Sedlácký dvůr v Jiřicích

18

Před týdnem byla otevřen dlouho očekávaný objekt v Jiřicích. Jedná se o penzion s restaurací hned na návsi kousíček od památné lípy.Dnešní podobě nové jiřické restaurace a ubytovacích možností v malé vesnici u Humpolce předcházela rekonstrukce bývalého statku, typického sedláckého stavení. Dnes v Jiřicích existuje báječná restaurace, která je na úrovni. Stejně tak ubytovací kapacita penzionu, která je také na úrovni a přitom za slušnou cenu.
V restauraci, jejíž interiér odpovídá sedláckému stylu. Masivní dřevěné židle a stoly, dekorace a celkovou atmosféru podtrhují krbová kachlová kamna. Škoda je, že nešvar běžící televize, kterou nikdo neleduje, je zažitý i zde. Mladá, milá obsluha, která je mně osobně o to milejší, že děvčata nemají ráda zakouřený prostor a intenzivně větrají. Toalety jsou čisté, upravené a ve standardu náročnějšího zákazníka.
Najíst se tu můžete pohodlně do sta korun. (hotovky: 40-70,- Kč + přílohy: 10-20,- Kč), Půllitr 13° piva Bernard jsem si dal za 20,- Kč :)) U vedlejšího stolu jsem viděl míchané nápoje, můžete si dát pohár apod. Už teď vím, že budu pravidelným hostem…
Dozvěděl jsem se od spolusedících, že k dispozici je ještě salonek a bude k dispozici ještě jeden pro uzavřenou společnost, kde se nebude obsluhovat, ale skupinka si bude moci dělat maso na grilu, dostanou soudek piva s pípou a ostatní nápoje, obsluhovat se budou sami a zaplatí jen to, co zkonzumují. V létě bude na dvorku posezení, aby si děti mohly hrát v uzavřeném prostoru a rodiče nemuseli mít strach, že je srazí auto.
Přijeďte se sami k nám do Jiřic přesvědčit. 

Čtěte dále:   Plánovaný obchvat Humpolce čeká revize kvůli územnímu plánu

olaf

18 thoughts on “Sedlácký dvůr v Jiřicích

 1. Dneska jsem si tam dal výbornou večeři. Ve vedlejším salonku, kde se nehulí …
  A také jsem zapomněl napsat, že skoro nejhezčí (samozřejmě kromě obsluhy) jsou nádherné dubové stoly.
  Olaf

  1. Tak jsme tam byli. Vše je opravdu pěkné, stylové a majitelům gratuluji a přeji jim hodně úspěchů v podnikání.
   Ale pokud mají být ty úspěchy opravdu stabilní a dlouhodobé,
   tak je nutno sehnat lepší kuchaře, jinak prvotní nadšení hostů opadne, každý se tam podívá, ale nebude se vracet na jídlo ! A to je zásadně špatně. Přeji hodně úspěchů při hledání dobrých kuchařů. Opravdu to nemůže vařit ten kdo sice dobře vaří doma – to tady nestačí.

     1. Tak to je tedy omyl, za pravdu dávám, že jsem sháněla ty nejleší, ale bohužel jsem neměla se ským dohadovat, sehnat výborného kuchaře je moje zbožné přání, pokud o někom víte dejte vědět.Domnívám se, že většina kuchařů jezdí vařit do zahraničí jsou tam lépe placeni.M.P.

  2. Paní hostinská sháněla ty nejlepší kuchaře z Humpolecka, ale s nikým z nich se na spolupráci nedohodla.

 2. Ještě to chce točenou kofolu a občas rockový koncerty aby se návštěvníci i kulturně nabažili.

  1. Točená kofola mi byla nabízena dodavatelem, zatím váhám.Rockové koncerty?Mám obavy…, ale chystám country večery, možná již příští týden.

   1. Souhlasím, country večery se sem budou asi hodit podstatně víc, než rockové koncerty. Na ty máme přece třeba Karambu.

    Jinak pro kofolu hlasuji všemi dvaceti prsty co mám. Je výborná a co vím, hodně lidí ji i pije, takže by se Vám to mohlo i snad vyplatit. 🙂

 3. Ahoj v Jiřicích. Marušce a Láďovi přeju hodně spokojených hostů a spoustu návštěvníků. Jestli jste narazili na nějaké nedostatky, určitě je brzy odstraní ke spokojenosti všech zákazníků. Již dvakrát jsem měla možnost s rodinou využít ubytovacích služeb v tomto penzionu a musím říct, že takový servis jsme ještě nikde neměli a to ještě nefungovala restaurace. Až budeme mít cestu okolo tak se určitě zastavíme. Vlaďka s rodinou (Lužná u Rakovníka)

  1. Tak jsem včera kolem 5 hodiny odpolední navštívil tuto hospůdku. Mám několik výtek: obsluha, která byla zde zmiňována jako milá se asi změnila, obsluhoval mě s přítelkyní nějaký mladý klučina, který byl poměrně nepříjemný a bylo na něm vidět, jak je otrávený a že ho to nebaví, ale budiž. Po té co nás obsloužil posedával na stole a koukal na TV, coz mi taky neprislo moc vhodne, samozrejme, chapu to, nikdo tam nebyl, mel cvilku volno, ale zkratka, moc dobre to nevypadalo. Televize, ktera taky byla jiz zminena – to je des, ne snad kuli tomu ze to rusi sedlacky interier, ale zvuk u ni byl pusten snad naplno a bylo to dosti neprijemne. Dale by to chtelo rozsirit vyber jidel!! Ja i pritelkyne jsme si dali veprovy platek, nebylo to spatne, ale maso bylo mirne citit prasecinou, nevim zda to bylo maso starsi ci proste nejaky nepovedeny kousek, ale kazdopadne jsme to oba snedli, takze ne, ze by se to nedalo snist, ale ze bych si to musel dati znovu…Pak jeste dale mi byla tatarka, kterou jsem si dal k hranolkum, dana i s mistickou na talir mezi jidlo, coz si myslim, ze take by chtelo napravu. Nebo jsem moc narocny??? Chvalim interier, moc hezke. A ceny jsou taky priznive, tedy az na americkou limonadu, ktera stoji 45 KC, napr. „U Jiriho“ stoji 20,-. PP(xx22)

   1. Odpovídám na několik výtek, za které jsem vděčná svým hostům , neboť dělám vše proto, aby Sedlácký dvůr byl k plné spokojenosti zákazníků a rádi se mi tam vraceli.Tento „číšník“, který je zde na brigádu, už nadále u mě nebude pracovat Měla jsem možnost se sama přesvědčit, že zde pro něho není místo.S tou televizí:já naprosto chápu, že je to do stylového hostince“anachronismus“, dost jsem o tom přemýšlela , nakonec jsem ji tam dala proto, aby se využívala pokud je třeba fotbal večer…vyvýjíme se…S tím masem to tedy nechápu, máme jenom čerstvé maso…Pište své názory, ráda si je přečtu – majitelka „Sedlácký dvůr“ Příhodová

    1. je velmi sympatické, že majitelka zde chce konstruktivně komunikovat. To se mi velmi líbí a i když jsem zde nebyl při první návštěvě zcela spokojen, hlavně s chutí jídla, rád se vrátím a přesvědčím se o pozitivním vývoji, který majitelům přeji, protože jinak je to začátek živoření. Budu se těšit a napíšu po další návštěvě svoji zkušenost opět zde. D.M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak vznikají fámy

Čt Bře 29 , 2007
Všichni to známe – někdo někomu něco řekne, ten to lehce upraví a pošle dál a ten poslední se dozví úplně něco jiného. Fámy mohou ale vznikat i tím způsobem, že již ten první šiřitel si vymyslí zcela nepravdivou informaci. Důvody k takovému počínání mohou být různé. Dotyčný chce někoho, […]

You May Like

Témata