„Perníkovou chaloupku“ u Humpolce obsadili bezdomovci Jan a Antonín

8

Poblíž výpadovky z Humpolce na Jihlavu stojí na okraji lesa chata, kterou nelze přehlédnout. Je totiž natřená křiklavými barvami, takže v lese výrazně svítí. Místní jí většinou neřeknou jinak než perníková chaloupka. Nastěhovali se do ní lidé bez domova.

Už několik let v chaloupce žijí lidé, kteří sami sebe nazývají bezdomovci, přestože v tomto případě ten výraz vlastně příliš nesedí. Chatu už někteří z nich pokládají za svůj domov. „Jsme bezdomovci a tady jsme doma,“ říká jeden z nich, sedmačtyřicetiletý Antonín Bárta.

Fotogalerie

Sedíme před chatkou pod stříškou na vybledlé sedačce a Antonín mávne rukou směrem k městu: „Tam dole mám manželku.“

Tam někde dole ve městě Antonín žil dřív, než se cosi stalo a on přišel o manželku i bydlení.

Už rok je jeho stálým spolubydlícím devětatřicetiletý Jan Sýkora. I on přišel o manželku a navíc také prošel protialkoholní kúrou.

Neúspěšnou, protože, jak přiznává, přestat pít může jen ten, kdo přestat chce – a on nechtěl. V Humpolci žije jeho matka, on ale zvolil život na ulici.

Zdroj a více zde: http://jihlava.idnes.cz/bezdomovci-ziji-v-pernikove-chaloupce-u-humpolce-fbb-/jihlava-zpravy.aspx?c=A161107_2284407_jihlava-zpravy_mv

Čtěte dále:   Humpolec na videu: Z Humpolce do Jihlavy

Petr

8 thoughts on “„Perníkovou chaloupku“ u Humpolce obsadili bezdomovci Jan a Antonín

  1. do ty doby nez se kluci opijou a zapalej spolu s chalupou pulku lesa… Me to teda nijak zvlast nadherny nepripada.

     1. free život, OK, bohužel oba si pořídili několik dětí, Sýkorovi se o jedno stará máma a další dvě jsou někde v ústavu. A Bártovy jsou nejmíň tři ve Vlkový smečce. Tihle teplý bratří jsou nezodpovědný zmetci, který my hloupý, co makáme, živíme. Je i jejich haranty. Nechápu, co tím chtěl autor toho článku říct. Asi to, že my jsme pitomci.

     2. Láďa Harák by se asi divil jaká svoloč ,,hospodaří,, v chatce kterou léta obýval.Ten článek je plný blábolů,ale co autor z těchto individuí mohl dostat.Pisatel Pátek, 11.11. 2016 – 17:24:21,má absolutní pravdu.

     3. Jestli ta chata něčí je tak by je měl vypakovat. Nic dobrého pro město z nich nekouká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kniha KAMARÝTOVA KRONIKA

St Lis 9 , 2016
Infocentrum Humpolec nabízí novou knihu KAMARÝTOVA KRONIKA. Čtěte dále:   Ulož.to v původní podobě končí: co to vypovídá o naší společnosti?

You May Like

Témata