Petice proti plánované stavbě bytového domu v ulici Dvorská v Humpolci.

26

Petici lze podepsat v Biocentru ve Dvorské ulici 571.

Vážení spoluobčané, vzhledem k níže popsané situaci, bych Vás chtěl požádat, aby jste nás svým podpisem podpořili, ačkoliv nemáte přímo bydliště v uvedené lokalitě. Kdysi jsem se podílel na petici proti spalovně zdravotního odpadu v Nerudově ulici a jednáním s městem byl projekt zastaven. Nedopusťme tedy, aby nám město zastavěli bezohlední developeři svými projekty. Dnes se jedná o projekt v naší ulici, zítra se ta samá situace může opakovat u Vás. Nemáme žádný problém s podnikáním ve stavebnictví a podotýkám, že se mi návrh pana architekta osobně líbí, bohužel bych ho koncipoval úplně do jiné lokality a ne do staré zástavby poblíž centra. Myslím si, že by i architekt měl brát ohled na danou lokalitu.

Řízení je ve stadiu jednání se státní správou. S vlastníky okolních nemovitostí dosud nikdo oficiálně nejednal. Přitom se výstavba týká nejen majitelů a obyvatel nedalekého sídliště Na Rybníčku, ale i provozovatelů služeb, majitelů obchodů a dílen. Základy místních domů byly položeny za Rakouska-Uherska. Zamýšlený projekt se do této zástavby nehodí a to nejen vzhledem, ale i tím, že jeho výstavba zastíní jediné slunečné části dotčených nemovitostí. Opačnou stranu domků svírá úzká, historická ulička Alešova. A též přinese ztrátu soukromí majitelům nemovitostí pod zamýšlenou stavbou. Nemluvě o možném narušení podzemních vod plánovanými vrty.
Dále zastavěním tak velké travnaté plochy se zabrání vsakování srážek a ty budou svedeny do kanalizace. Tím se zvýší průtok a zátěž, již tak problematické části kanalizačního systému Stromovka – sídliště Na Rybníčku. Nedílným dopadem bude i zhoršení dopravní situace v ulici Dvorská a okolí, a to nejen po dobu výstavby, ale i po ní. Neboť se dá předpokládat, vzhledem k velikosti objektu, zvýšení provozu a parkování osobních automobilů. Tímto se ještě více znemožní dostupnost místních provozoven.
Děkujeme, že nejste lhostejní k našemu městu. Dušan Kalivoda.

Petici lze podepsat v Biocentru ve Dvorské ulici 571.

26 thoughts on “Petice proti plánované stavbě bytového domu v ulici Dvorská v Humpolci.

 1. Mě se stavba líbí, přijde mi to jako velmi zajímavý nápad a byty jsou rozhodně třeba.
  Domnívám se, že základ, na kterém je petice položená, nemá šanci uspět.
  Pokud chceme měřit všem stejně, pak mělo něco podobného vzniknout i kolem rozhledny na komínu nebo k zákaznickému centru, které je vybudováno v samém centru města Humpolec a s parkováním, komunikací s dotčenými osobami / sousedy, zvýšeným výskytem aut, parkování atp, kterými argumentujete, se nikdo, zřejmě záměrně, nezabýval.
  Toto je alespoň něco, co může do města přinést několik bytových jednotek a pěknou architekturu.
  Že někomu nebude svítit do oken slunce je opravdu slabý argument, stejně tak záchyt dešťové vody.

  1. Požadavek na proslunění bytu je dán vyhláškou a normou, tzn. nejedná se o žádný „slabý“ argument. Je to věc, která Vám bez problému může zhatit výstavbu z důvodu nesouhlasného stanoviska KHS.

   frrrr

  2. Co je to za blábol, „pokud chceme měřit všem stejně, mělo něco podobného vzniknout…“? K petici přeci nikoho donutit nemůžete. A kdyztak jste to mohl/a iniciovat.

 2. Jestli se dobře dívám na plánek, tak vjezd/výjezd vozidel je navržen těsně nad zúženým hrdlem, kde se dvě auta nevyhnou už teď. Čekal bych, že architektonická studie bude vzhledem k očekávanému nárůstu provozu problém nějak řešit, ne jej pouze ignorovat a dál zhoršovat.

  1. Také to lze řešit tak, že se celá ulice uzavře, dá se tam zákazová značka a je po problému. Některé subjekty, které nemají vyřešený problém s parkováním a přesto jim byl objekt zkolaudován, takto problém v centru města řeší už několikátou sezónu…Co na tom, že tam bydlí lidé, jsou tam restaurace atp. Nezájem…

   1. Tam už teď je radost jet autem. Jsem zvědav, co bude potom. Stejně jako křižovatka v Hradské, kde vyrůstá nová školka.

     1. Třeba klidně i v místní části. Humpolec jich má asi devět. Tenhle typ domu je někam do prostoru, ne do uličky a zcela jiných typů domů.

     2. Třeba by to mohli navrhnout za Jihlavskou ulici, směrem k Vilémovu (naproti hřbitovu). Beztak je tam poměrně velká rezervní plocha v územním plánu.

     3. Takový dům nepatří do místních částí, kde není žádná občanská vybavenost. Lidé v nich by byli odkázani na jízdu autem. Mnohé přilehlé vesnice spadající pod Humpolec nemají ani čističku odpadních vod.

  1. Chce to trochu kreativity. Co když pan investor pije pivo nebo pálenku Bernard, případně mlsá jeho pralinky?

 3. Všechny komentáře, které tady zaznívaji jsou v podstatě pravdivé, ale chápu, že když toto někdo postaví mezi rodinné domy , tak s tím zákonitě majitelé domů nemusí souhlasit. To, že to přinese ztrátu soukromí, větší hlučnost, dopravní komplikace a jiné, o tom pochyb není. A to nemluvím o samotné stavbě domu, která klidná určitě nebude. I v naší ulici to pociťujeme již několik let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Místo plynu lehký topný olej. Humpolecký pivovar má náhradní zdroj tepla pro varnu

St Lis 2 , 2022
Čím topit? To je dilema, které neřeší jenom domácnosti. Kotle a sladovny prakticky všech českých pivovarů totiž ohřívá zemní plyn.
Místo plynu lehký topný olej. Humpolecký pivovar má náhradní zdroj tepla pro varnu

You May Like

Témata