Zemědělská akademie slaví 120 let

Humpolecká Česká zemědělská akademie si tento pátek odpoledne připomene významné výročí od svého vzniku.

Pořadatelé zůstanou věrni programové skladbě oslav před deseti lety. Opět se počítá s průvodem městem, prohlídkou všech školních pracovišť i setkáním abiturientů.


Někteří absolventi jednotlivých ročníků si již zamluvili na páteční večer své třídy kvůli posezení. Tyto prostory tak budou suplovat restaurace se salónkem, kterých v Humpolci není až tolik, aby pokryly zvýšenou poptávku.


Na přípravě oslav se podílí i současní studenti akademie.V rámci kroužku ručních prací vyrobili během dvou měsíců stovky suvenýrů se zemědělskými motivy. Na oslavě nebude chybět ani almanach. Kromě obvyklých součástí se podařilo získat pěknou vzpomínku od jednoho z absolventů na legendárního ředitele z dob první republiky Otakara Březinu, jehož studenti si tehdy říkali Březinovi hoši. Další z příspěvků pojednává o řediteli Františku Samcovi, který provedl ústav normalizačním obdobím a pozvedl ji na vynikající úroveň. Nejenom osazenstvo školních lavic se může těšit i na názory soudobých studentů. Ačkoliv celkové náklady na výtisk jsou neporovnatelně vyšší, bude cena almanachu symbolická, a to 20,-Kč. Za tento drobný obolus si návštěvníci nejenom počtou, ale za stejnou sumu si mohou zakoupit i občerstvení.


 

Čtěte dále:   Sportovní halu a sokolovnu v Humpolci převezme město. Jiskra nemá na opravy

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vloupání do domu v Humpolci

St Čvn 20 , 2007
Do rodinného domu se v pondělí 18. června ráno vloupal v Lužické ulici v Humpolci neznámý pachatel. Čtěte dále:   Sportovní halu a sokolovnu v Humpolci převezme město. Jiskra nemá na opravy

You May Like

Témata