U nás v Kocourkově

5

Jo-jo, čas peláší jak splašený Hatátitlá a už tomu bude téměř rok, co jsme zde na Humpolákovi diskutovali na téma nočního hluku a nepořádku v ulicích města. Schválně – co byste řekli, že se za ten rok změnilo?


Ano, přece jenom k něčemu došlo. Podnik “Fabrika” byl uzavřen, čímž se poněkud ulevilo obyvatelům Havlíčkova náměstí. U diskotéky “Zálesí” přibylo pouliční osvětlení, které nemá ani pozitivní, ani negativní účinek. Frekvence návštěv policejního vozidla v okolí diskotéky se mírně zvýšila, což má za důsledek zklidnění situace alespoň po dobu jeho krátké přítomnosti. Schválně  mluvím o policejním “vozidle”, neboť policisty jako takové nezahlédnete (pokud nepřistoupíte až těsně k vozu a nenahlédnete dovnitř).
Jinak ovšem vše pokračuje ve starém duchu. A co byste také očekávali, když jste po vznesení stížnosti na noční hluk zástupci města vyzváni: “Tak nám řekněte, co máme dělat!” Je to opravdu zvláštní situace, když neexistují jakékoliv možnosti (nebo existují?), jak usměrnit pár mladých opilců a výtržníků. Jednorázové akce policejního zásahu, kdy
je u mladistvých zjišťována přítomnost alkoholu, o které jsou mnozí už týden dopředu obeznámeni, asi nemá valného významu. Důsledek zjištění opilosti nemála nezletilých v podobě zveřejnění rádoby alarmujícího článečku v oblastním tisku – je více než trisktní.
Ani oslovení “vyšší mocnosti” vám není nic moc platné. Hygienická stanice sice zjistí překročení normy povolené intenzity hluku, ale aby mohla učinit patřičné kroky k nápravě, musí zjistit primární zdroj hluku. Tím nejsou opilé děti v ulicích, tím ani není majitel objektu, u kterého dochází k největší kumulaci hluku. Je nutno najít provozovatele diskotéky, a to byste nevěřili, jaký je to pro státní úřady složitý úkon. Já vím – vy byste na to šli logickou, tou nejjednoduší cestou. Prostě byste oslovili vlastníka a chtěli byste vidět nájemní smlouvu, ze které byste zjistili, komu objekt pronajímá. Ovšem naše úřady na to jdou „od lesa“ a možná někudy až přes Brussel, protože se jim stále nepodařilo provozovatele vypátrat. Inu, kde se nechce, tam to nejde a ruka ruku myje.


Ono se ale nejedná pouze o hluk. Situace zřejmě vygradovala o právě uplynulém víkendu, kdy rozjaření mládežníci uspořádali o páteční noci v ulicích města utkání I.ligy ve fotbalu, přičemž místo meruny jim vhodně posloužily odpadkové koše. Poté, co koše zakončily svoji fotbalovou éru ve vodách rybníku Cihelna, byl mládeží nalezen jiný druh zábavy. Bohužel, formou naplnění volného času se stalo rozbití prosklené výlohy obchodního domu naproti poštovnímu úřadu. Co dělat, ptáte se snad. (Ale jemináčku, nebuďte tací suchaři!) Co dělat, ptaly se i prodavačky, když přišly v sobotu ráno do práce. (Holky naivní!) Vyšetřujícími policisty jim bylo sděleno, že protentokrát je třeba takovou záležitost tolerovat, neboť v pátek bylo “poslední zvoně”, a tak studentíci poněkud neudrželi uzdu svých rozbouřených vášní. Když prodavačky vskutku velmi drze namítaly, že by bylo vhodné najít a označit viníka, aby také někdo uhradil vzniklou škodu (holky naivní podruhé!), dostalo se jim doporučení, aby se blíže obeznámily se zákony naší země. Dle nich jsou totiž mladiství právně nepostižitelní a nikoho z pomazaných hlav ještě nenapadlo snížit věkovou hranici právní odpovědnosti, anebo ji prostě a jednoduše převést na rodiče. A tak je možné v našem státě páchat trestnou činnost (včetně vražd) bez jakýchkoliv obav z postihu. Stačí, když vám bude sladkých “…náct”. Vítejte v Kocourkově!

myska

5 thoughts on “U nás v Kocourkově

  1. Já myslím, že je co dodat. On totiž problém není jenom v tom, že pokud se zblízka nepodíváte do auta tak nevidíte pojicistu, ale oni policajti asi jezdí po městě s klapkami na očích. Jak jinak je možné, že nevidí např. to jak dnes a denně porušují kamiony zákaz stání ve Lnářské ulici a vytvářejí tam velmi nebezpečné situace a vozidla policie jezdí vesele okolo a nezasáhnou. Taktéž přes noc a hlavně přes víkendy si v Humpolci parkují kamiony kde chtějí, včetně zákazů stání a opět nic. Uvědomují si chlapci od policie, že si je platíme ze svých daní a měli by se starat o naše blaho ?
    Hlavně, že bojují, že chtějí více peněz z našich daní na odstupné, odchodné a na platy. Já jsem pro, ale až dokáží, že si to zaslouží a to ti z humpoleckého oddělení tedy určitě nejsou !!!!!

  2. Chtěl bych komentovat trochu mimo mísu k Lidlu – pro mne tahle firma neexistuje a chodit tam nebudu.Je pravda,že u nás nemají co pokácet,ale stejně.Jejich super akce ať si strčí do ….

  3. Kamiony parkují i v Hálkově / hlavně kolem Cihelny a Sukna / a to zásadně v zákazu a jak psal někdo přede mnou místní šerify to absolutně nezajímá. To je nemůže statosta nebo vedení města srovnat ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotbal na Humpolecku

Út Kvě 24 , 2005
Humpolec asistoval oslavám. Žádnému týmu se venku se nedařilo.

You May Like

Témata