabukočených“ parkovacích místech v ul. Žižkova a Školní při akcích ve Fabrice (centrum je nejenom na náměstích). Jak to mohou na městě povolit, nechápu?! Doufám, že zase nebudou mít vyvolení výjimku. Pak se ale opravdu netěším na z daní nás všech placenou buzeraci v podobě městských černých šerifů. Odhaduji min 10 policistů + administrativa a velení = minimálně 10 – 11 milionu ročních nákladů. Drahej a dle mého mínění opravdu zbytečněj špás!

   2. Absenci parkovacích automatů a kontrolorů považuji spíše za přednost. Mimochodem se mi nestalo, že bych nezaparkoval vedle MÚ nebo za farou.

    1. Pokud parkujete v době mimo úřední hodiny,tak je to možné. Nějaké řešení pro auta úředníků by se ale hledat mělo. Bagatelizace nebo lhaní není řešení.

     1. Jirka to řešit nebude, proč si dělat nějaký problém. Raději žádné konflikty, pohoda, klídek, ještě dva roky a pak děj se vůle Páně. Takový byl vždycky. Jak jen mohou místní volit tyto lidi za ODS to je skutečně záhadou.

     1. Jiřík se Slávkem dostávají každý měsíc kolem 70 tis . Čili berou zhruba 3x tolik, než běžný občan našeho města. Myslíte, že též 3x tolik pracují ? ? ?

     2. Jejda, závist! Taková pěkná, typicky humpolecká Do nového roku Vám přeji, abyste si našel/a lepší práci a nemusel/a závidět druhým.

     3. Myslím, že u každého to nemusí být klasická závist. Já si například umím takové peníze také vydělat, takže určitě jim je nezávidím. Ale na druhou stranu mi také vadí, že oni za tyto peníze nenesou za svoji práci téměř žádnou odpovědnost. A to nemluvím o jejich minimální iniciativě při řešení problémů našeho města.

     4. pro důchodce slušný, nedivte se že se držej zuby nehty sesle

     5. Požádejte si o přesné vyčíslení na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. 🙂

     6. To snad ani není potřeby tuto informaci někde složitě shánět, je veřejná. Letmo jsem nahlédl do příslušného nařízení vlády o odměnách za výkon funkce zastupitele a lehkými počty jsem zjistil, že u obcí nad 10 tis. obyvatel, což je případ našeho Humpolce, má starosta plus minus 58 tis. Kč a místostarostové 49 tis. Kč. Tak hop sem s vašimi příjmy, kecalové!

     7. 58 tis je základní plat dle tabulek. Dejte si k tomu odměny a jste na 70 tis, ne-li více.

     8. Nic si k tomu nedáte. Toto je maximálně a neměnně vyplácená měsíční částka. Dle zákona o obcích na nic víc uvolněný člen zastupitelstva nárok nemá.

     9. Nárok opravdu nemá, ale možnost ano. A to je rozdíl…

     10. Jestli tu naznačujete, že někdo krade, sem s důkazy. Jistě Vás to proslaví, příští volby jednoznačně vyhrajete, budete brát totéž a nebudete muset závidět a psát takovéhle hanopisy…

     11. Lukáši. jste nějak mimo. Tady přece nikdo nic takového nepíše. Ale rada města může schválit mimořádné odměny a to je legální, tak nevím o jakém kradení a hanopisech tady píšete. Je vidět, že už jste taky dobře ujetej…..

     12. Díky za poklonu, snažím se jít s dobou:-) Ještě se musím přestat podepisovat a bude to… Holt jsem to nepochopil, tady najit něco nezlucoviteho a nezavistiveho je kumšt.

     13. To sice rada může, jak říkáte, schválit mimořádné odměny, ale musí k tomu přijmout usnesení. A ta, jak dobře víte jsou u nás v Humpolci veřejné a zveřejněné na stránkách města. Jestli výše uvedení představitelé mimořádnou odměnu dostali, dejte to na Humpoláku vědět, a já se vám omluvím. Pokud ne, nechte si už ty pomlouvačné kecy!

     14. Tady nejde o závist, ale dobře placenou nečinnost. V Humpolci byste našel schopnější kandidáty na radnici. Nemusí být členy vyčpělé ČSSD, či zkomírající ODS

     15. No přátelé já myslím, že dotyční, kteří jsou tu kritizování, se na radnici nedostali jen tak, asi je někdo zvolil, a to jsme byli my, voliči. V kombinaci s ohebným systémem povolebních vyjednávání to dopadlo, jak to dopadlo, ale za to si můžeme rovněž sami, legislativu, která toto řídí, schválili naši zástupci, námi opět zvolení. A mnozí čelní představitelé města (zejména v řadách ČSSD je to už tradice) nejsou členy stran, za něž kandidovali. Mne tu spíš udivil dotaz, zda někdo s trojnásobným platem pracuje třikrát více…. To je jako kdybychom se ptali, zda Češi pracují 6x více než Číňani, když průměrná mzda v ČR je oproti Číně cca šestinásobná.

     16. No to vaše přirovnání kulhá. Můžete srovnávat pouze srovnatelné. A jednom státě by teoreticky za trojnásobnou výplatu měl zaměstnanec přinést svému zaměstnavateli trojnásobný užitek. To ale bohužel pro vedení naší radnice opravdu neplatí…….

     17. Ja mam jen silne obavy pramenici z letite zivotni zkusenosti, ze korytari, kteri se tam budou chtet na*rat priste, na tom budou uplne stejne jako ti soucasni.

     18. Nechci spekulovat o užitečnosti lidí na radnici. Na to máme volby, abychom to sečetli. Míru užitku, o níž píšete, hodnotí zaměstnavatel, předpokládám, že město používá nějaké tabulky. Míra užitku je ale asi dost relativní. Můžete si oddělat směnu a jít domů s čistou hlavou, nebo svými rozhodnutími ovlivňovat budoucnost desítek nebo třeba stovek lidí. Obecně ale platí, že rozhodnutí prostě umí vydělávat větší peníze než fyzická práce, to tak bylo vždycky.

     19. Vstup si tam sám, chytráku. U obou platí, čím víc se lejno roztírá, tím více zapáchá

     20. Ti schopnější by HLAVNĚ museli chtít kandidovat…Je jedno za jakou stranu.
      Vyčpělá ČSSD? Skomírající ODS? Tak k nim vstupte a pracujte na zlepšení třeba už u humpoleckých poboček..

     21. Ale lidi si kvuli par stromkum proste nebudou kupovat cely les.
      Znam par schopnych lidi, ale ti maji se svymi firmami nebo profesni pozici starosti dost a casu malo. Takze to dopadne jako vzdy. Zase tam bude nekdo, kdo nema starosti a ma cas. A podle toho to bude zase vypadat.

     22. To jsou výmluvy..Člen zastupitelstva může být i ten co má profesní pozici. Schůze nejsou každý týden,materiály se na prostudování zasílají předem. Jde hlavně o to,aby dotyčný/á chtěli kandidovat a po případném zvolení v zastupitelstvu být.

     23. Zasedání zastupitelstva sice je jednou za dva měsíce, ale pokud se té funkci chcete opravdu poctivě věnovat, tak tomu musíte obětovat cca alespoň 2 hodiny denně. Anebo k tomu přistoupí tak jako většina současných zastupitelů a pak vám stačí asi tak 4 hodiny jednou za dva měsíce…….. a vedení města vyřeší vše za vás a vy jim to potom jenom zvednutím ruky schválíte…….

     24. Dvě hodiny denně je trochu přehnané. Ale souhlasím s tím, že věnovat se je nutné, ne jenom přijít na zasedání.

      Pokud však opravdu ten který nemá čas kvůli práci se stát členem zastupitelstva, těžko může kritizovat těch pár odvážných co do toho jdou.
      Je potřeba hlavně nové tváře po roce 2018, nebát se na ně vsadit.. Pokud budou.

     25. Bohužel, já si myslím, že to přehnané není. Ale takto k tomu málokdo přistupuje. A navíc, každému kdo by chtěl něco změnit nepomůže většinou ani vedení města, ani úředníci MÚ. Všichni chtějí svůj klid a co nejméně práce a problémů,,,,,,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přírodou Peru – Andy - Pavel Bezděčka, RNDr. Klára Bezděčková, Ph.D

Út Led 3 , 2017
Středa 04.01.2017 17:00; Humpolec

You May Like

Témata