V SeneCura SeniorCentru Humpolec klienti poznali irskou a anglickou gastronomii

SeneCura SeniorCentrum Humpolec pořádá pro své obyvatele pestrou paletu aktivit po celý rok. Každý měsíc mají klienti domova možnost ochutnat vybranou světovou kuchyni. Například během léta objevovali Irsko a Anglii.

V čem gurmánské týdny spočívají? Jedná se o každoměsíční aktivitu, kterou připravuje personál domova, vždy se zaměřením na jinou zemi. „Celý týden věnujeme tamní gastronomii, ale také zajímavostem a historii. Máme připravený plán gurmánských týdnů na celý rok a poté jednotlivé dny věnované světové kuchyni. Přesně tedy víme, co se bude každý den dít,“ říká ředitel SeneCura SeniorCentra Humpolec Jiří Vlček. Letos klienti online zavítali třeba do Číny, Rakouska či Chorvatska.

Good morning! Možná i tímto pozdravem celý týden pro klienty domova začínal. Na programu byla především ochutnávka tradičních irských a anglických pokrmů: Fish and Chips, tedy smažená treska v těstíčku s hranolky a majonézou, či tradiční irská kotlíková polévka, což je hovězí vývar se zeleninou a bramborami. Nechyběly ani hovězí kostky na černém pivě s bramborovou kaší.

Většinu specialit připravují kuchaři SeniorCentra. „Stejně jako u některých ostatních aktivit, také v tomto případě chceme klienty aktivně zapojit. Gurmánské týdny jsou pak dvojnásobným potěšením,“ doplňuje ředitel Jiří Vlček. Aktivizační zaměstnanci domova proto s klienty spolupracují i třeba na výzdobě společenských místností.

Nejen jídlo však tvoří kulturní specifikum dané země. Proto zaměstnanci SeniorCentra Senecura zařadili do programu i zajímavosti týkající se Irska a Anglie – přednášku, promítání Cestománie, povídání o zajímavostech a poslech hudby. Někteří klienti tyto země v minulosti navštívili, a mohli tedy nabídnout své zážitky z cest.

Na konci týdne se klienti už těší na další měsíc. „Z terapeutického pohledu je tato aktivita vhodná i pro seniory s Alzheimerovou chorobou, protože vzpomínání na minulost a zároveň získávání nových informací je důležitou součástí reminiscenční terapie,“ říká sociální pracovnice Silvie Rokosová.

Cestování do jiných zemí v rámci gurmánských týdnů je jednou z příležitostí, které umožňují klientům prožít zajímavé a zábavné dny. Mohou tak v pozitivním smyslu podpořit každodenní život v domově, setkat se s ostatními klienty a přitom získat mnoho zajímavých poznatků a informací.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Snaha fotbalistů Kostelce byla marná. Klíčovou byla červená pro jejich kapitána

St Říj 5 , 2022
Jasným vítězstvím rezervy Humpolce 4:1 nad Kostelcem skončilo utkání skupiny A fotbalové 1. A třídy. Výsledek se přitom nerodil lehce, hosté rychle vedli a pak ještě za stavu 1:1 zneškodnil kostelecký gólman Roman Plavec penaltu.
Fotbalisté Humpolce v divizi přišli o bod ve Staré Říši až inkasovanou brankou v nastaveném čase

You May Like

Témata